Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 60,1%
  • Ne

Glasovi: 81 39,9%

• Ukupno glasača
    203

Momcilo

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Jul 2008
Poruka
10
Prodao sam komšiji 50-ak metara u klipu, iskipano u dvorište, jel´ korektna cena 6,00 din/kg.

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.400
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!
Ovaj post sam napisao u avgustu . I opet ću da potvrdim moje mišljenje o ceni kukuruza , i još nešto :cao: Jedan drug mi juće krunio nov kukuruz iz kotarke došli su iz srbije kamionom pa odneli 3 vagona .
Citat :

Kukuruz obran na polovini površina
Autor Tanjug - Ekos
Monday, 05 October 2009
NOVI SAD - Ratari u Srbiji obrali su do sada kukuruz sa oko polovine ukupnih površina, a prosečni prinosi su oko pet tona suvog zrna po hektaru, izjavio je danas Tanjugu upravnik Odeljenja za kukuruz pri novosadskom Institutu za ratarstvo i povrtarstvo dr Đorđe Jocković.
Najrasprostranjenija domaća žitarica zauzela je i ove godine skoro 1,3 miliona hektara, tako da se očekuje rod veći od šest miliona tona, što će, posle podmirivanja domaćih potreba, omogućiti i znatne količine za izvoz.

Napomenuvši da je kukuruz na svim njivama zreo, Jocković je pozvao ratare da ubrzaju berbu da bi taj veliki posao u poljoprivredi bio potpuno završen do kraja ovog meseca.

Prema podacima Produktne berze u Novom Sadu, ove godine se u svetu očekuje proizvodnja od oko 795 miliona tona kukuruza, a Srbija je među deset najvećih proizvođača.
Procenjeno je da će potrošnja te žitarice biti za oko pet miliona tona veća, što se dogodilo i pre tri godine, tako da će kukuruz ponovo biti veoma tražena, a time i roba na ceni.

Šta kažete na ovo ?? :cao: :cao:

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
ono sto je jos vaznije je, da ce rusi i ukrainci imati 25% manje a EU 10% manje.dakle nas region.

sasa22

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2009
Poruka
1.192
e sad ono sto je najvaznije,od danas viktorija,delta,matijevic .... izasli sa ponudom kukurz 2009 7,5din/kg.To se zove kartel, jebem li im.....

nnnnn

Član
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
61
e sad ono sto je najvaznije,od danas viktorija,delta,matijevic .... izasli sa ponudom kukurz 2009 7,5din/kg.To se zove kartel, jebem li im.....
[/quote]

dokle vise ....nisu normalni...

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.148
Rezultati jucerasnje vrsidbe su blagoreceno porazavajuci.... 3400kg/kj vlaga 14.3 obracunato po 7.76din/kg + pdv... ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::

sanbo4

Član
Učlanjen(a)
3 Mar 2009
Poruka
142
Ja svoj kukuruz jos nisam radio, a kako cujem od onih koji su radili prinosi su negde od 5 pa do 7 tona po jutru kukuruza u zrnu. Istina i vlaga se krece tu negde od 16 pa do 20. Verovatno tu sad do izrazaja dolazi kvalitetna Srbobranska zemlja, koja vredi preko 5 000 eura po jutru na vecito i bar 200 eura za arendu. Za ove koje sam cuo uglavnom predaju kukuruz na lager.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
dobre vesti na vidiku.izgleda amere oprasio mraz juce.a kukuruz nije sazreo. u odnosu na petak, cene kukuruza i zita 5% vece.

Vrh