Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja hocu da kazem da to sto bi imao 2000 umesto 1000 din u dzepu ne bi ti nista znacilo..
Kapiram ja sta ti hoces da kazes,ali kako onda objasnjavas da je cena kukuruza i evra ostala na istoj ceni iz 2012 godine a sve drugo od nafte do djubriva i semena i sredstva za prskanje skocilo u dinarima za DUPLO???
Zato sto je nas vodja pretvorio nasu zemlju u uvoznicko i potrosacko drustvo i cveta uvoznicko lobi...
Mi uvozimo sve od djubriva do semena,sredstva za prskanje itdd
A ono sto proizvedemo prodajemo za evro i to posle pretvaramo u dinare po nerealnom kursu ,tako da smo na duploj steti...
Klasicno unistenje domaceg proizvodjaca.
 
A ono sto proizvedemo prodajemo za evro i to posle pretvaramo u dinare po nerealnom kursu ,tako da smo na duploj steti...
Klasicno unistenje domaceg proizvodjaca.

Ti i ja prodajemo po 20 din. Drugar vozi kamion za jednu izvozničku firmu. Na otpremnicama za Bosnu stoji cena 35 din. 5 tura vozi u 15 dana i sve za bosnu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kapiram ja sta ti hoces da kazes,ali kako onda objasnjavas da je cena kukuruza i evra ostala na istoj ceni iz 2012 godine a sve drugo od nafte do djubriva i semena i sredstva za prskanje skocilo u dinarima za DUPLO???
Zato sto je nas vodja pretvorio nasu zemlju u uvoznicko i potrosacko drustvo i cveta uvoznicko lobi...
Mi uvozimo sve od djubriva do semena,sredstva za prskanje itdd
A ono sto proizvedemo prodajemo za evro i to posle pretvaramo u dinare po nerealnom kursu ,tako da smo na duploj steti...
Klasicno unistenje domaceg proizvodjaca.
Sta bi tu promenio kurs od 200-300 din za euro?
 
Ti i ja prodajemo po 20 din. Drugar vozi kamion za jednu izvozničku firmu. Na otpremnicama za Bosnu stoji cena 35 din. 5 tura vozi u 15 dana i sve za bosnu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Teško baš 35 dinara pošto je u Bosni kukuruz oko 40 feninga što mu dođe oko 24 dinara. Ali svakako postoji i opcija izvoza i mi koji imamo registrovana gazdinstva imamo pravo izvoza preko gazdinstva. Druga stvar je što mi nemamo potrebne količine, kontakte sa uvoznicima u Bosni recimo itd.
 
Druze nisam ja too smislioo nego procesljaj malo internet pa vidi sta Doktori ekonomije kazu o kursu i da li je ovoo realni kurs ili je precenjen na stetu nase domace privrede i izvoza??
Dinar je još 1993 uništen kao valuta i od tad za sobom vuče veliku inflaciju, a nikakvu vrednost.Šta si mogao da kupiš za 117din pre 5 godina, a šta možeš danas da kupiš za 117din?Kad bi država dozvolila realan kurs dinar bi se srozao do te mere da bi ga skupljao na ulici.

Kad kupuješ stan,auto,traktor i slično jel cena izražena u dinarima ili €?I zapitaj se što je sve u € čak i kad se plaća u dinarima ide u € cena samo plaćaš po kursu NBS.

Politika da se € drži na račun inflacije i neto izvoza sve to trpi zarad fiksnog kursa od 117din.U prevodu živiš u bankrot državi samo nisi svestan da je tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh