Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Zašto da se ne piše cena "od kuće" ili na Pijaci ?
Pa i to su mjesta za kupo-prodaju, odnosno, tržišta...
I ja prodajem kukuruz "od kuće", isto cjenim 1.500 din./50 kg.
Prodaja ide, ne nešto brzo, ali, džak-dva nedeljno ode...
Nisam ni neki veliki individualni poljoprivredni proizvođač, sa količinama kukuruza interesantnim za Berzu....
 
Kolege nesto razmisljam jaa nikada nisam merio koliko ostanu sisarke-cokovi-kunine (kako ih vec ko zove) posle krunjenja prikolice kukuruza...
Jell ostane recimo pola prikolice sisarki-cokova od one kolicine koja je bila u klipu u prikolici???
 
Kolege nesto razmisljam jaa nikada nisam merio koliko ostanu sisarke-cokovi-kunine (kako ih vec ko zove) posle krunjenja prikolice kukuruza...
Jell ostane recimo pola prikolice sisarki-cokova od one kolicine koja je bila u klipu u prikolici???
Koliko se ja secam mislim da sam imao na zmajevku 8t zrna jednu punu nasicu 4t ako nije i dole nesto bacalo jer nije stalo. Zadnji pun krunio iz ambara pre oko 10god. Kermes.
 
Uzmi 100 kg kukuruza u klipu, okruni, izmeri težinu dobijenog zrna i znaćeš radman.
Ma prijatelju viii mene NE kapirate,HOCU DA ZNAM KOLIKO MI GABARITNO OSTANE KUNINE-SISARKE-COKANJI OD PUNE PRIKOLICE KLIPA ?? IMAM POTRAZNJU ZA KUNINAMA-CIOKANJIMA
A ZA KUKURUZ ZNAM DA OD JEDNOG KUBNOG METRA KLIPA IMA OTPRILIKE 400-450 KG ZRNA...
 
Ma prijatelju viii mene NE kapirate,HOCU DA ZNAM KOLIKO MI GABARITNO OSTANE KUNINE-SISARKE-COKANJI OD PUNE PRIKOLICE KLIPA ?? IMAM POTRAZNJU ZA KUNINAMA-CIOKANJIMA
A ZA KUKURUZ ZNAM DA OD JEDNOG KUBNOG METRA KLIPA IMA OTPRILIKE 400-450 KG ZRNA...
To je najbolje sam da isprobaš. Pošto idu toluske kod tebe?
 
Od 5 vagona u zrnu imas 7 prikolica 4-5 t.Koliko se secam.Ambar nam je 5 -6 vagona imali smo 5,6 prikolica pobeda.
Znaju ovi koji imaju krunjace
 
Ma mene interesuje kolicinski,gabaritnooo....
Написао ти је Зоки најпрецизније што може - кад на једној страни имаш окруњено, у зрну, пола вагона кукуруза, на другој страни имаш добро навршену приколицу "Кикинђанку" шапурина.
 
Nazad
Vrh