Trimeri

dyjy6epy.jpg


Ovu mast sam odmah kupio za podmazivanje glave.. Molio bih za misljenje, jer je jako retka, gotovo tecna kao ulje, nije nalik na mast kojom je fabricki podmazana glava.
 
Dobro, neka dobro sluzi paliic. Villager masine inace imaju malo tezi odziv na gas, to nije razlog za brigu. Tvoja originalna Vill. mast je verovatno ona crvena i gusta, moze da radi, mozda zbog garancije serviseri traze da vide u zglobu jako crvenu mast, ali ova je boljeg ucinka. Garez na auspuh ce prestati. Juce sam komsiji na Vill.1250 menjao nit u reznoj glavi i probao motor kako radi, tacno je da malo sporije prima vatru. Dvotaktol Husqvarna LS ili noviji LS+ odlican je, kao i ona mast za zglob. Koristim tu Husqvarna mast godinama u masinama (imam ih 5 benzinskih trimera i 4 benzinske testere), i nikad problema. Samo za najjacu testeru i trimer koristim dvotaktol XP. Nikad nisam skrljao zglob na trimeru, sve drugo sam uspesno satro, ali zglob nikad. Na onim jeftinijim trimerima drugih marki pucale su mi osovine 4 puta, raspadala kvacila 2 puta, raspadale rezne glave, bila je i jedna generalka sa komplet radilicom i klipom sa sve lezajevima (posle litre ipo sintetickog dvotaktola Castrol od 1200 dinara!) , ali zglob nikad. Slobodno trpaj tu Husqvarna mast, sada na sajmu u NS dokupio sam 2 tube toga da imam za ovu godinu. Dvotaktol LS+ takodje nemoj menjati, eventualno ako dodjes do XP i nista bolje za novac ili suvo zlato neces dobiti. Husqvarna dvotaktol HP je u rangu Stihl HP koji je dobar i nas narod najvise i kupuje, ali to nije najbolji efekat podmazivanja. Bolji je tvoj LS+ a najbolji Husqvarna XP ili Stihl Ultra. Najveci ucinak podmazivanja ima udeo estarskih materija u ulju, kojih u HP ima najmanje, u LS neto vise (optimalno spram emitovanih gasova), a u XP najvise ima estra pa najbolje podmazuju i drze nize radne temperature uz nesto nepovoljniji sastav izduvnih gasova. Srecno!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, nemogu da nadjem ni jedno iskustvo sa STRAUS trimerima. Jasno je da je to kina ali i Villager je kineski pa radi kao blesav. Ujak ga ima i koristio sam ga par puta. Dobar je. Za recimo 1 sat kosenja na 7 dana i vise nego dobar. Ukoliko bi mogao taj isti posao sa Stausom da zavrsim kupio bih njega. Sada je 3.5 ks 80 eura sa svom opremom. Ako kupujem neki polovan Stihl ili bilo koji brend bez 130 eura nema nista, onda mi treba pojas, pa testera, pa servis, izadje me 200 eura. Toliko necu da dajem za travnjak od 10x10 metara.
Ovi koji pljuju po kinezima a ne koriste ih necu da cujem. Samo ljude koji imaju iskustva, tipa, imao sam, ili imam ga i koristim itd, ili korsitim ga ali kvari se, djubre itd.
Znam ja da je to djubre ali za 10x10 metara trave?? Mozda moze da posluzi./.
 
Ja imam Enhelov da li mu je ovo 3 ili 4 godina...ne kvari se,ide a bio je oko 15 000din i to jedan od jacih Kineza.
Za travnjak kupiti najslabiji jer ujedno ima i najmanju potrosnju.
 
Ako ces raditi toliki travnjak pre sam za opciju polovne motorne kosacice. Mogu da se nadju relativno dobre za male pare a i lepo odrade travnjak i siguran sam da ce te sluziti vise od tog strausa. Ako kupujes kineza uzmi vilager i to najslabiji model jer je jeftiniji i zavrsice ti posao od 10X10 duzi vremenski period.
 
Imas svakog15 u s.palanci
Ovaj je bio najskuplji na celom vaseru,trazio onaj 180,ja uzo za160,al mislim da vredi,nisam znao lepo da ga upalim,tj nisam oko sauha znao,pa presiso,i nosio sam ga kod majstora da naredi to i kaze da je motor odlican,jedino sto mi se nesvidja i sto me brine,je sto se gusi,al ne u travi(naprotiv jede travu,juce sam trimeriso votnjak,sece korovcinu deblu ko ruka,strunom i neostei)nego u prazno,lepo radi i odjednom krene da gusi,i samo sto se neugasi,to bude 2-3 sdekunde pa onda opet lepo,kod da je nede zapusilo,da nije to do filtera,skido sam i dosta je masan
 
@Marko,prvo cestitke za kupovinu i neka te dugo sluzi,drugo,neko nepisano pravilo kad se uzima polovna masina,uveka ostane par evra (bar od cenkanja) da se zamene filteri,creva,svecica (sve ukupno 10e),eventualno izduva karb.kompresorom i zamene membrane (5e)
 
Jer moze umesto filtera(onaj sundjer)da se izreze parce sundjera i da se stavi,nije zbog para,nego uvek zaboravim da kupim
Malo sam ga rasklapo i sve je dobro,svecica odlicna,creva takodje,jedino sundjer na filteru masan,pa da nije mozda taj sundjer uzrok gusenja
 
Jer moze umesto filtera(onaj sundjer)da se izreze parce sundjera i da se stavi,nije zbog para,nego uvek zaboravim da kupim
Malo sam ga rasklapo i sve je dobro,svecica odlicna,creva takodje,jedino sundjer na filteru masan,pa da nije mozda taj sundjer uzrok gusenja

Vodi racuna da ti se sundjer ne okruni kad izgori od benzina pa da onda ode u karburator
 
Poštovanje svim forumašima. Zanimljiva je činjenica da i posle ovoliko dugo vremena,nikako da se javi neko ko je kupio i isprobao ovde često pomenuti "straus" trimer,sa nekim konkretnim zaključkom. Zanimljivije je još i u toliko što se oni nalaze na svim mogućim elektronskim i štampanim oglasima,pa je definitivno sigurno da se prodaju u znatnom broju,ako ne zbog vere u kvalitet a ono makar zbog odnosa cena-snaga,(koja pise u karakteristikama). Zamolio bih one koji su kupili ovaj model trimera i isti ispitali,odnosno radili sa njim,svoja iskustva podele sa kolegama članovima foruma,kako bi svi imali koristi,a neki možda i doneli odluku u vezi kupovine. Naravno,trebate biti objektivni,te iskreno ukazati kako na mane,tako i na ono što se može smatrati kvalitetnim na tom trimeru. Uostalom,ovakvi forumi upravo zbog toga i treba da postoje. Pozdrav...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh