Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ove godine ima kukuruza ali je mala cena što je opet dobro možeš hraniti nešto stoke pa prodati ili za svoje potrebe ili se grejati ali je gora situacija kada nema baš ništa a cena može biti i 100 din.e to je problem.
 
Ove godine ima kukuruza ali je mala cena što je opet dobro možeš hraniti nešto stoke pa prodati ili za svoje potrebe ili se grejati ali je gora situacija kada nema baš ništa a cena može biti i 100 din.e to je problem.
Dook ti kupis stoku i ta stoka stigne za prodaju padnu cene i na stoku(uvezu itd) i onda dupla muka a za nistaa...eventualno ti smrad u kozi sledecih nekoliko meseci ostane kao zarada...
Sve sam too prosao...gorele me razne vatre.
Na sve njihovo u prodavnici je cena zadrzala ono povecanje od vremena korone,samo nas kukuruz psenica itd je sada 1 cigareta kilogram...
 
Skinuo i dao u silos na čuvanje. U tom trenutku je cena pala na 14-14.5, sad je dinar, dinar i po više. Dotakli smo dno. Biće bolje.
Danas sam pričao da uzgajivačem bikova, telad uvoze iz Rumunije. Drugi dovlačili iz Holandije. Trošiće se malo po malo. Pašće kiše, Dunav plovan, naći će se i koja barža za izvoz. Možda neka suša bude na južnoj hemisferi, Egipat kupuje pšenicu, raste cena žitu, povlači cenu i kukuruza. Može svašta da se desi, a cena je sad na dnu, samo može naviše da ide. Možda i prebaci 20 rsd na proleće.


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Skinuo i dao u silos na čuvanje. U tom trenutku je cena pala na 14-14.5, sad je dinar, dinar i po više. Dotakli smo dno. Biće bolje.
Danas sam pričao da uzgajivačem bikova, telad uvoze iz Rumunije. Drugi dovlačili iz Holandije. Trošiće se malo po malo. Pašće kiše, Dunav plovan, naći će se i koja barža za izvoz. Možda neka suša bude na južnoj hemisferi, Egipat kupuje pšenicu, raste cena žitu, povlači cenu i kukuruza. Može svašta da se desi, a cena je sad na dnu, samo može naviše da ide. Možda i prebaci 20 rsd na proleće....


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Neko ovde pisao da nece da primaju na cuvanje ,cak je i Uros Davidovic imao neke klipove kako su sva skladista puna itdd..
Dobro je ako ga je dao na cuvanje i daj Boze da doceka bolju cenu, aliii i to cuvanje nije DZABE,tuu su pacovi i divljac skladistari ,jedu svaki mesec po malo...
 
Ko ga je skinuo može nešto i da očekuje ali mi niste jasni vi koji ga niste skinuli.U krajnjem slučaju ako je ovakva cena može da ide za ogrev.Onaj u zrnu umesto peleta a onaj u klipu umesto ogrevnog drveta.Najgora solucija je da ostane na njivi da čeka proleće.Al dobro,svako ima izbor.
 
A to si zaradio dobro pa si srecan sto si ga skinuo??
Ako si ga prodao po onoj ceni od 14 din ,da znas da vise nemas za sta da se sekiras...
Da sam srecan sto sam ga skinuo stoji!
Prodat nije, na lageru stoji bez skidanja lezarine i za sad ceka se veca cena dokle god mogu da izdrzim i da ga ne prodajem po ovoj ceni!
 
Da sam srecan sto sam ga skinuo stoji!
Prodat nije, na lageru stoji bez skidanja lezarine i za sad ceka se veca cena dokle god mogu da izdrzim i da ga ne prodajem po ovoj ceni!
Neka si onda ti meni srecan...,blago tebi ...
Ja kad odem u prodavnicu i platim jedan obican hleb od 400 grama 55 din i setim se da moj kukuruz kilo 14-5 din,psenica 19, dodjee mi da odem sa sibicu i sveee popalim po njive,da izgoro svee,da ga nemaa...
 
Druže idi na dobru zemlju pa tamo ostavljaj ovakve komentare i razmišljanja. Siguran sam da tamo imaš mnogo više istomišljenika i ljudi koji će te podržati u ovoj tvojoj nameri u odnosu na ovu grupicu ljudi koja je na ovom forumu. Pusti na miru nas koji smo skinuli kukuruz za dzaba da razmlišljamo šta ćemo sa njim. Ja cu sigurno prepodesiti peć sa agro-peleta na kukuruz.
Kad smo već u temi,juče na jednom otkupnom mestu kukuruz 16,2 din sa 8% pdv.
 
Ljudi pa svi imamo istu muku
Ja jos onaj proslogodisnji prodao po 17 ,jos ne mogu da verujem sta me je snaslo o soji da ne pricam .
Sva sreca pa sam se ove godine osigurao ,a led kod nas protutnjao kroz ceo atar .
A ono nelezi vraze Dunav osiguranje se sad prave mutavi pa nece da isplate po dogovirenoj ceni ,nego oni imaju sad drugacije tumacenje.
A mnogi nisu osigurali ,kako ce oni ovo prevazici ,to samo oni znaju.
 
Druže idi na dobru zemlju pa tamo ostavljaj ovakve komentare i razmišljanja. Siguran sam da tamo imaš mnogo više istomišljenika i ljudi koji će te podržati u ovoj tvojoj nameri u odnosu na ovu grupicu ljudi koja je na ovom forumu. Pusti na miru nas koji smo skinuli kukuruz za dzaba da razmlišljamo šta ćemo sa njim. Ja cu sigurno prepodesiti peć sa agro-peleta na kukuruz.
Kad smo već u temi,juče na jednom otkupnom mestu kukuruz 16,2 din sa 8% pdv.
Nema takvima kao ti pomociii,vi ste navikli da budete ponizeni i zadnja rupa na svirali u ovoj drzavi ,gradjani drugog reda,podjebavani i pogrdnim imenom nazivani,da hranite dzaba gospodu i da se zadovoljavate kao psi na lancu mrvicama koje vam ova vlast ,a i skoro svaka prethodna baci sa stola...
Bas kao u pesmi "o klasje moje" napisanoj pre 100 god, nista se nije promenilo zadnjih 100 god...jer se takvi kao ti ne menjaju.
 
Da li meni ima pomoći ili ne to ne možeš ti utvrditi a ni znati. Ko je gradjanin kojeg reda to je stav pojedinca. Ja znam sa kojom sam porodičnom navikom odrastao i kako sam vaspitan,zato sam se odlučio da radim ovaj posao. Da,ovaj posao,nemam drugi posao,nisam zaposlen u firmi vec u svom gazdinstvu. Iz tog razloga nemam takvu komotnost da ostavim na njivi ili zapalim na njivi usev od kojeg živim i koji mi je bitan za život. Da li se ti baviš samo poljoprivredom,ratarstvom ili si zaposlen negde pored ovog posla ili hobija kako ga već ko naziva kada možeš sebi pruštiti da ne pokupiš usev koji se sejao,negovao da bi ga ubrao?
 
Ostaviti kukuruz na njivi jer je cijena 14 15 16 dinara je ludost iz mnogo razloga. Ali dobro svatko neka radi kako hoce, a tko ti jamci da ce u proljece cijena ici gore? Mislim, moze. A moze biti i da ne ode a ti imas nekoliko problema sto cekas 3. 4. Mj da ga onda skidas.
 
Baš će izbori da promene.

Ja prodao sa njive po 15 din, još došli oni da oberu i teraju.Imaju prasad bio karantin zbog kuge sve otišlo u tov nemaju čime da hrane.Minus ali opet manji nego da je ostao na njivi.

Da ga čuvam opet dodatno ulaganje i dublji kanal.

Ni prva ni poslednja godina sa minusom.
 
Nazad
Vrh