Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Tri dana im je radna karenca, nakon toga može da se koristi bez problema.
 
Kad namestim prikolicu za istovar, namestim i onaj leđni špric iznad koša od pužnog, smiksam 100ml K-Obiol-a na 10 lit vode i pustim ga da prska po zrnu i ne mislim na žileta žišku do 10-ak meseci, u zavisnosti od toga šta tretiram. Ne smrdi niti je toliko ubitačan kao tablete, kupuješ ga zvanično i radi radnju što je najbitnije (zaštiti i ječam bRez problema).
 
Ja kad sipam tablete u kukuruz/psenicu ne ulazim dve nedelje u supu. Smrdi taj gas celo drugo dvoriste ali nema nista zivo unutra min 3 meseca posle toga...
 
Zitarice su na skroz kraju drugog dvorista, u supi. Imam svinje i kokoske ali u prvom delu drugog dvorista. Dosta je razmaka izmedju ta dva objekta bar 20 ak metara. Nije do sad nikad bilo problema da je nesto crklo od zivotinja. Kad bi bilo u toj supi gde je kukuruz i psenica nista ne bi prezivelo sutra dan kad gas krene da se oslobadja ( oko 25 sata od ubacivanja).
 
Citam da nam preti poplavni talaas koji ide iz Nemacke,znaci da je vodostaj dunava dobar,kakva je sitiacija jel idu barze?
Agro djole iz Jagodine cujem da je sa jednog skladista gde je drzao kukuruz sa otkupa izvezao sve taj kukuruz za Makedoniju...
Jel ima neko nekih informacija oko situacije sa otkupom i cenama,cemu da se nadamo u 2024??
 
Nazad
Vrh