Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Najsigurnije da je roba kuci,bilo u klipu ili zrnu, i da se nema posla s spekulantima i mesetarima. Nece se kukuruz pokvariti u ambaru, sad ako je stavljan pokvaren to je druga prica, jer ima dosta plesnavog i crvljivog kukuruza, takva je godina.
 
15.10-19.10.2007.




ja sam svoj prodao silosu pre 2 nedelje po 16din - JUS.
ovo što je smešteno u kotarku/čardak čeka proleće.mislim da cena neće biti ispod 20e a nadam se ceni od 25e.
zanimljivo da nigde, ali NIGDE po novinama ili zvaničnoim sajtovima ministarstva poljoprivrede nema procene roda kukuruza a navodno je obrano 80%.
tek pokoji sporadičan izveštaj iz neke zadruge. u republici srpskoj je podbačaj 50% a kod nas još uvez figurira procane iz avgusta o minusu od 30%.
sve djuture deluje kao da je rod katastrofalan, pogotovo južno od dunava. ako je zaista tako, onda nećemo imati dovoljno kukuruza za sopstvene potrebe i cena će ići u nebo....
КУРСНА ЛИСТА БР.205
ЗА ДЕВИЗЕ

ФОРМИРАНА НА ДАН 23.10.2007. ГОДИНЕ

ШИФРА ВАЛУТЕ НАЗИВ ЗЕМЉЕ ОЗНАКА ВАЛУТЕ ВАЖИ ЗА КУПОВНИ КУРС ПРОДАЈНИ КУРС
978 ЕМУ EUR 1 77,0151 77,4785
36 Аустралија AUD 1 48,2158 48,5060
usporedjivao sam cene kukuruza 2007 i sada,razlika u evrima i nije bas nesto velika ako uzmemo u obzir ovogodisnju susu
sta ocekivati na prolece?
 
КУРСНА ЛИСТА БР.205
ЗА ДЕВИЗЕ

ФОРМИРАНА НА ДАН 23.10.2007. ГОДИНЕ

ШИФРА ВАЛУТЕ НАЗИВ ЗЕМЉЕ ОЗНАКА ВАЛУТЕ ВАЖИ ЗА КУПОВНИ КУРС ПРОДАЈНИ КУРС
978 ЕМУ EUR 1 77,0151 77,4785
36 Аустралија AUD 1 48,2158 48,5060
usporedjivao sam cene kukuruza 2007 i sada,razlika u evrima i nije bas nesto velika ako uzmemo u obzir ovogodisnju susu
sta ocekivati na prolece?
A cena na prolece je bila oko 8 dinara...Secam se te 2007-me godine.Tada je u mom selu AGROZIV otkupio po 16 din tel-kel ogromne kolicine kukuruza,nesto malo su platili u startu a sve ostalo i dan danas nisu izmirili!Te godine mi je popadalo 70% kukuruza i skoro sve smo ovrli na njivi i dobili tih 16 a ovo sto je bilo u ambaru smo dalu u maju-junu po 8-9 dinara ne znam tacno ali duplo manje! Sve je moguce u drzavi Dembeliji!!!A da napomenem 2005-te cena kukuruza je bila 5,5 din a sa 25% vlage iznosila je 3,6 din pa vi vidite!!! 1euro iznosio je oko 85 dinara!
 
Vidim samo da se otkupljivaci utrkuju ko ce da nam da bolje uslove, obecajvaju dobre cene i lepe stvari, samo da ovo malo kukuruza ode kod njih, a onda, posle nove godine, svi kecevi ce biti u njihovim rukavima, pa ce biti veselo. Jako je malo kukuruza u ambarima ove godine, a to je uvek bio adut za rast cene kada se isprazne silosi.
Ja iskreno mislim da ce sledeca godina biti dosta kriticna, ne samo u poljoprivredi, nego i inace, jako je losa situacija u svemu. Mislim da ce ce 2013 biti godina gadnih lomova.
 
Bice sledeca godina dobra,ne brinite,silosi nisu ni blizu popunjeni kako bi trebalo a bar u mom kraju cardaci se pune,uslovi su ok za sad za lager ali ne zure ljudi,dok god je cardaka radije se oni pune nego nosi na lager.Moja prognoza je da ce se cak i ranije nego predhodnih godina osetiti rast cene kukuruza i pre marta...
 
bog me zajebano jako...sad treba biti pametan!
sto se tice lomova 2013 ,to ce tek biti strasno...ja bas iz tih razloga nvr zavrsavam sa povrtarskom proizvodnjom i radim ratarstvo.bice jeftino jer nemaju ljdi paraa....A sta ce biti sa cenm kukuruza ako zabrane izvoz?Ko ce da plati za par krava koje hrani 30 din?????
 
A od sutra izgleda jos nekih 10-tak evrica vise. Isto je ovako bilo prosle godine u ovo vreme, kurs je isao na dole. I najbolje je bilo odmah na pocetku septembra prodati kukuruz. Ili biti uporan i u stanju "ne treba mi kes" i cekati avgust.
 
Nazad
Vrh