Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Meni je danas ponudjeno 18+pdv. Na tu cenu se skidaju troskovi lagera 1,5% mesecno. Jos malo i moze da ode.
Sta mislite, kada staje trgovina zbog bozic-ng praznika ?
 
Upravo je zbog toga, da je tamo lakše kipovati i ne misliti ni o čemu više već samo novce brojati kad zatreba, takva otimačina.
Može im se pa rade, i sve dok ima koga oni će da šišaju.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sve to stoji, naravno da je puno teže i komplikovanije skladištiti kukuruz kući nego kod skladištara, ali ostaju ti sva odbijanja koja imaš kod skladištara. Ja se ne bunim zbog tih odbijanja skaldištara, već zbog cene kod prodaje. Jer ako može dinar dva da da više za kukuruz onom od kuće, znači da može i meni, ali meni neće jer mu je moja roba sigurna pošto ja nemam drugog izbora (tj imam ali je u praksi teško izvedivo i finansijski još lošije prođem). Znači umesto da mi ukaže poštovanje jer sam njega izabrao da mu doteram robu, on me unizi jer zna da ja nemam drugog izbora nego da prihvatim to što daje.
Dukej imaš i situaciju da ja sa 20 tona robe imam manju cenu nego proizvodjac sa 300 tona robe. Njemu besplatan lager i veca cena robe.
 
Да ми је неко причао да ћу играти покер целог века рекао би му да лаже...Као клинац па у кафићу лупамо ако добијемо пијанчимо ако не идемо кући.Јбт сад исто!Мада и није онда је баба обезбеђивао ручак🤣
 
Vise se ni nesanja onih 36 😀
Ali zato je svee drugo po prodavnicama,apotekama ,pijaci itd itd uglavnom zadrzalo cenu iz vremena kada je kukuruz bio tih 36 din...
Kod mene stanovi u gradu sa 700 skocili na duplo 1400 evra po kvadratu...
Koliko vidim jedinoo cena na nass kukuruz i psenica,suncokrett itd moze da pada na UPOLA
 
Ali zato je svee drugo po prodavnicama,apotekama ,pijaci itd itd uglavnom zadrzalo cenu iz vremena kada je kukuruz bio tih 36 din...
Kod mene stanovi u gradu sa 700 skocili na duplo 1400 evra po kvadratu...
Koliko vidim jedinoo cena na nass kukuruz i psenica,suncokrett itd moze da pada na UPOLA
Јбг али немају сви жирафу у граду као ви у Јагодини тако да ти квадрати и нису скупи. Е сада треба да будете лукави, да научите жирафу на кукуруз па ће и њему цена скочити.😇😉
 
Danas 17 din do 16%vlage,a ja davao 14,5% vlage na 14 din.Eto di su moji novci,i sad mi kriv kurta i murta,e brat moj familijo!!!
 
Ma ide polako na džak 25 kg,600 din,nego ledja me bole,mator sam.
Лепо да одеш до банке да се договориш за читач картица па дуплирај цену. Видиш да се луд народ 'вата за картице и не гледа пошто је шта (а нарочито жене: дај им картицу па се после хватај за главу). Нисам могао да верујем да је дуг на картице преко 7 милијарди €!
 
Nazad
Vrh