Trimeri

Šta mislite o Husqvarna 240R? Kod tog trimera me buni što u uputstvu za korištenje piše da koristi rezni alat (nož, cirkular) sa rupom od 20mm, nigdje nisam vidio da ima da se kupi ta mjera, sve je sa 25.4" (1"). Evo to je taj, vidi se na slikama.

Lik prodaje H240R i ovaj žuti Partner, ista je cijena, 175 Eura.


http://www.olx.ba/artikal/17467587/trimeri-stihl-husqvarna-jonsered/
 
Šta mislite o Husqvarna 240R? Kod tog trimera me buni što u uputstvu za korištenje piše da koristi rezni alat (nož, cirkular) sa rupom od 20mm, nigdje nisam vidio da ima da se kupi ta mjera, sve je sa 25.4" (1"). Evo to je taj, vidi se na slikama.

Lik prodaje H240R i ovaj žuti Partner, ista je cijena, 175 Eura.


http://www.olx.ba/artikal/17467587/trimeri-stihl-husqvarna-jonsered/

Vreme je odavno pregazilo te masine i bice povuci potegni za neke rezervne delove.

- - - - - - - - - -

čistač šikare ima veoma visok broj obrtaja, mnogo učestaliju promjenu turiranja gasa od motorne pile, svašta nešta, zato je jako bitno znati da zajebancije tipa vilager, tools, mac, stiga i slični klinci palci - nikada neće udovoljiti potrebama


husqa, stihl, tanaka, jonsered, hitachi - vrhunske i pouzdane - sve ostalo...
Ovde si nabrojao mnoge proizvodace koji svoje proizvode prodaju pod razlicitim robnim markama, kao sto su husqvarna i mac su isto, hitaci tanaka isto, alpina i stiga su isto..... Kome sad verovati, svojim ocima ili pisanijama na forumu clana sa preko 15godina iskustva?
Trimeri se vrte istom brzinom kao i testere od istih materijala se prave i i isto rade. Siguran sam da testere rade u tezim uslovima nego trimeri.To se moze naci u svakom prospektu uredjaja?:sta: Ko je sad u pravu.....
 
Ma znam da su ih preuzeli,ali im je dodeljena paleta hobi alata,pa tako Mcculloch ne moze biti to sto je nekad bio,a sto se tice jonsereda,posluje u sastavu od Husqvarna AB,ali ostavljen na svim kategorijama masina,sa tom razlikom da najjaci modeli ne budu jaci od husqv.,cisto da se zna ko je glavni boss.
 
Ljudi imao sam motornu testeru mcculloch 15 godina bez problema i kvarova osim promene lanaca sto je potrosni materijal .Sad mi ne radi jel mi je elektronik komutator crkao i ne mogu naci novi . Pa sam kupio husqvarnu . Strasna masina doneo mi lik iz Švajcarske. Izvinjavam se na skretanju sa teme samo sam se nadovezao na Dejanov post.
 
Da, ali ih ista firma proizvodi i delovi su isti, tj pasuju sa jedne na drugu. husqvarna 445/435 i mcculoch 450/410 i alpina i slicno . Npr emak proizvodi masine za za dosta brendova Olympyk, Olympic, Oleo Mac, Emak, Efco, Blitz, Folux, Spartan, Spartacus
Sve su iste isti kvalitet isti delovi. Nemoze jedno da valja a drugo da nevalja, o tome pricam. Ja nemam 15g iskustva ali malo drugacije sagledavam stvari i informacije :osmeh:
:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ljudi imao sam motornu testeru mcculloch 15 godina bez problema i kvarova osim promene lanaca sto je potrosni materijal .Sad mi ne radi jel mi je elektronik komutator crkao i ne mogu naci novi . Pa sam kupio husqvarnu . Strasna masina doneo mi lik iz Švajcarske. Izvinjavam se na skretanju sa teme samo sam se nadovezao na Dejanov post.

Koji je mcculoch u pitanju da nadjemo varnicu i za njega? :osmeh:
 
To ti je kinez i mislim da je sve isto potpuno ko na vilageru sem plastike.Ja sam danas 3 casa kosio jedno dvoriste zapusteno a nije koseno uopste od ove godine a nema cega nema po travi. Sa nozem i skoro stalno pun gas i trosi otprilike oko 0,6 -0,7L na cas rada. to mu je otprilike maksimala potrosnje
 
Danas kupio Husqvarna 240R u odličnom stanju, dobio sam na njemu onu metalnu glavu u koju mogu da se stave 2 ili 4 komada konca tako da reže sa 4 ili 8 niti kao i uprtače. Mašina je stvarno sila, odmah sam je probao i melje sve pred sobom, snage ima, onako odokativno, bar dva puta više nego Al-Ko 4535II koji sam do sada koristio. Njega ću da sredim i prodam, treba mu zamijeniti membrane u karburatoru. Biće slike sutra. Plaćen je 170 eura.
 
@Zombie neka dugo služi bez kvarova. nešto gledam taj 240r ima isto zapreminu motora kao i moja 235 r i snaga je ista. Izgleda da su i motori identični
 
Probao sam danas, kosi fantastično! Izradjena od masivnog aluminijuma i sastoji se od samo dva dijela. Gornji se pričvrsti na trimer sa zavrtnjem M12x1.25 (lijevi naravno) a donji se uvrće u njega, rukom, bez potrebe za alatom a može i ključem za svjećicu mada nema potrebe jer i on ima lijevi navoj. U žljebove koji se nalaze u gornjem dijelu se ubace 2 ili 4 parčeta silka koji se presaviju tako da napolje viri 4 ili 8 žica. Potom se jednostavno donji dio glave uvrne i on "uhvati" komade silka tako da ne mogu nikako ispasti. Bukvalno se nema šta pokvariti ili polomiti, prije bi se trimer sav polomio nego ova glava. Trimer je sam po sebi ekstremno jak, glava se vrti iznenadjujuće brzo i sa ovom glavom stvarno guli zemlju. Išao sam predveče da očistim neku medju i melje sve. Namjerno sam par puta prilazio sa glavom debljim panjevima da vidim kako se silk ponaša i na moje iznenadjenje nije pucao. Mislim da je razlog tome što je komad silka koja viri iz glave mnogo duži nego kod obične glave pa može lakše da istrpi udarac tako što "pobjegne" umjesto da se odmah savije.

Posebno me iznenadilo što je trimer lagan. Ima jako debelu cijev, mislim da je deblja od 30mmm i glavu sa zupčanicima koja je 'ladno tri puta deblja od ove na običnim trimerima a ipak je lagan, mislim da je možda lakši od Al-Ko koji sad imam.
 
Javi ako nađeš u Srbiji i ja bi kupio ovu moram da vratim.

IMG_0348.jpg


Evo je, stigla! Opširnije na: pauk glava za trimer.
 
Poslednja izmena:
Koji je mcculoch u pitanju da nadjemo varnicu i za njega? :osmeh:[/QUOTE]

Poslao sam ti p.p.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh