Trimeri

ma ne ide kroz pravu cev vec gumeni bulzir... jbga
upravu je kolega Motorka,trazicu neki drugi,sta da se radi...
 
Ma ne sekiraj se, Oleo mac je marka, ovo se odnosi na jeftinije trimere :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ma ne sekiraj se, Oleo mac je marka, ovo se odnosi na jeftinije trimere :ppozdrav:
 
Pre svega veliki pozdrav za sve kolege "Trimeraše"! Ovih dana surfujem po netu i trazim POLOVAN profi trimer snage 2-3 ks. U obzir dolaze samo dva proizvodjaca Stihl i Husqvarna mada dajem blagu prednost Stihl trimerima... Svaka pomoc oko izbora trimera bi mi dobro dosla! Nasao sam kod coveka da kupim STIHL FS 220. O tom trimeru ne znam bas nista vise sem da je ocuvan dobro izgleda i da je cena 200 eura. Kakve su njegove karakteristike? I naravno kakvo je vase misljenje o FS 220? Da li je vredan paznje... ili ipak neki bolji predlog imate... Koristio bih se za malinjake i kupinjake u ukupnoj povrsini oko 1 hektar tri puta se kosi u sezoni. U napred Hvala.
 
Poslednja izmena:
To su odlični trimer, ali starije generacije (nema mladji 0d 15-ak godina)...za te pare (+50,100e) se nalaze odlični (fs 350,H345, H335), možda možeš i neki manji, ne znam za koje poslove i koju površinu planiraš da radiš.
 
Planiram raditi kosenje trave na povrsini od 1 hektara. U pitanju su polja izmedju redova maline i kupine. Ta povrsina se kosi 3 a nekad i 4 puta u toku jedne godine. Sto izadje 3 do 4 hektara godisnje.U dilemi sam koji Stuhl timer odabrati... Meni se nesto svideo taj Stihl FS 220...jbg... Ali mi deluje da je robusan i tezak... Video sam ima na oglasima neki Husqvarna 323R trimer ali ne znam da li je profi i koje su njegove karakteristike...?
 
Ta mi je površina velika za košenje trimerom. Ima da puknu leđa vrlo brzo. Pametniji izbor kakava samohdna kosilica dovoljno 120 cm zahvata.
 
Za taj posao ti treba ozbiljan trimer, 4ha godišnje je posao za profi mašinu a one su robusne i teške. 323R ti je slaba za taj posao, ima samo 0.9kW i 25cm3 zapremine. Po mom mišljenju, za takav posao ti treba Stihl FS350 (2.2KS i 40cm3) ili Husqvarna 343R (2.0KS, 45cm3) ili
345FX (2.1KS i 43cm3). Ja imam Husqvarna 240R i to je baš stara mašina sa 2.4kS i 40cm3 ali mašine u tom rangu snage mogu da rade cijeli dan najteze poslove, AKO imaš ledja za to.

EDIT

Kao što reče Bosonoga, razmisli i o kakvoj samohodnoj kosačici no problem je košenje uz same redove maline i na nezgodnim mjestima gdje bi ti opet trebao trimer.
 
Da ponovim i ja, to je solidna površina za košenje ali ne i nemoguća.Svakako H323r nema tu šta da traži, tu radi mašina od 2ks pa na gore, onaj fs 220 jeste robusan, ali mator.
 
Jeste realna (ako je stvarno dobro očuvan i ispravan i opet pitanje koliko je dugo radio), ali oni se ne proizvode već duže vreme i pitanje je kako bi išlo sa nabavkom nekih delova
 
Dobio sam ponudu za Stihl FS 120 ali nisam siguran koliko je on spreman za ozbiljnije izazove. U smislu povrsine koju treba kositi... Trava po malinjacima i kupinjacima kada se kosi kod mene je od 15 do 25 cm mislim da to nebi trebao da bude problem...
 
Odlična (opet ista priča o tome u kavom je stanju, cena i koliko si spreman da izdvojiš za kupovinu kose), ali taj hektar, ako ga redovno radiš, nije problem za nju.
 
Pozdrav,

treba da kupim novi trimer za plac površine 15ak ari, možda bi se kosilo još po nešto, ali za sada ne mogu da preciziram.

Imali smo Einhell skoro 10 godina, sada ima neki problem sa karburatorom čija mi se zamena ne isplati.

Mislio sam da bi Stihl FS55 ogovarao, sad je i na nekoj akciji, lagan je oko 5kg.

Ima li komentara za pauk glavu (kako se uz FS55 dodatno kupuje glava za strunu, možda mi je ovo bolje i jeftinije rešenje) i roto lanac?

Išao bih na novo, da li je ovo dobra kupovina (ima 3god garanciju i servis je u blizini), nadam se da nije sve PRC i platika kao kod Einhella ili ima i drugih predloga, verujem da su ove jače bolje, ali i dosta skuplje 40+.
 
Pozdrav,

treba da kupim novi trimer za plac površine 15ak ari, možda bi se kosilo još po nešto, ali za sada ne mogu da preciziram.

Imali smo Einhell skoro 10 godina, sada ima neki problem sa karburatorom čija mi se zamena ne isplati.

Mislio sam da bi Stihl FS55 ogovarao, sad je i na nekoj akciji, lagan je oko 5kg.

Ima li komentara za pauk glavu (kako se uz FS55 dodatno kupuje glava za strunu, možda mi je ovo bolje i jeftinije rešenje) i roto lanac?

Išao bih na novo, da li je ovo dobra kupovina (ima 3god garanciju i servis je u blizini), nadam se da nije sve PRC i platika kao kod Einhella ili ima i drugih predloga, verujem da su ove jače bolje, ali i dosta skuplje 40+.
Za tu površinu i malo više idealna je FS 55, uz nju dobijaš auto-cut glavu sa strunom,dvokraki nož i ne preporučujem ništa osim toga.
 
To mi je nesto symnjivo...kad se kupuje nova masina dobija se taj rezni alat + neki pokloni koji zavise od modela i akcije, ali glava i noz idu sigurno.
 
To mi je nesto symnjivo...kad se kupuje nova masina dobija se taj rezni alat + neki pokloni koji zavise od modela i akcije, ali glava i noz idu sigurno.
I ja kad sam kupovao bila je ista situacija da se dobija samo dvokraki noz i bukvalno nista vise. Cudi me i uprtace da ne naplacuju posebno.

Ima li ko ovaj trimer ? Planiram kupovinu istog i vase misljenje o njemu dobrodoslo bi mi
Moj drug ima takav. Kupio ga krajem prosle godine, a ove godine susa i onda nije mnogo ni radio sa njim. Ja sam ga bas zagledao i mnogo mi se vise svidja BC 1900 XC kako je odradjen. Njemu je vec puko onaj plasticni stitnik i koliko sam zapazio nije isto odradjen kao na XC. Tako da je po meni XC bolja solucija.
 
Navodno 10%, oko 26700, misliš da su veći popusti u proleće?


Prodavac reče da se glava sa strunom doplaćuje, misslio sam da probam sa ovom pauk glavom.

Decenijama uz sve Stihl trimere, od reznog alata ide samo nož, a uz profi modele samo cirkular. Kad je akcija, u proleće-leto, firma Stihl poklanja najčešće auto-cut glave. Jedina firma koja ima tu praksu. Može im se!
 
Nazad
Vrh