Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Nije lenj Pero za razliku od večine nas,zato nas briju i to na suvo.
Mislim da nuje stvar u tome da nije lenj a mi jesmo. Stvar je u tome da jednostavno toliko robe trebas imati gde skladistiti a ja nemam, mislim da ni ti takodje, od svih silnih supa koje imas.
Druga stvar da se sacuva pola samo od sve tri kulture, psenice, kukuruza i soje treba ti ozbiljno skladiste od nekoliko dobrih desetina k evra i na kraju moze lako da se desi i da izgubis na ono sacuvano!
Tako da nije lose ni to, sacuvati bez lezarine kod otkupljivaca i sta je tu je.
 
Ja danas cuo od coveka sto tovari barze da sad placa 19 din kukuruz takvi su ugovori, a za oktobar su vec potpisani vece cene a trebace za barze pa kao da sacekam ako mi se ne zuri...
 
Mislim da nuje stvar u tome da nije lenj a mi jesmo. Stvar je u tome da jednostavno toliko robe trebas imati gde skladistiti a ja nemam, mislim da ni ti takodje, od svih silnih supa koje imas.
Druga stvar da se sacuva pola samo od sve tri kulture, psenice, kukuruza i soje treba ti ozbiljno skladiste od nekoliko dobrih desetina k evra i na kraju moze lako da se desi i da izgubis na ono sacuvano!
Tako da nije lose ni to, sacuvati bez lezarine kod otkupljivaca i sta je tu je.
To za bespatan lager je diskutabilno.
Kod Race je u Lokvama godinama bio besplatan lager a cena kako je on hteo,manje više sa svima ista priča.
Kod Dragana sam bio i znam kako radi i kako prodaje zato slobodno mogu reči da smo pre lenji nego što smo spremni za taj posao.
Da sad zanemarimo lager, evo slučaj kod Dragana ove godine ,prodao je odmah ali je izvukao ono što mi damo našim skladištarima taj neki pdv pa čak i nešto višu cenu nego u firmama u okolini.
Ti vrlo dobro znaš koliko recimo samo ti i ja zajedno izgubimo godišnje ako damo taj berzanski pdv firmam.
Po svemu viđenom mislim da je čak i manji problem lager koliko je bitna ta direktna prodaja.
Ali tu pre svega treba,mesto ,alat,volja i rad.
 
Svakako da mi je sve jasno i razumljivo je sve ali od svega toga iz tvoje zadnje recenice nabrajenog najveci problem je meni to mesto ili skladiste!
Alat ko alat lako moze uci u igru a volja i rad su prisutni, pogotovo ako ti donosi neki dinar vise!
Sto se besplatnog lagera tice, dosta je diskutabilan i jasno je da ni jedan otkupljvac nece odvojiti pdv u korist koperanata, pogotovo ako ne skida lager!
 
Kod mene tu blizu pričao sa čovekom što skladišti/otkupljuje merkantilu. Kaže da je ove godine više primio kukuruza nego lani, ali je zato 90% primljenog kukuruza išlo odmah na naplatu, svega 10% ljudi ostavili na čuvanje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I kod nas svi predali silosi puni i hangar gde je kipa sve puno jos ima nesto da se vrse, rade obracun za dug i naplatu, 18 din sa pdv akintacija
 
Kod mene tu blizu pričao sa čovekom što skladišti/otkupljuje merkantilu. Kaže da je ove godine više primio kukuruza nego lani, ali je zato 90% primljenog kukuruza išlo odmah na naplatu, svega 10% ljudi ostavili na čuvanje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
I kod nas svi predali silosi puni i hangar gde je kipa sve puno jos ima nesto da se vrse, rade obracun za dug i naplatu, 18 din sa pdv akintacija
Pa kod vas dvojice onda suse nije bilo.
 
Nazad
Vrh