Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 118 68,6%
  • Ne

Glasovi: 54 31,4%

• Ukupno glasača
    172

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
Produktna berza

Tržište kukuruza u poslednjih mesec dana veoma osteljivo i brzo reaguje na promene kursa dinara. Od početka godine kurs EUR-a porastao je za 1,40%, dok je prosečna cena kukuruza u odnosu na prethodnu nedelju u porastu za 2,01%. Korelacija je vrlo jasna i nedvosmislena. Inače, prosečna nedeljna cena trgovanja kukuruza iznosila je 11,46 din/kg (10,61 bez PDV). Kada prođu praznici i intenzivira se izvoz može se očekivati veća potražnja za kukuruzom, pa samim tim i blaga cenovna pomeranja.
Napravili su ugovor za izvoz od 0,5 miliona tonna do 20. marta !

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.814
kol'ko čujem delta je plaćala pred novu godinu 10.5 + pdv za kukuruz ostavljen na lageru.
skoro pa prinudni otkup, jer ko nije hteo da proda, računaju mu se svi troškovi u narednoj turi prodaje.
dakle, ovi što su prodali, nisu imali nikakve troškove sem svođenja na JUS.

bnsbauer

Član
Učlanjen(a)
6 Jan 2010
Poruka
53
Dragan18 je napisao(la):
farm komerc cini mi se da otkupljuje po 10.8
ko su i odakle farm comerc
Post je spojen: [time]1263306907[/time]

techa

Član
Učlanjen(a)
20 Okt 2009
Poruka
424
Danas sam zatvorio nesto kukuruza po 9.5 din.
Tako sam se dogovorio jos jesenas u vrsidbi da on malo radi sa parama a meni plati kao onaj iz ambara.
U zetvi je imao od 17.5 -18% vlage i sve sto predje vagu ide za naplatu. S obzirom na trenutnu cenu ja sam zadovoljan.
Kukuruz iz ambara sad ima oko 16-17% pa mu je i cena manja nego JUS.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.814
ne bi' da baksuziram, al' nemojte se iznenaditi ako kukuruz padne 10-ak % u narednih par dana..

lajavica

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
109
Izvinjavam se sto se mesam ali realno gledano ne postoje uslovi da cena kukuruza padne....moze samo da ide gore...ponude su male skoro nikakve a traznje ogromne, izvozi se, mešaone su se ispraznile preko praznika a plus toga kurs eura ide gore ....tako da ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi ta cena padala :sta: :sta:
od ponedeljka do danas cena je skocila za 40 para

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
tarana je napisao(la):
ne bi' da baksuziram, al' nemojte se iznenaditi ako kukuruz padne 10-ak % u narednih par dana..
Slažem se sa tobom Tarana . Cena kukuruza će da padne za nekih 10 % , razlog je : Ko ne prati dešavanja na tržištu pomisliće da cena kukuruza stvarno pada i neupućeni će da krune kukuruz zbog straha da će još da padne cena, to im je taktika ::namigivanje:: i posle toga će da se penje cena da bi do kraja marta dostigla cenu od 1300 din ::namigivanje::

Vrh