Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 65,6%
  • Ne

Glasovi: 64 34,4%

• Ukupno glasača
    186

stole

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2009
Poruka
108
ja sam juce prodao za 5din/kg u klipu.
imao sam viska 60 meteri, ja mislim da je to korektna cena.
sta vi kazete

sasa22

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2009
Poruka
1.168
oko 7.80 din trenutno ide jus kvaliteta,e sad. Dali, sapurika i visak vlage nose oko 35% cene neverujem.Kolko se secam po tablici 22% vlage dobijes oko 6din.Sve je to u ...... jedino sto je traznja za kukuruzom 2009 velika, tako da je moguce da ode koju paru gore.Al dok neode bar par dinara gore,sve je dzaba.

Arsa

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2008
Poruka
100
Karalic je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
aa ja taman mislio ako je 6 7 din odlicno ovako u klipu al nisam bio siguran pa zato pitah hvala branko!
Kombajner, dali mozda imas informaciju koliko je krunjeni kukuruz u Tvom kraju. Pozdrav.
U Pozarevcu otkupljuje Union MZ i placa po JUS-u 8,5 din u zrnu isplata za 15 dana , FCO Mesaona Petrovac na Mlavi i to malo pravi problem transport u jednom pravcu oko 40 km

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.024
Ljudi u luci Backa Palanka toliko ide kukuruza za izvoz preko dunava do Konstance u Bugarskoj da je to strasno. Barze se tovare dan-noc. Svaka tovari 400000 kg ,a i vise. To su nenormalne kolicine verujte.

kombajner

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2008
Poruka
3.430
Arsa je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
aa ja taman mislio ako je 6 7 din odlicno ovako u klipu al nisam bio siguran pa zato pitah hvala branko!
Kombajner, dali mozda imas informaciju koliko je krunjeni kukuruz u Tvom kraju. Pozdrav.
U Pozarevcu otkupljuje Union MZ i placa po JUS-u 8,5 din u zrnu isplata za 15 dana , FCO Mesaona Petrovac na Mlavi i to malo pravi problem transport u jednom pravcu oko 40 km
vidite kako covek zna BAS TAKO!!! mislim d aje dzak oko 400din i mislim da je cena oko 8 din ovako na pijaci inace je 8,5!! kakav problem u prevozu Arsa?? 40km sta je to?? vidis koliko je becarina iso u jednom pravcu!!! samos to je put losiji to jest zamo zakrpe!!! KARALIC to bi ti bilo to!!

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!
Ovaj post sam napisao u avgustu . I opet ću da potvrdim moje mišljenje o ceni kukuruza , i još nešto :cao: Jedan drug mi juće krunio nov kukuruz iz kotarke došli su iz srbije kamionom pa odneli 3 vagona .

drobi

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2009
Poruka
738
Bolestan covek.Dobro se naradio za dzabe. :udri:
Kod nas 8.40 din/kg, vlaga do 14%(nema jus-a!!! samo vlaga), nema odbitaka, odmah placaju. :bravo: ::novac::

drobi

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2009
Poruka
738
U Paciru, opstina Backa Topola.Mlinar od petka placa 8,40, ja sam u petak predao 13,4tone i odmah dobio pare.Ostali placaju 7,90 i 8,00 din(Mikra i Zitko).

rasa02

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2009
Poruka
1.847
Kod nas Agrar FM placa odmah 8,00 din JUS a cujem da ce dici na 8,50 i to tel kel.Sta reci daleko je to od dobrog ali kako smo se svi bojali da ce biti i mnogo niza cena,onda i nije tako lose pogotovo sto je prinos i vise nego dobar.Ja sam juce ovrsio 10 kj i imao sam prinos oko 60 mc po jutru i to na najlosijoj njivi gde sam sejao kukuruz u monokulturi.Sada idem da radim bolje njive,nadam se jos boljem prinosu.Hibridi su ZP i to 341 ,434,578 i ZP505 koji mi se bas svidja.

Vrh