Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Kome trebaju šapurine neka seje as72. Tu je gabaritno 70-30 % u korist šapurina kada se okruni.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
To ja nikako matorima da dokazem. Jebes ZP klipcinu 30 santima kad unutra kocanjka debela 2 prsta a zrna plitka ko seoski potok..
 
Данас сам предао кукуруз у доње странице навршеној "Дубрави" коју сам напунио крунећи кукуруз за шапурине за потпалу котла, неких 'иљаду осамсто кила и предао на локалном силосу - цена је 18 динара на бази влаге. За цену са лагера треба да консултују газду, па нисам инсистирао да је сазнам.
 
Данас сам предао кукуруз у доње странице навршеној "Дубрави" коју сам напунио крунећи кукуруз за шапурине за потпалу котла, неких 'иљаду осамсто кила и предао на локалном силосу - цена је 18 динара на бази влаге. За цену са лагера треба да консултују газду, па нисам инсистирао да је сазнам.
Pa sa lagera je verovatno veca, bar 50 para. Nije mi jasan rezon ali je tako u nasoj okolini. Zasto slobodan kukuruz placaju manje....
 
Bio danas do bcm idvor, imam tamo kukuruz na lager. Kazu bio kukuruz 18,5 sa pdv sad 18, bila psenica 21,06 sa pdv sad 20,5 din. Za kukuruz od kuce pitam 16,7 din tel kel do 16 % vlage, reko taj kuci ima 13,5 % vlage kazu dogovoricemo se 🙂
 
reko taj kuci ima 13,5 % vlage
Осим ако ниси проверавао влагомером, можеш јако да се изненадиш - ја сам предао малу приколицу кукуруза обраног на њиви која је овршена пар дана касније у зрну и имала је влагу испод 14% (значи подједнако сув и када је обран у клипу), а ево сада је нагурао влагу 16,7%.
 
Осим ако ниси проверавао влагомером, можеш јако да се изненадиш - ја сам предао малу приколицу кукуруза обраног на њиви која је овршена пар дана касније у зрну и имала је влагу испод 14% (значи подједнако сув и када је обран у клипу), а ево сада је нагурао влагу 16,7%.
Kada sam ga ovro bilo je vlage 13,5%do 14 max, sve dkc. Smesten u supu u krug, kad god sam ga prodavao pre uvek je bila ista vlaga, i u decembru, februaru jedne god u maju....
Bas cu proveriti jedan uzorak.
Juce sam mleo ga za svinje, to samo prasi koliko je presuv...
 
Obično sa kolikom ga vlagom ubaciš u skladište sa tom i ostaje, niti se suši niti podiže.Bar sam ja imao takva iskustva, jedino sa vlagom 15+ brže kreće napad žiška.
 
i kod mene isto tako,sa kojom vlagom ga skladistim sa tom izadje vani nebitno kad se prodaje.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh