Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ma otislo je sve u k....
Gledam statistiku, Crepaja 1981 godine imala 5400 stanovnika, a 2023 ima 3800, nema ljudi.... A blizu smo grada. Plus su se naselile izbeglica i ima dosta ljudi iz gradova koji su kupili kuce uvde. Mogu da mislim tek kakva su ona mesta koja su mala i udaljena.... Za koju godinu, hteli ili ne, sve ce biti drugacije. Jedna poljoprivredna firma - jedno mesto, kao u evropskoj Rumuniji.
 
Mesta koja su malo udaljena su puna cigana,moje selo jos malo pa ce pola populacije biti cigani,od kojih mozda 10% negde radi,ostatak nema nameru da ustaje i ide na posao,radije ce nakotiti 4-5 dece i ziveti od nekoliko drzavnih pomoci koji oni dobijaju,tj preko nasih ledja.
 
Tako je i u dobrom delu jugozapadne Srbije. Proizvodnja laksa, jedan covek obradi sto nekad njih pet a krajnjih kupaca sve manje. Normalno je da cena bude niska, ponuda i potraznja i to je to, nikakve zavere tu nema.
I ne moze tu drzava nista, ne moze da pomaze proizvodnju necega cega imamo u visku i za sta ne postoji potraznja
 
Isisavanje para iz poljoprivrede u celoj EU(v)ropi. Korona, Ukrajina. Neko to mora da finansira. Pronasli su model kako. Ovakav scenario je spreman godinama. Ne zaboravite da se poljoprivredom bavi najvise 5% stanovnistva. Zamislite da je ta cifra 50. Ko bi taj svet onda zaustavio. Sve je u brojevima.
Da se 50 % ljudi bavi poljoprivredom bili bi slepci da ne bi imali za leba
 
Ma kako nema teorija zavera, u stvari to nije teorija nego klasicna pljacka i uzimanje hrane za bagatelu na svetskom nivou. Koliko je sve ostislo gore od repromaterijala, prodavnice, struje i goriva, uopste zivot je poskupeo 100% a kukuruz i psenica 15 din. Pa gde je to realno, nego sa mafijom svetskih razmera imamo posla i to je ....
 
Kako mogu da otimaju ako ti nećeš da im daš?
Ljudi sami sebi naprave belaja kada potpišu recimo za kombajn vredan 200k evra a sve to bez pokrića. Onda si njihov pion i rade ti šta hoće, a sve se na to i svodi. Zaduži pa vladaj.
I u srbiji ima previše takvih (većina), a pored njih u istom kolu mora na žalost da igra i sva ostala manjina....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Мало о најважнијој информцији због које посећујете ову тему - познаник данас круни из амбара; каже ми да добија (највероватније у идворском БЦМ-у) 16,2 за њега.
 
Мало о најважнијој информцији због које посећујете ову тему - познаник данас круни из амбара; каже ми да добија (највероватније у идворском БЦМ-у) 16,2 за њега.
Ja bio juce u bcm po jos nesto uree sto mi treba, kukuruz je od 15,2 do 16,2 sa pdv u zavisnosti da li je na lageru, ili od kuce, vlaga ispod ili iznad 16%>
 
Podržavam optimiste ali ne bih ponižavao ni ove što se žale jer i najveće optimiste može da snađe sudbina ovih drugih.
Ma zezam se kolega,ovo je više bila ironija.Daj da vidimo u kojoj grani proizvodnje bilo ko radi bez profita a ova proizvodnja po ovim cenama ratarskih kultura je s čistim gubitkom.Sada treba da prihode sa neke druge strane usmeravamo da bi se bavili poljoprivredom.Čisto ludilo.Sreća da sam zaposlen pa imam od čega da izdržavam porodicu i izguram sve to.
 
Ma vidim kolega da je ironija.Ja što sam napisao će biti posledica svega što nam se događa,nekom ranije,nekom malo kasnije.
 
Ma otislo je sve u k....
Gledam statistiku, Crepaja 1981 godine imala 5400 stanovnika, a 2023 ima 3800, nema ljudi.... A blizu smo grada. Plus su se naselile izbeglica i ima dosta ljudi iz gradova koji su kupili kuce uvde. Mogu da mislim tek kakva su ona mesta koja su mala i udaljena.... Za koju godinu, hteli ili ne, sve ce biti drugacije. Jedna poljoprivredna firma - jedno mesto, kao u evropskoj Rumuniji.
...I evropskoj Bugarskoj.
 
Navedi izvor ove informacije, gde se ona može videti, ovako deluje kao bajka i maštarija.
Ukucaj na google "zito novosti"
Zito d. O. O je inace najveci otkupljivac robe u rh.
Ovo da naginje ka 130 eura je prica par trgovaca a i vani pada roba. To ne mogu cinjenicama potkrijepiti kao sa sluzbenim linkom.
I ja bih volio da nije tako, ali po meni ovo sranje ce potrajati 2 godine mininalno pisao sam o tome jos u proljece 2023.
 
Da, i meni je par trgovaca pričalo, ali da je cena 1300 eura.

Ali da se manemo pisanja baš svega što nam neki ljudi pričaju, jer se posle ljudi smeju kada čitaju na forumu.
 
Nazad
Vrh