Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ona se samo knjigovno vodi da je na čuvanju u silosu s njom se trguje i obrće ::novac::
 
Danas naplatio nesto po 15din ,sa lagera kod mk ,cena sa pdv-om

Kod nas je sa Mk lagera cena danas 15.5 Din...misljenja su da ce ici jos gore zbog kursa evra.Mene su odvalili na lageru,ne znam kako je kod vas,samo prosli mesec sa eleviranje,leger i jos neke gluposti ode preko 3% za 30 dana...ostale mesece 1.2% mesecni...
 
Kod nas je na ugovor 180dana , znaci za tih 180dana nema troskova skaldistenja ,ali kukuruz je njihova , samo sto imas mogucnost da ga za ovih 180dana naplatis kad hoces i koliko hoces, po trenutnoj ceni.
 
Kod nas je sa Mk lagera cena danas 15.5 Din...misljenja su da ce ici jos gore zbog kursa evra.Mene su odvalili na lageru,ne znam kako je kod vas,samo prosli mesec sa eleviranje,leger i jos neke gluposti ode preko 3% za 30 dana...ostale mesece 1.2% mesecni...
Питам се шта елевирају кад тај кукуруз твој отишао баржом давно...
 
I da nije,oni su obracunali jus i naplatili susenje.Na 14% vlage nije potrebno eleviranje.To oni pretacu,da im se ne upali.To je njihova mucka sa vlagom,pa nek snose i troskove muckanja.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Uslovi lagera su se sigurno znali,to piše u ugovoru. U čemu je sada problem? Cena je takva - kakva jeste....
 
Najgore pocne kampanja, a cesto se nista nezna, izadje tablica kasnije, jer moraju da vide tablicu od konkurencije, pa niko nece da se istrci prvi. Onda saznate uslove skladistenja jedno mesec dana posle zavrsetka vrsidbe kukuruza. I opet im to malo nego stalno izmisljaju neke imaginarne troskove na koje naplacuju cak i porez. Malo je reci da mi je muka od takvih skladistara
 
Uslovi lagera su se sigurno znali,to piše u ugovoru. U čemu je sada problem? Cena je takva - kakva jeste....
Najbolje je onda da se za svaki ugovor,bilo to kukuruz,repa ili sta vec napise lepo krupnim slovima MOZEMO KAKO HOCEMO.CENA CE BITI KOJU MI POZELIMO.Nase je samo da potpisemo i da gledamo u nebo oce li biti zarade ili gubitka.Ipak to treba gledati sa vedrije strane.To krupnim slovima bi bilo postenije,nego ono sto pisu sitnim,pa posle izmisljaju kojesta.Nama je svejedno.Sisaju te sisaju.::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Kako se ne zna, zna se, pa ja sam se prvo dogovorio sa svojim zadrugama o uslovima lagera, troskovima i naravno o ceni koja ce nam biti reper. Na primer ns berza ili gea berza. Ko jos nosi kukuruz u silos na nevidjeno. Cist racun - duga ljubav.
 
Kako se ne zna, zna se, pa ja sam se prvo dogovorio sa svojim zadrugama o uslovima lagera, troskovima i naravno o ceni koja ce nam biti reper. Na primer ns berza ili gea berza. Ko jos nosi kukuruz u silos na nevidjeno. Cist racun - duga ljubav.

Ima nas koliko hoces takvih koji nosimo kukuruz na silos a cena kakva bude jedino neplacamo lager.
 
Svakako se prica vrti oko sladisnih kapaciteta bilo magacina bilo cardaka. Jeste malo skupo kada treba da se ulozi, ali skladista su sustinski dobra investicija..
 
Ima nas koliko hoces takvih koji nosimo kukuruz na silos a cena kakva bude jedino neplacamo lager.

Platiš ti lager itekako samo nije nigde naveden i sam si pre nekako rekao da je cena kukuruza 14,5 din. kod tvog skladištara kad si hteo da ga prodaš a tad je berzanska cena bila 15,5 plus pdv.
 
Dr. Gruja nedaju svi otkupljivaci cenu kao na berzi, a kod Race je bilo da ako njemu prodas robu ne placas lager..
 
Ima i onih koji prate berzu samo kad je pad cene, a kada raste kaze ''idi na berzu pa prodaj'' prevarantska posla...

- - - - - - - - - -

Ispadne da se vise isplati staviti ga u kotarku i cekati bas zbog vlage, a i jer nema nikakvih odbitaka..
Nije da ispade nego je uvek tako bilo, al treba neko to i da istovara!
Sad smo razmazeni i sve van traktorskog sedista je premor, pa ispade da je bolje izruciti kod nekog na lager...
 
Nazad
Vrh