Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Po principu ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se.:osmeh:
 
21.01.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Slide%202.jpg
 
Kako ti umes brzo da menjas misljenje o ceni to je neverovatno!:osmeh:
А како ти не умеш да читаш то је још невероватније.:sta:
Само сам те чекао.
Јел треба да цитирам ону твоју мудрост о " nikad, ali nikad cene u NS nece biti kao u Budimpesti". Јел ти ових 18 пара ситно. А онај динар са пшенице немам потреб ни да коментаришем већ месец дана.
Прочитај ти добро шта сам ја писао да се не бламираш више.

Моли се модератор да не утиче лоше на чланове форума. Да не улива лажни осећај вере и сигурности, и тиме их спречава у даљем образовању, а оставља у заблуди и забуни. Образовна црта је једна од основних идеја форума.
 
Ili imamo naj halapljivije otkupljivace.:haha:
Ja sam mislio da cemo mi stici Budimpestu po skoku,ali ce ona izgleda nas po padu.:osmeh:
 
А како ти не умеш да читаш то је још невероватније.:sta:
Само сам те чекао.
Јел треба да цитирам ону твоју мудрост о " nikad, ali nikad cene u NS nece biti kao u Budimpesti". Јел ти ових 18 пара ситно. А онај динар са пшенице немам потреб ни да коментаришем већ месец дана.
Прочитај ти добро шта сам ја писао да се не бламираш више.

Моли се модератор да не утиче лоше на чланове форума. Да не улива лажни осећај вере и сигурности, и тиме их спречава у даљем образовању, а оставља у заблуди и забуни. Образовна црта је једна од основних идеја форума.

Od toliko opsirnih postova koje napises ne mozes videti da si sam stvorio sliku o sebi. Jednostavno samo sam hteo da te podsetim da pre samo 2-3 nedelje nisi mogao da verujes da ce cena ici na gore uz tvrdnju da je bolje bilo prodati jesenas.
A na kakav nacin ja uticem lose na clanove foruma? Time sto sam ukazao da danas pricas jedno a odmah zatim nesto trece!
Problem je tvoj sto se tice sigurnosti pisanja na forumu. U buduce vodi vise racuna sta izjavljujes danas a sta sutra. Aj pozdrav Mare! Sve je ovo dobronamerno, mali savet nikom ne skodi ako se uzima ozbiljnije u obzir! :ppozdrav:
 
Od toliko opsirnih postova koje napises ne mozes videti da si sam stvorio sliku o sebi. Jednostavno samo sam hteo da te podsetim da pre samo 2-3 nedelje nisi mogao da verujes da ce cena ici na gore uz tvrdnju da je bolje bilo prodati jesenas.
A na kakav nacin ja uticem lose na clanove foruma? Time sto sam ukazao da danas pricas jedno a odmah zatim nesto trece!
Problem je tvoj sto se tice sigurnosti pisanja na forumu. U buduce vodi vise racuna sta izjavljujes danas a sta sutra. Aj pozdrav Mare! Sve je ovo dobronamerno, mali savet nikom ne skodi ako se uzima ozbiljnije u obzir! :ppozdrav:
Видим да је опширно. Писао сам да модератор утиче лоше на чланове, а не ти. Свачије писање на форуму, може на неког да утиче, и због тога је опасно лажно уваљивање оптимизма, заснованог само на смајлићима, и ја тако мислим.
Слику о себи стварам кроз контакте, а не кроз ове виртуалне туре.
Опет, ако већ кажеш да си добронамеран, онда је боље да цитираш те моје лоше постове, него што их погрешно препричаваш. Бледи су ти такви покушаји дисквалификације.
Сигурност на форуму апсолутно ником није потребна, посебно ако своје писање потврди неком информацијом, чињеницом, или линком. Код мене је барем увек јасно шта је мој став, а шта пренето нечије размишљање.
 
Peet sta se opterecujes???Ovo treba da je tema o cenama,pusti prepisku...i ja sam pratio njegove postove cas ovako cas onako,ranije je pravio zbrku oko cene pa su ga prozvali mikiperlez,sigurno nije zbog optimizma...eno i na dekalb temi poceo da pise svasta,velika verovatnoca da ce se i tamo zakuvati...
 
U Crepaji je lager nacet uveliko, nesto preko 50% je vec fakturisano sto je bilo na lageru kod otkupljivaca, a i iz ambara se kruni kukuruz, sto zbog pokvarenosti sto zbog moranja. Barze, koliko sam cuo, u Pancevu, nisu punjenje vec dosta vremena.
 
Peet sta se opterecujes???Ovo treba da je tema o cenama,pusti prepisku...i ja sam pratio njegove postove cas ovako cas onako,ranije je pravio zbrku oko cene pa su ga prozvali mikiperlez,sigurno nije zbog optimizma...eno i na dekalb temi poceo da pise svasta,velika verovatnoca da ce se i tamo zakuvati...
Ево га још један тумач. Како си их добро пратио, тако их још боље и тумачиш.
Који су то они. Причај ти у своје име. Колико видим @mikiperlez више и не пише, а од њега се имало шта и чути, као и од још неких трговаца који су се отворено и представили.
Каква је корист од тога да сви овде дувају у исту тикву, да се лажно бодре, и подржавају једни друге па таман било и наопако. Стварно вас не разумем, ви ко да радите за кромпире, и да радите за ко зна кога.
Ако вам се не свиђа туђе мишљење увек можете да прескочите и ставите на ignore, ako овај форум подржава ту опцију.
А ако већ хоћете да дискутујете, онда лепо изволите цитирајте, а не те ваше детиње интерпретације. Ако мислите да ће кукуруз да буде 35 тад и тад, изволите и напишите, шта вас боли шта неко други мисли супротно. Изволи дај мишљење и стани иза њега.
 
