Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
I ja bih voleo da prasad budu 300 din ali nece da moze , tako i sa kukuruzom ... pa zasta sluze robne rezerve .. da skacu cene kako se kome svidi , brate spusti loptu a hoces stabilnu drzvavu jeftin hleba , a kukuruz i psenica 50 din da ali u mastanjima
 
17.01.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentatio%2017.1..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Suncokretova sačma - 27,80 din/kg bez PDV-a
 
Cim bude presao cenu od 29 dinara i da krene da jos raste, eto nama kukuruza iz robnih rezervi po 29. . . i odma ide dole. . .
 
Samo zavisi dali će neko iz vlade stajati u domaćem svinjcu dok se god ne uvjeri da su naše gice pojele kukuruz iz rezervi ili će da ga jedu gice u Italiji npr. Teško je držati veliku razliku od svjetskih cijena osim da zatvore granice.
 
Mikros union Surcin 27,5....Mlin Selakovic Surcin 26.00....Graniko Uljma Jakovo 24,5..
Шта направи конкуренција. Сви у таласима, мало једни, па мало други боље понуде.

Ово 27,5 му дође преко Будимпеште. Нема, мућка нека.
 
@marko22
A ja ko za ocin imam u Jakovu,jebes baksuza....:haha:,nema sta konkurencija je cudo...
Бога ми, да се не појавише прошле године, свашта би било код нас.
Кад се сетим само како је кренуло са пшеницом, па кад сам почео да вртим телефоне, срећом све се лепо заврши.

- - - - - - - - - -

Pa što onda nisu otkupljivali i list i stablo , što da ostaje kad već uzimaju cijeli klip ?
Па оставили за ове што откупљују за биомасу. :osmeh:
 
Mislim, ako već uzimaju u klipu onda vjerovatno melju u silažu , pa im nebi smetala ni ostala masa. I kod nas je jedna firma kupovala silažu i tjeraju kamionima 300km , nemogu da se sjetim kolko su plaćali i kako im se isplati .
 
@marko22
Zavrsili su za mene,svi u okolini,sve teram kod cika Zdravka u Sabac,narucim lepo slepere,on preveze,prevoz dzabe(a to je din po kg),placa uvek dinar dva skuplje,nebitno kolika je cifra..
 
I ja bih voleo da prasad budu 300 din ali nece da moze , tako i sa kukuruzom ... pa zasta sluze robne rezerve .. da skacu cene kako se kome svidi , brate spusti loptu a hoces stabilnu drzvavu jeftin hleba , a kukuruz i psenica 50 din da ali u mastanjima
mi necemo jeftin hleb:osmeh:

- - - - - - - - - -

ako kukuruz rodi,recimo 5000kg po hektaru u klipu,sto je kod nas solidan prinos,koliko je to suvog zrna:sta:.
oko 60 % ostane
 
Nazad
Vrh