Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Naljutila se žena na mene “vozi me kod mame (Petrovac na Mlavi ).Vozim ja ženu ,kad sa desne strane prema Mlavi ,leleeee ,stanem ja i sa ove moje plave oči ne mogu da verujem .Ništa kukuruza nije skinuto ,a oni (pored Mlave biju po 12000 kg po ha ) . I tako ,pametni ljudi čekaju cenu ,ili vlaga da im padne !!??!?
 
Jel zna neko koje su cene kukuruza na Pariskoj i Americkim berzama???
Pre je Agroservis izbacivacko cene,sada vec mesecima nista.
 
paris oko 206 e/t otisao gore poslednjih 10dana za gotovo 10e,bio ispod 200e lagano

cikago 177 e/t ni tamo ni amo,otrpilike isto
 
Al ce misevi da prave cirkus ovde :rolleyes:
Nadam se da nece previse.
Ide prodaja malo po malo. Prodajem po 25 din kilogram.
Prodadoh 600kg, pa 150kg, pa danas 800kg je kupila jedna poljoprivredna apoteka. Kazu da im spremim oko 15-20 dzakova nedeljno. Sipam u te narucene dzakove 40kg, i on dodje i na licu mesta ih zasije i odnese.
Imao sam ponudu da dam sve po 22 din. Ja trazio 23 din i nismo se za dinar nasli 😃
Nema ni veze. Tih 3 dinara razlike x 30 tona, to mi je veliki deo letovanja sledece godine tako da neka ide lagano na manju kolicinu.
 
Nadam se da nece previse.
Ide prodaja malo po malo. Prodajem po 25 din kilogram.
Prodadoh 600kg, pa 150kg, pa danas 800kg je kupila jedna poljoprivredna apoteka. Kazu da im spremim oko 15-20 dzakova nedeljno. Sipam u te narucene dzakove 40kg, i on dodje i na licu mesta ih zasije i odnese.
Imao sam ponudu da dam sve po 22 din. Ja trazio 23 din i nismo se za dinar nasli 😃
Nema ni veze. Tih 3 dinara razlike x 30 tona, to mi je veliki deo letovanja sledece godine tako da neka ide lagano na manju kolicinu.
Dobro je kada imas kome da prodajes
Ja sam tu blizu tebe,selo na starom putu Jagodina-Kragujevac...,nemas kome u selu da prodas , narod unistio stoku...a mozda su i ljubomorni na mene,izgleda da ih strah da ne ogazdim mnogo ako kupe od mene dzak kukuruza,posto jedini ja u selu od starosedeoca sam kupio 5 hektara zemlje ,pa sam im izgledaa trn u oku,jer oni njihovu dedovinu prodali ili prodaju...
 
Ja sam od početka žetve do danas prodao oko 15 tona od kuće. U žetvi je išlo po 20, sada ide po 25din. Prodaću još jedno 5 tona pa razmišljam da obustavim prodaju do daljnjeg....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh