Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Da ne ispadne da menjam misljenje ali bar tako je bilo ranijih godina. Opet zavisi od zadruge do zadruge ali svaki otkupljivac tesko da ce vratiti robu nazad. Bilo bi mu 100 puta draze da ti da 1-2 vise od trenutne cene nego da ti vrati robu!
 
ja sam svoju robu izvlacijo i izvlacim kada god mi treba tj imam bolju cenu , neznam tacno koliko je% je izvlacenje ,ako uzimam za kucnu upotrebu za stoku onda nema izlaza.takav je dogovor izmedju mene i skladistara mada ko god ima moze da izvuce .
 
kod nas su ljudi hteli izvući soju ali nisu mogli.
Mene samo interesuje ako se zadruga bavi skladištenjem i naplaćuje to zašto se ne može svoja roba izvaditi naravno kada se regulišu obaveze prema skladištarem.
Probajte da im zapretite inspekcijom i tužbom pa da vidim da li nećete dobiti robu.
Sigurno je zakonom regulisano šta je posao skladištara samo smo mi malo naivni i dobri.
 
Roba se mora vratiti uz odbitke,ja do sad nisam imao problema...nema tog zakona i osnova kojom mi neko moze zadrzati robu bez ikakvog ugovora,za razliku cene od 5 din pa do cak 10 dinara uvek ce mi se isplatiti da izvucem pa nek odbija koliko hoce,prodacu drugome..nek se onda natezu sa mizerijom od cena koje nude
 
kod nas su ljudi hteli izvući soju ali nisu mogli.
Mene samo interesuje ako se zadruga bavi skladištenjem i naplaćuje to zašto se ne može svoja roba izvaditi naravno kada se regulišu obaveze prema skladištarem.
Probajte da im zapretite inspekcijom i tužbom pa da vidim da li nećete dobiti robu.
Sigurno je zakonom regulisano šta je posao skladištara samo smo mi malo naivni i dobri.

A GDE JE PECAT? Ako ne postoji ugovor sa svim detaljima, nema robe nazad, sem ako je gazda ili gazdarica zadruge fin covek ili FINA zena!!!:osmeh:
 
Zakon o obligacionim odnosima:

Član 730
(1) Ugovorom o uskladištenju obavezuje se skladištar da primi i čuva određenu robu i da preduzima potrebne ili ugovorene mere radi njenog očuvanja u određenom stanju, te da je preda na zahtev ostavodavca ili drugog ovlašćenog lica, a ostavodavac se obavezuje da mu za to plati određenu naknadu

Naravno skladištar mora biti registrovan za tu delatnost tj skladištenje
 
Kako je krenula ova ludnica sa cenama sad ce da bude fora kad masovno ljudi budu trazili ili se raspitivali da podignu sa lagera radi prodaje drugom..i eto opet presedana
 
Roba se moze izvesti JEDINO ako je ima,a u 90% je vec nema,za sve ostalo je nadlezan sud.Presudice u nasu korist ali.....
 
Ljudi moji...kakav crni lager,kakvo uzimanje robe?!Kad predas robu na cuvanje,lager ili tome slicno,roba vise nije tvoje...tj.tvoja je na papiru ali fizicki si je dao i nemas vise realne sanse da je dobijes nazad!Skladistari uglavnom svi,prodaju istu kada im treba novac za rate kredita,nova ulaganja,investicije,itd ili kada procene da ce na istoj zaraditi vise nego inace...Ti njima fakturises istu po ceni koja je trenutna i on za tebe mora da spremi novac u kratkom roku i da te ispostuje sto se toga tice!Roba je njegova i on sa njom moze realno da radi sta hoce...svi to znaju i to se tako radi godinama!Retki su slucajevi da otkupljivac pristane da ti vrati robu...ima, ne kazem da nema,ali jako retko...recimo 1 u 100!
 
To je pravno netačno što si napisao,roba je naša i mora je dati nazad na zahtev.
Ali praksa koju su nam nametnuli je realno ono što si napisao.
Kao što kaže Rale sud će presuditi u našu korist ali....lipši magarče do zelene trave.
 
Savato...ja sam bez problema podizao sa lagera...jednostavno gazda kaze ako ti ne odgovara cena mozes nositi drugom...to sam 2010 i uradio...znas kako se siri prica medju paorima...do godine mu pola njih ne bi dovezlo...konkurencija je ovde kod nas ogromna ima jako puno otkupljivaca
 
I kakve su prognoze za dalji tok cene od danas pa do recimo kraja marta?
Mislim da ce u svetu do kraja februara da padne 3-5%. A do kraja marta mozda jos nekih 5-7%. Verujem da ce tamo negde april-maj da dodje do 6 $ po bus.
Verujem da ce Budimpesta ponovo da padne, i da ce cena kod nas biti iznad njihove 1-2 dinara, a kasnije jos vise. Videcemo kada ce drzava sa svojom municijom.

Neko je napisao da se ocekuje los rod u J.Americi. Na zalost, poptuno netacno, vreme ih je htelo i imace rod barem 15 % veci od prosle godine. I Kinezi planiraju velike povrsine, kao i Ameri, ali manje im rodi. Dakle, samo mozemo ponovo da se nadamo susi u S.Americi, a ako toga ne bude, eto ga na jesen i ispood 5$ po bus.
 
Ljudi moji...kakav crni lager,kakvo uzimanje robe?!Kad predas robu na cuvanje,lager ili tome slicno,roba vise nije tvoje...tj.tvoja je na papiru ali fizicki si je dao i nemas vise realne sanse da je dobijes nazad!Skladistari uglavnom svi,prodaju istu kada im treba novac za rate kredita,nova ulaganja,investicije,itd ili kada procene da ce na istoj zaraditi vise nego inace...Ti njima fakturises istu po ceni koja je trenutna i on za tebe mora da spremi novac u kratkom roku i da te ispostuje sto se toga tice!Roba je njegova i on sa njom moze realno da radi sta hoce...svi to znaju i to se tako radi godinama!Retki su slucajevi da otkupljivac pristane da ti vrati robu...ima, ne kazem da nema,ali jako retko...recimo 1 u 100!

Ja sam dogovorio, da u slucaju da se ne mozemo sporazumeti za cenu, mogu da povucem svoju robu, ali to ce me kostati 1%, plus oni troskovi koje vec imamo za ulaz i lager.
 
Nazad
Vrh