Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Peet oćeš da kažeš kad bi se sve računalo : i zakup i kamata i rad i amort. i kupovina mehanizacije,... da bi se teško došlo do pristojne zarade na višegodišnjem prosjeku ?
To se sve mora računati , a da je to tako vidi se po tome što većinom svi sastavljamo kraj s krajem.
 
Ovo je prava stvar u kvazi drzavi ''da si dao na kamatu'' to svi obavezno rade sa parama od arende!!!
boze me ti sacuvaj sta se ovde pise, kreces iz minusa a novce u siguran stek, lepo je to ko moze!!



lepo sam se nasmejala, poruku si odlicno sastavio, valja malo i humora u ovoj krizi

- - - - - - - - - -

Peet oćeš da kažeš kad bi se sve računalo : i zakup i kamata i rad i amort. i kupovina mehanizacije,... da bi se teško došlo do pristojne zarade na višegodišnjem prosjeku ?
To se sve mora računati , a da je to tako vidi se po tome što većinom svi sastavljamo kraj s krajem.


od zemlje se moze lepo ziveti ko ima svoju mehanizaciju, da je bar solidna ako ne vec dobra godina, i ako su cene ok, i da se ne prodaje odmah roba vec za jedno 7 do 9 meseci. Ja sam zadovoljna sa 2011
 
@Dragan Kovacev
Ne, nije nam zato drzava kvazi drzava! Vec je kvazi drzava zato sto sve tako radimo pausalno! "ne racunam amortizaciju", "ne racunam svoj rad", "ne racunam moju zemlju".
Hajde taj minus, iz kog krece(mo)te svake godine da objasnim pojmom "dedovina"! Dakle to sto mi uzivamo zdravo za gotovo, to je taj minus koji ne racunamo, vrednost zemlje, vrednost znoja nasih predaka.
Djudja je imala nazalost priliku jesenas da sazna koliko taj rad kosta, i ne bih pozeleo nikome da to sazna, ali nazalost ce biti jos takvih primera.

Taj "minus" iz koga kreces, ja ga racunam jer ga nisam zaradio, vec su mi (nam) ga zaradili ocevi, i dede!.
 
@Dragan Kovacev
Ne, nije nam zato drzava kvazi drzava! Vec je kvazi drzava zato sto sve tako radimo pausalno! "ne racunam amortizaciju", "ne racunam svoj rad", "ne racunam moju zemlju".
Hajde taj minus, iz kog krece(mo)te svake godine da objasnim pojmom "dedovina"! Dakle to sto mi uzivamo zdravo za gotovo, to je taj minus koji ne racunamo, vrednost zemlje, vrednost znoja nasih predaka.
Djudja je imala nazalost priliku jesenas da sazna koliko taj rad kosta, i ne bih pozeleo nikome da to sazna, ali nazalost ce biti jos takvih primera.

Taj "minus" iz koga kreces, ja ga racunam jer ga nisam zaradio, vec su mi (nam) ga zaradili ocevi, i dede!.


Ja te razumem, al nemozes sada u ovakvoj krizi gledati bas tako. Zamisli da nemas to sto imas, i da meni nije ostalo od supruga to sto mi je ostalo. Za tebe neznam jel se bavis jos nekim poslom, al ja bi sa cerkicom i bebom bila na ulici. i 1 evro da zaradim meni je dovoljno jer je to krvnicki zaradjen, svako zrno kukuruza mog je krvav i krvavo zaradjen jer ga je ubio kombajn. I to ne samo ove god vec i sledece i svake naredne, jer je nesto otislo i vise se nece vratiti

P.S. i sad si me i rasplakao
 
Opa sad bi i rad da racunas, a ono sto ti ostane kako se to naziva, ako si vec uracunao rad u ulozeno? extra profit! to treba drzava posebno da oporezuje!

-------------------

ko ne racuna amortizaciju, ne racuna dobro, al sve jedno tih para nema pa nema...
 
Peet oćeš da kažeš kad bi se sve računalo : i zakup i kamata i rad i amort. i kupovina mehanizacije,... da bi se teško došlo do pristojne zarade na višegodišnjem prosjeku ?
To se sve mora računati , a da je to tako vidi se po tome što većinom svi sastavljamo kraj s krajem.

Upravo to zelim da kazem! I opet bi zahtevao od svih koji dele to misljenje da treba sve racunati od A do SH da nam iskazu sa kolikim miunusom rade na ovim dobrim cenama.
Druga stvar posto sam ubedjen da ako se postavlja na papir takvo ulaganje gde se zahteva zakup na sopstvno zemljiste, kamata i racunanje amortizacije da se ide u minusu, zelim da pitam sa kojim minusom se radilo od 90-te do 2005?
I treca stvar zar vam se ne cini da je mnogo bolja zarada u ratarstvu zadnjih nekoliko god.? Pogledajte u vasa domacinstva i onda mozete slobodno pricati o tome.
Na kraju mozda i gresim sto se tice ove zadnje recenice! Svako prica iz svoje perspektive!:ppozdrav:
 
Opa sad bi i rad da racunas, a ono sto ti ostane kako se to naziva, ako si vec uracunao rad u ulozeno? extra profit! to treba drzava posebno da oporezuje!

-------------------

ko ne racuna amortizaciju, ne racuna dobro, al sve jedno tih para nema pa nema...

Naravno da bi država onda taj višak oporezovala kao porez na dobit , tako i rade u pdv sistemu . Kad nebi računali rad u ulaze što bi onda radili kod sebe i rizikovali , bolje bi bilo raditi za platu kod drugog . .. Da zaboravio sam još jednu stavku koja se mora računati a to je osiguranje , ili to ili ubaciti rizik u računicu .
 
Ваљда је слично као у Јоханезбургу " 2081 rand (237 $) a metric tone by the close in Johannesburg". :haha:
Мада ко зна, свако има своју Будимпешту. :haha:
 
Čitam ove računice sa ulaganjima i ispada da su mnogi sa takvim računima u debelom minusu i nemaju nameru da prekinu da se bave istim poslom.Nešto tu ne štima ili u ljudima ili u računu.Izvinjavam se za of
 
Čitam ove računice sa ulaganjima i ispada da su mnogi sa takvim računima u debelom minusu i nemaju nameru da prekinu da se bave istim poslom.Nešto tu ne štima ili u ljudima ili u računu.Izvinjavam se za of[/QUOT


Ako mislis na mene, 2012 je propast, a daje normalna godina, kao 2011 prosek mi je bio 60 meteri u zrnu, ulog kao ovaj plus jesenje djubre e tu je onda prava racunica. jbg 2012 je podacila godina, sta ces kad je tako, al bar mene je zito izvuklo. Nadam se boljoj 2013
 
Čitam ove računice sa ulaganjima i ispada da su mnogi sa takvim računima u debelom minusu i nemaju nameru da prekinu da se bave istim poslom.Nešto tu ne štima ili u ljudima ili u računu.Izvinjavam se za of
Ni meni nije jasno:sta:Rade ljudi sa gubitkom,a ne misle da odustaju.Voze se skupa kola i traktori,a od kojih para,bem li ga.
 
Nazad
Vrh