Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 60,1%
  • Ne

Glasovi: 81 39,9%

• Ukupno glasača
    203

drobi

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2009
Poruka
738
To si u pravu, kad rod podbaci, posle toga dolazi profit.
Kod nas vec mesec dana nije bilo redovne kise, a i ne vidi se kad ce biti.....
Ja ocekujem susu.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.148
Nemoj se naljutiti Robert ali bole mene cosak koliko ce roditi! Meni je bitno da ja zaradim! Sto ce ove godine izgleda biti umetnost!

N

neshasba

Guest
Izgleda da cena kukuruza nece bas da raste. Prvo, teret krize se uvek prvo prelije na seljaka. Drugo, u krizama uvek prvo padaju cene sirovina a kukuruz je mahom to (imput za stocarstvo i biodizel). Trece, monopolom unisteno stocarstvo i diskriminatorska cena mleka dovodi do masovnog klanja krupne stoke, samim tim i drasticnog smanjena potrosnje kukuruza. Sve u svemu crno se pise i stocarima i ratarima ::lose::

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
kod nas je cena kukuruza rod 2008 8 dinara na silosima i jos i vlagu mere pa kad ti odbiju vlagu to izadje nesto vise od 7 dinara/kg ::lose:: a cena kukuruza roda 2007 je neverovatnih 6 din/kg pa ko nije prodao u letos kad je bila 16 ili je dao na lager ima gubitak od 10 dinara/kg... ::lose:: ::novac::
mi smo bili te sreca pa smo u poslednjem casu prodali po 16 din/kg 60t kukuruza :ppozdrav: a ima ljudi koji su krunili u augustu pa tad je bila oko 10 12 din/kg i svi su se nadali da ce da skoci cena i dali na lager i sada je cena 6din/kg pa sad to je cisti gubitak :udri: ::novac::

leka

Član
Učlanjen(a)
25 Mar 2009
Poruka
1.833
Kod nas je 8 din i dalje ali ga niko ne da za te ::novac:: ostaje nam da se samo nadamo vecoj ceni a ako bude susa ove godine skocice i cena :cool:

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.400
BERZA :
"Prosečna cena trgovanja protekle nedelje iznosila 9,78 din/kg ( 9,05 bez PDV), veća je za 9,03% od proseka cene iz prethodne nedelje. Cena je imala tendenciju rasta i u toku same nedelje i kretala se od 9,40 din/kg ( 8,70 bez PDV) , sa početka nedelje, pa do 10,26 din/kg (9,50 bez PDV). U uslovima kada se očekuju ozbiljnije ponude prirodno suvog kukuruza u JUS kvalitetu, sa jedne strane, odnosno kada cena ove robe na tržištima u okruženju ima blagi rast i veća je od naše cene, može se očekivati da kukuruz zadrži ovaj povoljni cenovni trend"

zemco

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Sep 2008
Poruka
5
Svi se nadamo da ce cena ide jos gore ::super:: ,Koja je vasa prognoza za maksimalna cena? Bog da ni e napomos mnogu teska godina e ovaa godina. Kako i za vas Srbite istoto e i so nas Makedoncite.Jas imam uste 250 tona kukuruz i cena e losa, i plus toa nema pobaruvcka ovde e mlecna kriza :(.Nema plasman, no ima najavi za porast na pobaruvackata i porast na cenata vo slednite nekolku meseci...Samo napred poljodelci idemo dalje sa sve snage, ma izdradzemo mi sta nismo prosli do sada prodzi cemo i ovaj put... Pozdrav iz Makedonije i ne daj te se samo jako

T

Tibi

Guest
Grana export Pancevo 9 din +pdv bi bilo 9.45 samo ne znma dal je tel kel?

sonyboy

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Feb 2009
Poruka
18
evo kod nas je poceo otkup i sad je cena 8,5 din sutra bi trebalo da krunim jedan deo a onda posle uskrsa sve ostalo :) pa ako ode gore ode mada sumnjam da ce mnogo ici gore. inace na 14% vlage je jos pre jedno 2 nedelje bio 8.7 a sad nisam ni proveravao koliko oni placaju ovde za 8,5 i nerazmisljas :)

Vrh