Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
codexnox je napisao(la):
Jel moguce? Mislim ako su neki vec izasli sa tom mizernom cijenom od 9.5dinara,onda neznam sta reci.
To je jako jako malo,ma uzas.
Nije samo uzas vec STRAVA I UZAS........ :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
Post je spojen: [time]1278113474[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Kod Aksentica u silosu u Opovu.
Lalo jel to Agros........ :sta: :cao:
 
Po svim izgledima plaćaće je oni 14-15 ali onome ko bude mogao da je sačuva do decembra.
 
IMT-550 je napisao(la):
codexnox je napisao(la):
Jel moguce? Mislim ako su neki vec izasli sa tom mizernom cijenom od 9.5dinara,onda neznam sta reci.
To je jako jako malo,ma uzas.
Nije samo uzas vec STRAVA I UZAS........ :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
Post je spojen: [time]1278081074[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Kod Aksentica u silosu u Opovu.
Lalo jel to Agros........ :sta: :cao:

Da.
 
Iz dva razlicita izvora sam dobio pricu o ceni od 15 din koju navodno neki mlinovi placaju.Sve je to rekla kazala i verovatno sto je babi milo ....al lepo je nadati se, pa ko zna ::novac::
 
Zitoprodukt Zrenjanin u ponedeljak izlazi s cenom. Tada ce wec werowatno swi izaci s cenom! Drzim palcewe za tih 15din,al mislim da su male sanse...
 
Cena će biti sigurno neka mizerna,tek tolika da se počnu pregovori (svađe :D ::svaka cast:spavam: a ne da se na tome završi ponuđeno-prihvaćeno :udri:
 
Za ovogodišnji rod psenice cena bi trebalo da bude cena od bar 14 din po kilogramu!to je cena na kojoj bi bili na nuli a da je preko 15 tad bi bili na dobitku!
 
Tiesto je napisao(la):
Za ovogodišnji rod psenice cena bi trebalo da bude cena od bar 14 din po kilogramu!to je cena na kojoj bi bili na nuli a da je preko 15 tad bi bili na dobitku!

Fora je samo u tome sto nije bitno da li ce seljak da zaradi,ili prezivi,vec neko drugi.U nasoj drzavi uvek ocekujem najgore i retko se kad iznenadim.
 
u nasoj okolini kupuje samo Vetzavod citaj Victoria 9.30 + pdv ostali samo primaju bez cene da ne poverujes koliko ljudi nosi za ovu cinu ::lose::
 
nazalost nasa realnost, troskovi su sve veci i veci i ljudi nisu u mogucnosti da sacekaju neki povoljniji momenat prodaje pa su mnogi primorani da svoje viskove prodaju u zetvi :nono: :ppozdrav:
 
moj prijatelj juce prodao svoje zito za 8.5din. privatno,uplasio se da ce imati hl mali kao ja,da ce ga zajebavati na kantaru,pa veli daj sta das.... :zli:
 
90%ljudi nije u mogućnosti-jedva čekaju da naplate da mogu da prežive.a šta da naplate,kad nemogu svoje pare da vrate tj. to što su uložili a kamoli da imaju zarade :udri: :udri:
 
Ne verujem da ce neko izaci sa vecom cenom od one koja je vec u ponudi, i ne verujem da ce ubrzo nakon zetve cena ici gore. Ali mislim da ce svakako ici na vise i da treba sacekati taj trenutak. Tako da cu ja svoju psenicu lagerovati i cekati bolju cenu. :cao:
 
Ali ovi što primaju na lager deru gde stignu, uzimaju % na merenje, ulaz, lom, rastur i još koješta, sete se oni svega. Bolje je skladištenje u kućnoj radinosti
 
Naravno da je bolje lager u "kucnoj radinosti"-ko ima uslova. Ja nemam, ali u mestu imam zadrugu koja ima poslovne odnose sa mlinovima i postoji opcija da psenica bude na lageru bez manipulativnih i troskova lagera. Naravno tada je kasnije malo problem koja je cena "trzisna"- tj. u prevodu-ko ne plati na mostu platice na cupriji... Ali produzuje se period nade da ce cena nadoknaditi trenutne muke besparice..
 
tomica je napisao(la):
u nasoj okolini kupuje samo Vetzavod citaj Victoria 9.30 + pdv ostali samo primaju bez cene da ne poverujes koliko ljudi nosi za ovu cinu ::lose::
stara ti informacija od danas je cena 8.95 sa pdv-om ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh