Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 63,2%
  • Ne

Glasovi: 71 36,8%

• Ukupno glasača
    193

Boki-Vl

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2009
Poruka
929
Ja sam svoj skladistio pre 3 nedelje, znaci neodbija se nista a dobijam najvecu cenu... Kad sam ga vozio cena je bila 12 din sad je vec 12.5...

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.033
Ja sa skladistenjem nemam problema jer skladistim u mojoj zadruzi "Zadrgar" Bac gde mi je lezarina na kraju smesna cifra u odnosu na ono sta sam imao dok sam ga drzao u klipu. Tako da sto se tice toga tu sam za sad 100 % zadovoljan i plus sto mogu da prodam kukuruz u bilo kom trenutku po najboljoj ceni. Da nezaboravim da kazem i da su fer uslovi primanja robe,cak sam ove godine dobio + na predatu kolicinu jer je vlaga mog kukuruza bila oko 12. Tako da mi je u sustini taj dodatak pokrio lezarinu.

leka

Član
Učlanjen(a)
25 Mar 2009
Poruka
1.831
paorpaor je napisao(la):
Ja sa skladistenjem nemam problema jer skladistim u mojoj zadruzi "Zadrgar" Bac gde mi je lezarina na kraju smesna cifra u odnosu na ono sta sam imao dok sam ga drzao u klipu. Tako da sto se tice toga tu sam za sad 100 % zadovoljan i plus sto mogu da prodam kukuruz u bilo kom trenutku po najboljoj ceni. Da nezaboravim da kazem i da su fer uslovi primanja robe,cak sam ove godine dobio + na predatu kolicinu jer je vlaga mog kukuruza bila oko 12. Tako da mi je u sustini taj dodatak pokrio lezarinu.
Dobro ako ti tako kazes ::svaka cast::

IMT-550

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2008
Poruka
1.389
paorpaor je napisao(la):
I ja nisam imao problema sa skladistenjem to jest lagerovanjem kukuruza ove godine.Predao ga 10.10.2010. a prodao ga 25.05.2010. po ceni od 12.50 sa pdv-om,da kazem da je kad sam predavao jus kvalitet placan 7.50 sa pdv-om a odbijeno mi je 7 % od jesenas do sada tako da se isplatilo ne mnogo ali bar nema fizickog rada(utovar,radnici,istovar,krunjenje,sapurina....a misevi i pacovi i pticurine da nenabrajamo tako da se ja slazem sa paorpaor-om meni vako odgovara pa dokle videcemo.... :ppozdrav:

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.293
A sta je to kod mene onda...stric PREKLANjSKI prodao po 14din/kg,a proslogodisnji ide za 16 na pijaci,ljudi kupuju jer misle da ce biti jos skuplji.

savato

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2009
Poruka
4.028
Ja sam cuo da HEMOS-Crepaja ne placa na vreme...kasne sa uplatama.Rok 7 dana a isplata kad stigne...Neozbiljno!!!Mnogi su komentarisali FSH Jabuka da nema para ali ja sa njima zaista imam korektnu saradnju!Kao i Granexport...Almex,Hemos i lokalni su mi vec sumnjivi ::vadjenje_repe::

Deni

Član
Učlanjen(a)
15 Maj 2009
Poruka
1.003
almex temerin isto kasni sa isplatama,umesto dogovorenih 2 dana, isplata za 5-6 dana ako tako nastave ništa od saradnje

IMT-550

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2008
Poruka
1.389
Na produktnoj berzi u NS kukuruz dogurao do 13,20 a ostale cene kultura u ovoj nedelji su ili u padu ili stagnacija,na primer psenica = 11,34 stagnacija
soja = 35,86 pad......... :cao:

Duki

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2009
Poruka
132
Ma bice cena ok, ide ka tome. A i mi u juznom Banatu imamo srecu, tu su najveci kupci, pa je kod nas uvek dobra cena, tamo gore, Subotica, Kikinda, oni uvek imaju nize cene. A i iz uze Srbije kada dolaze kupci, oni dodju tuda preko Kovinskog mosta, pa okolina Panceva dobro prodje.

IMT-550

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2008
Poruka
1.389
Duki je napisao(la):
Ma bice cena ok, ide ka tome. A i mi u juznom Banatu imamo srecu, tu su najveci kupci, pa je kod nas uvek dobra cena, tamo gore, Subotica, Kikinda, oni uvek imaju nize cene. A i iz uze Srbije kada dolaze kupci, oni dodju tuda preko Kovinskog mosta, pa okolina Panceva dobro prodje.
Bas tako Juzni Banat ima:GranExport(Luka Dunav) inace izvoznik ili poslednja stanica gde kukuruz boravi pre nego sto napusti Serbiju.......
Almex-Skrobara-Sitra(kovacica)
Ciric i Sin(Sakule)
Fabrika Stocne Hrane -FSH Jabuka
Ja mislim da sam nabrojao par najvecih otkupljivaca i izvoznika u mojoj okolini a u JuznomBanatu ::namigivanje::

Vrh