Trimeri

Uzeo sam,T-25 glavu-razmisljao sam se dosta ali reko ajde ovu manju(laksu) da ne opterecujem masinu,cirkular sam uzeo na buvljaku onaj kao vidijumski precnika 180mm za 700 din isti takav prodaju u villager prodavnici za 1400 samo sto na njemu pise Villager-ne vidim nikakvu razliku (kad skupim para doci ce skarlet i ostrac) Inace trimer sam razradio sa dva rezervoara malo gusce mesavine (100 gr ulja na 3,5l benzina) na leru uz povremeno dodavanje gasa do pola-eh za to je trebala vecnost.Posle sam kosio vinograd sa strunom,trava stara i gusta ali je to odradio bez problema i velikog gasa,posle je pocela mecava pa nisam stigao da probam noz i cirkular.Zaduzio sam drugara auto limara da mi napravi metalni stitnik za cirkular.
 
Po meni za cirkular ti netreba stitnik jer vise smeta nego koristi. Juce sam upravo moj cirkular isprobao i isekao obalu na vise od 100m duzine sa 1 rezervoarom. Ali opterecuje motor do mah jer 0,9kw je ipak premalo za ovaj posao ali polako i strpljenja i uradi sve.Bilo je najvise bagrema precnika i do 7cm .Na cirkular sam prezadovoljan radom jer sece ko britva
 
Kad imas slabu masinu,cirkularom seci do 3-4cm,ono sto ostane (a ostane cistije i manje smeta) motornom testerom.
 
Ovu sitnez sece ko nista i neoseti ali je vise bila proba .Ostavio sam sve deblje jer se istupio cirkular i da neforsiram bespotrebno. Bacene bodljikave zice i svakakvog smeca a sekao sam do same zemlje pa se istupio .Ali sam tako morao seci jer to moram da povadim i preorem pa da neisecem gume na sipove od drveta.Mnogo je od ranijih secenja ostalo ko koplja iznad zemlje pa ni za nogom stati nije zgodno.
 
pozdrav svima, imam villager bc 750 vec dugo, radi sasvim ok ali mi je pukao zastitnik , onaj plasticni kod noza, pa me zanima gde se moze poruciti....hvala unapred...
 
Moj cirkular je 200mm u precniku tako da nije ni cudo sto napinje motor a uz to smaknuti zubci ko na rucnoj testeri. Danas pokusao da naostrim turpijom za lanac ali vrlo tesko ide.Materijal je izgleda prohrom i nisam siguran dal imaju posebne turpije za njih ili ovim za testeru da ostrim
 
Vico ide turpija kao za testeru ali treba precnik 5,5mm, bar je tako na mom cirkularu. I uzmes novu i udri. Bilo je da se kupi poseban drzac u koji se ubaci turpija i na njemu imaju zarezi koji pokazuju koji ugao da pratis dok ostris. i Pri vrhu drzaca zarez koji nabacis na zub i mozes da razmeces zube levo i desno.
 
Turpija mi jeste od 5,5 doduse nije bas nova , od drugara pozajmio od stihl 051. Ovde su ravni zubi jer sam bas gledao dok je bila nova.Mozda za zeru neki ugao al okom se nemoze primetiti nego su zubi smaknuti levo desno ko na silverkama rucnim.Svapska testera i izgleda mi da je prohrom jer tesko se ostri. Ko babu da cesem po tabanima a bas sam ga istupio . Moracu kupiti novu 5,5 a nazvacu i ovu u prodavnici bas da pitam dal imaju neke bolje turpije za ovu rabotu
 
Vico kupi šablon ako koristiš husqvarnin cirkular i ne brini. Ako oštriš bez šablona moraš da paziš. Sa šablonom nema razmišljanja . Samo da paziš da nalegne šablon dobro na gornju površinu i da ti rezna ivica bude paralelna sa zarezom na šablonu. A zubi i moraju da budu kao na lancu za tetesteru da bi mogao da seče.I oni moraju da se razmetnu. A cirkular se tupi ko i lanac . Čim počne da zakačinje zemlju tupi se. I ako se ne zakačinje zemlja cirkular se istupi pa mora da se oštri. Kucao sam o husqvarninom scarlett cirkularu. A i turpija ti je izgleda tupa.
 
Sablon za husqvarna scarlet je bas potreban. Nisam bez njega mogao nikako da ostrim. Lanac se mnogo lakse naostri bez sablona nego husqvarna scarlet. Takodje, koliko god dobro da ga naostris, zahteva i razmetanje zuba. Kao da nije naostrena ako nije razmetena, a takodje se i pali tj greje i pocne da crni ako su zubi skupljeni.
 
Uzeo sam skoro polovan trimer Tanaka tbc 300, 3ks sa trokrakim nozem. Kako nemam bas nekog iskustva po pitanju trimera, sta mislite o ovom, tj. da li ga neko mozda poseduje. Ono sto znam da je japanske proizvodnje i po recima prodavca mali potrosac. Jos nesto, osecam vibracije tokom rada sa nozem, tacnije kada otpustam gas. Moze li biti da je neki lezaj u pitanju?
 
Moze biti ali to se lako proveri klimanjem noza .Lako moze biti da u glavi nema masti jer slicne vibracije moze praviti. Japanac je uvek dobar sem ako neki idiot nije predhodno radio sa njim.
 
Tesko da ta tanaka od 29cc mozeda ima 3 ks al ajde, nije to sad vazno, predpostavljamo da je prodavac slagao bar duplo :osmeh: te vibracije mogu biti i od kardana i predpostavljamo da se javljaju samo na odredjenom broju obrtaja. I da te razocaram daleko je to od "japanca" ali ce ti zavrsiti posao.
 
Provericu da li ima masti u glavi trokrakog noza, moze biti da je lezaj suv. Kazem po recima prodavca on je 3 ks, na sebi nema nikakvu tablicu. Placen je 140 e. Za iste pare u ponudi sam imao i Husqvarnu 125 r, ali koja je dosta slabija, 1,7 ks i po meni onako malo neznija. Nadam se da nisam pogresio u izboru.
 
Uzeo sam skoro polovan trimer Tanaka tbc 300, 3ks sa trokrakim nozem. Kako nemam bas nekog iskustva po pitanju trimera, sta mislite o ovom, tj. da li ga neko mozda poseduje. Ono sto znam da je japanske proizvodnje i po recima prodavca mali potrosac. Jos nesto, osecam vibracije tokom rada sa nozem, tacnije kada otpustam gas. Moze li biti da je neki lezaj u pitanju?
Vibracije nastaju jos usled krivog kardana,istrosenosti excentara u cevi,neravnomerno potrosenog noza (debalans,pod uslovom da se vibracije javljaju samo kod upotrebe istog),da taj trimer ni u ludilu nema 3ks,po podacima sa net-a,kao sto kaze Quercus,ima 1,7ks
 
Slazem se. Nasao sam podatke za Tanaku da je 1,7 ks, ali isto tako i da je Husqvarna 125 r 1,1 ks, tako da me je prodavac po pitanju snage slagao i za jedno i za drugo. No sad, sta je tu je, Tanaku ostavljam. Posto imam uz nju trokraki noz, gde bih mogao da kupim novu glavu za strunu i koliko ce me ona izaci, koja glava uopste odgovara?
 
Treba izmeriti (ako nemas taj podatak) koji je promer (M8,M10,M12) srafa kao i korak navoja (1,0 ili 1,25) pa sa tim podacima traziti.U zavisnosti od kvaliteta,cene idu od 10e do 30e.
 
Nazad
Vrh