Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Pa još bolje ako ga prodaju pa nemaju da mi daju.Onda je cena kukuruza ona koju ja kažem.
 
ja znam situaciju kada su ljudi predali kukuruz na lager nekih 10 vagona a na kraju otkupljivac propo pa ni para ni kukuruza i sad se vodi spor
 
Ma ovi gde sam sad predao si jako veliki i veoma zdravi.Što se propadanja tiče stradao sam i ja sa Transpetrolom.
 
Ne znam kako je kod vas,ali kod mene podizanja nema.Znaci samo isplata po vazecoj ceni,kad vi resite da prodate.To sto cena ne odgovara je nas rizik.
 
ja znam situaciju kada su ljudi predali kukuruz na lager nekih 10 vagona a na kraju otkupljivac propo pa ni para ni kukuruza i sad se vodi spor
To se kod nas desilo coveku iz moje ulice ostao mu silos u okolini Rume pre par godina duzan oko 500000€ i nikom nista firma otisla u stecaj nemoze nikako da naplati i pored presude u svoju korist

- - - - - - - - - -

Ne znam kako je kod vas,ali kod mene podizanja nema.Znaci samo isplata po vazecoj ceni,kad vi resite da prodate.To sto cena ne odgovara je nas rizik.
Sve zavisi kako se dogovoris kada predajes kukuruz ima ko podize cele godine za stoku
 
To se kod nas desilo coveku iz moje ulice ostao mu silos u okolini Rume pre par godina duzan oko 500000€ i nikom nista firma otisla u stecaj nemoze nikako da naplati i pored presude u svoju korist

- - - - - - - - - -


Sve zavisi kako se dogovoris kada predajes kukuruz ima ko podize cele godine za stoku
Upravo sam taj problem imao.Trebalo mi je da ga susim i cak odma podignem.Nisu mi dali.Pitao kod Barisica,Mitrovica i u Napretku.Kod koga moze da se digne :sta: Ta informacija ce mi trebati za jesen.
 
Cak i ako su prodali a stranka hoce da podigne kukuruz, morali bi da se snadju za tu kolicinu kukuruza, jer im ne bi odgovarala negativna reklama. To vazi za ove taze zadruge sto rade od juce . One koje imaju silose, drze kukuruz u njima, i on je tu. E sad za podizanje ce vam naplatiti sve cega se sete, ulaz 1%, izlaz 2%, fumigacija, eleviranje, rastur, nakupi se tu do 5 % sigurno, ako ne i vise.
 
Kao što sam rekao kukuruz na lageru je moj.Da će me odrati ako budem hteo da ga uzmem hoće ali na ovu razliku u ceni da mi uzmu i 10% pa je opet jako isplativo.Inače ulaz i izlaz kao i kalo-rastur su mi već odbili kod predaje.
 
Kao i uvek spekulacija je u pitanju. Pre neki dan iz posla sa poljoprivrednim hedge fondovima se povukla engleska Barclays banka, a sa sobom je povukla i nemacku Kommerzbank, i jos neke, ali nisam nasao koje. Povlacenje tako velikog trgovca se odmah na trzistu odrazilo padom.
Pad cene na berzama nema apsolutno nikakve veze s tim sto srpskom seljaku trebaju pare za naftu i seme!
 
Kao što sam rekao kukuruz na lageru je moj.Da će me odrati ako budem hteo da ga uzmem hoće ali na ovu razliku u ceni da mi uzmu i 10% pa je opet jako isplativo.Inače ulaz i izlaz kao i kalo-rastur su mi već odbili kod predaje.
Nadje se tu uvek zajednicki dogovor,pogotovo ako sa tom zadrugom radis i ostale kulture,nece oni dozvoliti da ode dobar koperant.Naravno ako je zadruga iole dobrostojeca.
Znaju oni cene malo bolje od nas,ko koliko placa,gde su koji uslovi itd.
 
Ma znaju oni sve, po ceo dan u jednoj ruci telefon, u drugoj digitron, i naravno ispred monitora.
 
Bas tako dragane sve dok je dobrostojeca,a to mi saznamo poslednji i tako svi imamo neke uspomene i nikad ostvarene mozda samo sudske,kao TranspetrolMlin Velika Greda itd svaki deo ima svoje.Naplativost na sveti nikad,pa sam zato nepoverljivdok daju novac uredu ali kada dodje do robe uglavnom ostaje samo promaja naravno nisu svi takvi.
 
Kao što sam rekao kukuruz na lageru je moj.Da će me odrati ako budem hteo da ga uzmem hoće ali na ovu razliku u ceni da mi uzmu i 10% pa je opet jako isplativo.Inače ulaz i izlaz kao i kalo-rastur su mi već odbili kod predaje.
bas probaj da trazis nazad videces da od toga nema nista vec samo mozes da uzmes pare po ceni koja je na berzi ako ste tako dogovorili...Nigde se ne dogovara da ti ga vrate nazad,jer kada bi tako radili ne bi znali sa kojom kolicinom raspolazu
 
ja imam kukuruz u silosu koji je jos uvek tamo,jer je dogovor da mogu da ga uzmem kada god hocu , ponudi mi 29 din i dodji da utovaris kamion.A kada dodje vreme da se prazne silosi moj ide u hangar ako ga neprodam tj ako mi nesto neiskrsne nedaj boze.
 
Cak i ako su prodali a stranka hoce da podigne kukuruz, morali bi da se snadju za tu kolicinu kukuruza, jer im ne bi odgovarala negativna reklama. To vazi za ove taze zadruge sto rade od juce
.E vidis tako su kod nas mnogi,suvise ljudi ostali bez svog zita pre koju godinu...i cuj...uopste vlasnici "firme"nisu marili za "losu reklamu"vec je 400 vagona otislo u nepovrat...i dan danas niko NE PREDUZIMA NISTA po tom pitanju...ama ljudi...ovo je SRBIJA.
 
Kad si robu predao na lageru mozes se oprostiti od toga da je izvuces i da je prodas drugom. Drugo je nesto ako nisi zadovoljan cenom kod tih gde si predao kukuruz pa trazis da ti prebace robu na neku drugu zadrugu koja ce ti dati vise, ali to je sve trebalo staviti u ugovor prilikom predaje robe.
Pre vise godina konkretno , psenicu koju sam terao u mlin u Plandiste mogao sam je njima prodati bez naplacivanja lezarine a mogao sam je prodati jos na 2-3 mesta sa kim su oni saradjivali, s tim da bi onda platio troskove lagera. Treca stvar skoro nikad nije bilo znacajne razlike u ceni izmedju tih gde sam imao robu na lager i onih kome bih mogao prodati.
 
Nazad
Vrh