Trimeri

1,2 ks je dovoljno. Kod trimera je vaznije da cirkular bude ostar nego da ima 1,9 ks jer trimer kad pritegnes u drvo ili zbun on usporava i staje a ne nastavlja da kida kao motorna testera.
Osim pretpostavljam sumskih cidtaca.

- - - - - - - - - -

Dejane, da ti nije mnogo masna mesavina ? Za moj bc 1900 x koristim 2% ulja. Povremeno sastavim 2,5 %
kad sam spremao drva napravili smo mesaviunu na 4,5l b 100ml ulja kao i uvek e sad mozda sto je to stojalo tako pomesano pa sad koristio posle 2 meseca
 
Evo mog iskustva sa trimerima. Kupio sam kineza na sajtu za licitaciju za 50e nov stigao sve super. prvo kosenje odmah se raspala glava za strunu pa je stavljen trokraki noz od tada pokosio puno, dva vocnjaka od po 30 ari(koristim ga samo kada je visoka trava mozda 2 puta godinje u svakom vocnjaku) kosi po 4-5 sati bez prestanka onda stane i nema sanse da ga upalim dok se ne ohladi. Kosi takodje bratovu vikendicu koja je sva u sikari gde sece i stablo od oko 5 cm i to sa trokrakim nozem koji je sav raspadnut isto iskrivljen iskrzan izudaran i tup ali i to odradi. Od problema sa njim glava za stunu se raspala, stitnik takodje onaj remen puko ali uz malo improvizacije to je reseno, rucke su se raspale ali sklopljene opet uz malo improvizacije i rade sada auspuh se nesto isto rasturio pa radi ko avion kada polece ali uz antifon nije problem. U njega sipam iskljucivo najjeftinije ulje koje nadjem u radnjama, glava i kardan nikad nisu podmazani. Prosle godine je bio zablokirao i nije mogao da se pomeri komsija ga rasklopio i neso namestio posle opet sve po starom. Sav je masan i prljav i dimi ko lokomotiva :osmeh: Sve u svemu za zadnjih 5 godina je odradio posao bas bas ovo prolece cu da ga sredim malo zamenim lose delove i koristim proverena ulja(preuzimam posao od oca) ja se nadam da ce da izdrzi sezonu pa onda da ide u rezervu a da se kupi pravi trimer sobzirom da se povecava obim posla. Sve u svemu odradio je posao ali sada vise nikad nebi kupovao kineze.



E da jos da pitam nesto Ima komsija prodaje trimer Homelite F3055 kaze da curi gorivo na karburatoru i trazi za njega 40e on je ovako u dosta dobrom vizuelnom stanju a video sam kod nas je taj trimer oko 200e nov. Pa moje pitanje je da li s isplati to uzeti i srediti da li ce mi resiti problem trimera bar neko vreme i da li neko zna uopste nesto o tom trimeru
http://www.alatiimasine.com/proizvo...zem-i-glavom-sa-strunom-f-3055-17ks-homelite/
upitanju je ovaj trimer.
 
Poslednja izmena:
Kako si ga lose odrzavao dobro je izdrzao i tih 5 godina. Bez ljutnje ali neces nista postici ako kupis kvalitetnije ako ne budes vise vodio racuna o njemu.
 
Mislim da je to kineska homelita i nista posebno. ako je super ocuvana a curi karburator ,to je vec dokaz donekle kvaliteta delova. ali koliko para toliko muzike. to je izrazito povoljno ili macka u dzaku. ako nije vodjeno racuna mozes i sa 2-3 rezervoara nesto zeznuti
 
Evo mog iskustva sa trimerima. Kupio sam kineza na sajtu za licitaciju za 50e nov stigao sve super. prvo kosenje odmah se raspala glava za strunu pa je stavljen trokraki noz od tada pokosio puno, dva vocnjaka od po 30 ari(koristim ga samo kada je visoka trava mozda 2 puta godinje u svakom vocnjaku) kosi po 4-5 sati bez prestanka onda stane i nema sanse da ga upalim dok se ne ohladi. Kosi takodje bratovu vikendicu koja je sva u sikari gde sece i stablo od oko 5 cm i to sa trokrakim nozem koji je sav raspadnut isto iskrivljen iskrzan izudaran i tup ali i to odradi. Od problema sa njim glava za stunu se raspala, stitnik takodje onaj remen puko ali uz malo improvizacije to je reseno, rucke su se raspale ali sklopljene opet uz malo improvizacije i rade sada auspuh se nesto isto rasturio pa radi ko avion kada polece ali uz antifon nije problem. U njega sipam iskljucivo najjeftinije ulje koje nadjem u radnjama, glava i kardan nikad nisu podmazani. Prosle godine je bio zablokirao i nije mogao da se pomeri komsija ga rasklopio i neso namestio posle opet sve po starom. Sav je masan i prljav i dimi ko lokomotiva :osmeh: Sve u svemu za zadnjih 5 godina je odradio posao bas bas ovo prolece cu da ga sredim malo zamenim lose delove i koristim proverena ulja(preuzimam posao od oca) ja se nadam da ce da izdrzi sezonu pa onda da ide u rezervu a da se kupi pravi trimer sobzirom da se povecava obim posla. Sve u svemu odradio je posao ali sada vise nikad nebi kupovao kineze.



E da jos da pitam nesto Ima komsija prodaje trimer Homelite F3055 kaze da curi gorivo na karburatoru i trazi za njega 40e on je ovako u dosta dobrom vizuelnom stanju a video sam kod nas je taj trimer oko 200e nov. Pa moje pitanje je da li s isplati to uzeti i srediti da li ce mi resiti problem trimera bar neko vreme i da li neko zna uopste nesto o tom trimeru
http://www.alatiimasine.com/proizvo...zem-i-glavom-sa-strunom-f-3055-17ks-homelite/
upitanju je ovaj trimer.
Imam takav Homelite 3055 i nebih ga dao za 40, 50, 60 e. ali to samo zato sto je u odlicnom stanju. Sto se tice osobina u radu... Kinez kome je dat pedigre. Lak je i pokretljiv. Motor deklarisan na 1,8 KS je u stvari 1,08 KS sto sam u zastupnistvu molio da isprave pre vise od 5 godina ali nista od toga. Prava snaga mu je 0,8 KW sto je 1,08 KS a ne 1,8 KS. Pri radu sa svojih 30-tak kubika motora zaista i daje osecaj snage oko 1 KS. Prenosna osovina mu je sajla, za razliku od drugih sajlenih osovina nikad mi nije pukla, radim dosta. Komsija koji je taj trimer video od mene i kupio ga, pokidao je sajlu brzo, i samleo donji prenosni zglob. Ja sam uspeo da mu satrem kvacilo i to dva puta, sve je popravljeno u Beogradskom zastupnistvu ODMAH UZ SMESNU CENU. Odradio je dosta uz dobar dvotaktol (Castrol TTS), i moci ce jos dosta da odradi uz paznju, to mi je bio treci trimer. Posle njega kupio sam trimer Husqvarna 235 nov, i posle toga svi prethodni trimeri su ostali u arhivi. Grubosti i nepaznju koje su navedene u citatu Homelite 3055 nikako nebi podneo. Ja sam ga ipak podmazivao u zglobu, cistio i koristio sinteticki dvotaktol koji je pre vise od 5 godina placen 1200 dinara. Moze koristiti kao rezni alat samo glavu sa nitima do 2,4 mm maksimalno, a trokraki noz i cirkular nikako.
 
Poslednja izmena:
Kako si ga lose odrzavao dobro je izdrzao i tih 5 godina. Bez ljutnje ali neces nista postici ako kupis kvalitetnije ako ne budes vise vodio racuna o njemu.
Kako sam naveo to je otac odrzavao, a ja preuzimam posao polako pa cu se i prema masinama drugacije odnositi.