Moje misljenje je da mnogo kotriras ostalima ali dobro je to nemozemo svi da duvamo na jednu stranu.Mikiperlez je izgleda odustao od pisanja svojih misljenja kao sto ces i ti odustati za neko vreme kad ti bude dosadilo da ulazis sa pola forumasa u raspravu.
 
Ево га још један тумач. Како си их добро пратио, тако их још боље и тумачиш.
Који су то они. Причај ти у своје име. Колико видим @mikiperlez више и не пише, а од њега се имало шта и чути, као и од још неких трговаца који су се отворено и представили.
Каква је корист од тога да сви овде дувају у исту тикву, да се лажно бодре, и подржавају једни друге па таман било и наопако. Стварно вас не разумем, ви ко да радите за кромпире, и да радите за ко зна кога.
Ако вам се не свиђа туђе мишљење увек можете да прескочите и ставите на ignore, ako овај форум подржава ту опцију.
А ако већ хоћете да дискутујете, онда лепо изволите цитирајте, а не те ваше детиње интерпретације. Ако мислите да ће кукуруз да буде 35 тад и тад, изволите и напишите, шта вас боли шта неко други мисли супротно. Изволи дај мишљење и стани иза њега.


Moje mislenje TRENUTNO, je da da svako ima svoje neko misljenje sad u ovom trenutku u vezi bilo koje teme. Al sutra neki drugi dan, jednostavno situacija koju ti nametnu neki drugi npr.drzava jednostavno si prisiljen da promenis misljenje, razmisljanje i poglede na neke stvari i situacije, jel jednostavno ide se za vetrom a ne uz vetar, naravno ako neces da "padnes". I netreba nicije izjave uzimati zdravo za gotovo, jel sve to ode u svadju... da neduzim dalje nekima sam i dosadna

- - - - - - - - - -

Kod nas kukuruz nedeljama stoji, ~24 din, dal ce ici gore, a po svim "nekim" pravilima trebalo bi, al ko to zna. Uticu razni faktori kao i sami sto znate, dal ce zabraniti izvoz, il ne, dal ce sami uvesti po manjoj ceni ko zna odakle, samo da nama nebi dali vecu cenu... Sve je to drzava, samo oni to znaju, a mi cemo da nagadjamo, jer drugo nemozemo
 
Kod nas vlada jos jedan zakon a to je KKZ tj. ko koga zaj...e,odlicno smo ga primenjivali 20 godina posebno su uspesni ovi sa vrha piramide.Zato i postoje ovakvi forumi da se bar u nekom procentu pokusamo zastititi od azdaja,srecom pa je forum zaista posecen i pokriva skoro sva poljoprivredna mesta a informacije se sire i kod onih koji nemaju net.Vidis Marko to je korist od toga sto svi duvaju u istu tikvu...brz prenos informacija koje uticu na razmenu robe,ne bitno u kojoj meri ali tu su...onaj ko je prodao ubedjuje druge dok oni koji nisu traze podrsku za svoj potez..uvek bilo i bice
 
Moje misljenje je da mnogo kotriras ostalima ali dobro je to nemozemo svi da duvamo na jednu stranu.Mikiperlez je izgleda odustao od pisanja svojih misljenja kao sto ces i ti odustati za neko vreme kad ti bude dosadilo da ulazis sa pola forumasa u raspravu.
И ти си још један који сматра да треба да постоји једноумље, и који има потребу да се склања иза других. Каквог пола форума, какве контре. Па шта да неће можда неко некоме да забрани да изнесе мишљење. Јел мислиш да ће цена горе, нема проблема. Јер неко мисли да ће бити другачије. Јел цена јавна ствар, јесте. Молим лепо, видеће се ко је у праву. А тај што није, свакако не може својим мишљењем да утиче на кретање цене. А да ћу одустати једном, то је чињеница, као у осталом и сви који се засите писања.

@djurdja,
Па у томе и јесте поента, да се ако могу сагледају сви фактори. Ми овде водимо рапсраву већ скоро два месеца дал ће кукуруз да падне. И стварно не знам како људима објаснити оно што је очигледно да кукуруз за та два месеца јесте ПАО. Ето по негде чак и на 24. И сад неко се нашао да прича мени шта сам ја писао раније, и ето сад мења мишљење. Еј бре два месеца за берзанску робу, и неки и даље улазе у бесмислену расправу дал је пао кукуруз. Не, није, скочила му цена. Итд.

@F.E.A.R.
Па кад је брз пренос информација, зашто онда подржаваш човека у бесмисленој тези о афлатоксинима. Било па прошло, и ево га кукуруз на цени ко у Будимпешти, а реално на многим местима и скупље. Где вам је ту брз пренос информација, или ћемо сви да дувамо у исту тикву и да причамо и кукамо, како никад али никад наша берза неће имати цене као Будимпешта. Чисто мало долседности, а не гомила и дисквалификација.
 
danasnji izvestaj sa terena ,Adut 25,02 ,Agromilenijum 24,50 ,Graniko 24,00.sa tim da je kod Agromilenijuma isplata u roku 3-4 dana.a kod ovih drugih 7 dana.
Cekajte ljudi ovde je pocelo opet ko nemisli ko ja nije u pravu,A tema je predvidjanje nenog kretanja? Pa predvidite njeno kretanje pa da vidimo ko je u pravu? ovako iznosimo sta se desava u svetu i prema tome kalkulisemo sta je dobro za nas,jer uvek imas dobrih i losih vesti e sad to sto je susa kod nas za nas je lose ali za one koji je nisu imali je dobra.E sad imas i skrivanje informacija kao sto su ameri uradili ove godine.
 
Nazad
Vrh