Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
80 e seme tretirano seme, 30 e hemija za travu,75 e azotno djubrivo ,100 e npk djubrivo, 60 l goriva oko 85 e ,zakup 200-350 e sve se odnosi na lanac(jutro 57,56ari)+ amortizacija masina i tvoj rad.
375+300 to je 675 eura lanac (jutro 57,56 a)+tvoj rad i amortizacija masina i kvarovi.
i to su cene ako uzimas za kes, a na odlozeno je + 100 e minimalno
 
Poslednja izmena:
Zakup se mora računati bilo da je tvoja zemlja ili tudja . Da nebude off. : cijena je dobra , da ovako bude i sledeće godine .:ppozdrav:

Zasto bi racunao zakup ako je moja zemlja to ne mogu shvatiti?! Mozes racunati druge stvari kao sto je amortizacija a ne zakup na svojoj zemlji!

Jel ima neka adekvatna tema u vezi ovih racunica i ulaganja u ratarstvu?
 
80 e seme tretirano seme, 30 e hemija za travu,75 e azotno djubrivo ,100 e npk djubrivo, 60 l goriva oko 85 e ,zakup 200-350 e sve se odnosi na lanac(jutro 57,56ari)+ amortizacija masina i tvoj rad.
375+300 to je 675 eura lanac (jutro 57,56 a)+tvoj rad i amortizacija masina i kvarovi.
i to su cene ako uzimas za kes, a na odlozeno je + 100 e minimalno


auuuuuuu, jel moze to malo jednostavnije

- - - - - - - - - -

auuuuuuu, jel moze to malo jednostavnije


moj ulog po jutru 270 evra, bez amortizacije i rada
 
Више пута је било дискусије око тога, и увек иста прича, са једне стране реални теоретичари са 800-1000 е/ха, а са друге стране ови са 350 е/ха, код којих нема амортизација, рада, закупа своје земље и остале ситнице.
 
Zasto bi racunao zakup ako je moja zemlja to ne mogu shvatiti?! Mozes racunati druge stvari kao sto je amortizacija a ne zakup na svojoj zemlji!

Jel ima neka adekvatna tema u vezi ovih racunica i ulaganja u ratarstvu?

Pa prosto zato što svoju zemlju možeš dati drugom pod zakup po toj cijeni . Znači ne kreće se od nule nego iz minusa , tj da svoje pare nisi ni ulagao nego oročio i da si naplatio zakup.
 
Nije to teorija! Npr ako kazes da si zaradio 300 eura po hektaru, a npr da si dao u zakup dobio bi 200 eura. Tih 200 eura su tvoji svakako, a samo 100 eura si zaradio. Sto kaze Momo, kreces iz minusa.
I jos jedna stvar je kamata na ulozena sredstva. Ti ako ulozis 1000 eura za hektar kukuruza, da si stavio u banku, imao bi na godinu dana jos 60 eura. I to ulazi u kalkulaciju.
 
Ako tako racunate onda bas bi voleo od vas da na takav nacin postavite racunicu (detaljnu) od oranja do skidanja useva sa kompletnom ulaganjom i prodajom kukuruza po danasnjoj ceni.
 
Nije to teorija! Npr ako kazes da si zaradio 300 eura po hektaru, a npr da si dao u zakup dobio bi 200 eura. Tih 200 eura su tvoji svakako, a samo 100 eura si zaradio. Sto kaze Momo, kreces iz minusa.
I jos jedna stvar je kamata na ulozena sredstva. Ti ako ulozis 1000 eura za hektar kukuruza, da si stavio u banku, imao bi na godinu dana jos 60 eura. I to ulazi u kalkulaciju.

Moje misljenje je drugacije. Zaradio je vise, jer 200 e za 1 ha za zakup je malo.

- - - - - - - - - -

Ako tako racunate onda bas bi voleo od vas da na takav nacin postavite racunicu (detaljnu) od oranja do skidanja useva sa kompletnom ulaganjom i prodajom kukuruza po danasnjoj ceni.

posto mi pisemo sve ja cu ti napisati al na svojoj zemlji

4900kg ureje *44 =215 600
seme =179 400
otrovi =175 417
nafta1123l*115,9 =130 155 to je cena regresirane nafte
---------------
700 572 din /24,5 jutara =28,594 ulozeno po jutru

e sada zaradio si koliko ti je rodilo 5 meteri i 20 meteri u ovoj baksuznoj god
 
Ovo je prava stvar u kvazi drzavi ''da si dao na kamatu'' to svi obavezno rade sa parama od arende!!!
boze me ti sacuvaj sta se ovde pise, kreces iz minusa a novce u siguran stek, lepo je to ko moze!!
 
@ Peet
Sednemo jedan dan na pivce, pa objasnim sve... Ne ide mi bas ovo objasnjavanje preko tastature, ali je poenta vrlo jednostavna.
@ Djudja
Jeste l' masine nasli iza coska!?
 
Nazad
Vrh