- - - - - - - - - -

Odustao sam od Homelite trimera, pregledao sam ga i ipak deluje dosta pohaban. Ovu sezonu cu sa kinezom a sledecu kupujem "pravi trimer"
 
Jedva skupih pare za trimer,hteo sam da kupim Villager 1250 ili 1900(ima moj stric-probao sam ga i svidja mi se) ali nema vise nigde da se nadje,sve prodato.Zena koja radi mi predlaze Womax,kaze da su isti delovi kao na Villageru,cak su i oznake iste 1250 i1900 ovaj jaci moze da se rasklopi na pola i oba imaju metalni stitnik za trokraki noz u odnosu na villager.Ne znam sta da radim ako neko moze nesto da kaze vise o Womaxu(prelistao sam skoro sve strane ali ne nadjoh) ili da cekam prolece da uvezu Villagera ali ce i cene biti vece.
 
Ne znam sta da ti kazem za taj Womax,nisam ih vidjao ovde kod mene.Inace da znas da i Villager ima metalni stitnik za trokraki noz,bar BC 1900 XC ima.
 
Za trokraki noz ti ne treba stitnik i DA cekaj prolece i kupi vilager.

Mislim da treba. Ne daj Boze da se noz otkaci ili se usled udara otkine parce. Nikada ne mozes biti siguran kakvoga su kvaliteta, bez obzira ko ih pravio. Slazem se da kod trokrakog noza i cirkulara ili testere stitnik smeta u radu, ali bolje je da bude tu.
 
Drustvo, ja sam imao stitnik na trimeru pa kad mi je pukao noz opet sam dobio po kolenu. Tako da to nije neka zastita. Samo redovno menjati noz i malo osecaja pri radu i malo srece naravno. Moj noz je bio dotrajao (to sam skontao kad je pukao), moja greska sto nisam obratio paznju na vreme. Sad sam naucio lekciju. Nisu skupi, bolje promeniti noz svake sezone nego rizikovati.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Uspeo sam jedva da nadjem jedan Villager bc 900 u poljo apoteci u Jagodini i resio da ga uzmem,dogovorio se sa covekom da mi ostavi i u subotu kad krenem za selo usput ga pokupim.Stric ce mi ustupiti svoj 1250 ako mi zatreba nesto jace,moji zahtevi nisu veliki 30-ak ari trave u vocnjaku i dvoriste trebalo bi da izgura 1,2 ks(ako uopste ima toliko) Dakle posto trimer nije jos kod mene (ne mogu da premerim trimi glavu i precnik rupe na trokrakom nozu) kupio bih kod mene u Beogradu drugu trimi glavu i cirkular pa imam dva pitanja da se ne bih zajebao i kupio pogresno.Da li husqvarnina glava T-35 i cirkular sa rupom precnika 25,4 pasu na Villager bc 900 ili nesto drugo?
 
Ja imam alko 0.9kv sto je otprilike identicna masina vilageru 900. Ima to dovoljno snage za normalne poslove , jedino ako je bas izraziti velika i pregusta trava moze mu zafaliti snage i tu je malo sporiji ali opet ce odraditi posao. Samo kvalitetna mesavina od 2,5% najmanje i neboj se. Ja mojem dusu vadim i trpi vec 7god torture koji nisu previse velike ali cesto prejak zalogaj za njega ali uvek odradi posao i sto je bitno mnogo manje trosi od jaceg brata bc1250. glava treba da je potpuno identicna sto se tice prikljucka i nozevi i cirkulari jer i kod mene je huskina glava samo neznam oznaku jer je stavljena skoro odmah po kupovini trimera. Ali za svaki slucaj premeri debljinu navoja jer je samo u tome razlika
 
Nazad
Vrh