Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 64,9%
  • Ne

Glasovi: 66 35,1%

• Ukupno glasača
    188

case ih

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2008
Poruka
846
Juce prodao 8t po 10.20 iz cardaka, tel-kel, a danas drugar kruni po 10.50 prodaje preko nekog privatnika koji kruni po selu i bavi trgovinom.

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
Produktna berza Novi Sad

Promet kukuruza od 1.400 tona, navodi na zaljučak da u 2010. godini još nemamo ozbiljnijeg izvoza kukuruza, ili bar ne onakvog kako je to bilo u oktobru i novembru prošle godine. Prosečna cena trgovanja u protekloj nedelji veća je za 0,90% od proseka iz prethodne nedelje i iznosila je 11,77 din/kg (10,89 bez PDV). Da li je to i dalje neprihvatljiva cena za izvoznike, dobićemo odgovor vrlo brzo u nastupajućim nedeljama. Naime, teško je pretpostaviti da će naše tržište još dugo tolerisati istovremeno velike zalihe kukuruza i izvoznu pasivnost. U svakom slučaju biće to interesantan tržišni rasplet. Za kompletnu sliku na tržištu kukuruza bitan je podatak da je američka industrija bioetanola u poslednje vreme izrazila znatno veći interes za kukurzom kao sirovinom u proizvodnji ovog energenta. Razlog za to jeste procena o povećanju proizvodnje bioetanola u odnosu na prošlu godinu za više od 15%. To će bez sumnje na srednji i duži rok biti važan cenovni pokretač cene kukuruza naviše.

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624
kod nas u selu je druga priča mi prodajemo kukuruz tako što ima 3-4 krunjača a kod njih dolaze kamioni .pa kad hočeš da kruniš ti se javiš on dovede kupca i gotovo ,zaboravio sam da kažem da sa krunjačem idu i radnici tako da ti nemaš ništa da radiš osim da im na kraju skuvaš kafu ,cena krunjenja je 8000din.od vagona (10000kg)a cena kukuruza je 11din.

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624
nerazimem šta 3% ,5% pa to znači da vi platite više po vagonu ako je kukuruz skuplji ?pa tu nema logike :nono: kakve veze ima cena sa krunjenjem oni krune vagon bio on 15din. ili 5 din.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.036
Da, baš je tako. Kod nas je 4%, i kako je nama tako je i krunjačima. Kad mi dobro prođemo i oni dobro prođu i obrnuto, a mislim da je to i pošteno.

Dolovac

Član
Učlanjen(a)
27 Apr 2009
Poruka
2.179
A kad je kukuruz bio 18 koliko mu to dodje ::novac:: po vagonu?Dobre parice...Kod nas je krunjenje 3500 ::novac:: Ja sam juce i danas cu ga dati po 10.20 pa kako bude... treba se ::novac:: :cao:
Post je spojen: [time]1266821314[/time]

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624
ako bi kukuruz bio 50din i oni naplate 5% i zarade 25000din
a kako je cena 11din i oni naplate 5%i zarade 5500din a rade isti posao u oba slučaja ,a dali nama poskupi naša roba kada poskupi gorivo,seme,đubre,otrovi mislim da u tome nema logike cena krunjenja bi trebalo da je fiksna pa sad bilo puno ili ne

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.273
@Pidikanac
Mislim da nisi u pravu.
Mi imamo krunjac i radimo usluzno po selu uvek je bilo 3% od kolicine kukuruza (tvoji su radnici),kad je bolja cena kukuruza i zaradis neku paru kad je mala skoro da nemas nista,jer uvek uz masinu ide i traktor i covek (nisam rekao imamo somborac krunjac) kad gazda dodje i kaze sutra u pet predvece 8 tona treba kruniti (a mrak vata u 8, poso je gotov za sat i po dva dok se namestis itd..) on nemoze naci radnike da bude malo kasnije a ti imas pun kurac posla na njivi moras doci kuci i odes da krunis i kaze hajde ti namestaj na prikolici :sta:, vratis se oko pola sedam i mozes da radis skoro nista vise.
:ppozdrav:

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624
ja sam več rekao da kod nas krunjač i radnici =8000din.dali je to puno ili ne to je za diskusiju ali oni krune za 8000din pa bio kukuruz 11din ili 111din oni krune vagon i nije mi jasno zašto je kod vas procenat u igri ,slažem se da to vama odgovara dali i u sred setve ili žetve vi podižete cene usluga ako poskupi gorivo ili je cena formirana na početku i sad šta je tu je.

Vrh