Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Је ли Пит, чисто као занимљивост - за колико обрачунавају кукуруз на оном вашем откупном месту "где су увек ниске цене"?
Ako me pitas malo pristojnije mozda cu ti odgovoriti😜
Nesto ti ne razumem onaj deo pod znacima navoda.
Kad sam krenuo sa skidanjem, sredinom prosle nedelje bila je cena 15.5 din
Sad ne znam koja je cena niti sam pitao, ne prodajem nista za sada, sve ide na lager!
 
Изгледа да су везали инвестиционо злато и "златно зрно". Сад сам гледао у односу на мај 2020. цена злата је нешто нижа сад (и у динарима и у швајцарцима) а исто је и са кукурузом. А колики је то пад, имајући у виду инфлацију у међувремену, може да се израчуна. Тако, да што се тиче агробизниса остаде само агро.
 
Nema leba od ovoga stao otkup i kod nas a kukuruza ko ladne vode dođu ljudi i prosipaju na beton pred Elan....... Srećom moji još otkupljuju ali "samo našim kooperantima" za ostale jok bato. Dolaze crna vremena za paore veoma crna. Šta ćete raditi ako "ne treba nam kukuruz ni zabadava?" Ljudi prodali berače niko više ne bere....... Seješ kukuruz da bi ga ložio zimi bedna smo mi država veoma bedna.
 
Добио инфо од озбиљног играча, да ће кукуруз изгледа на 12 динара ићи ускоро...пшеница 15, соја 35 динара...
Надам се само да се зајебава с' тим ценама, али ако то оде на те што је рекао....катанац на производњу за следећу годину има да падне код 95% произвођача...ово је неиздрживо и неодрживо...
 
Ja sam moj kukuruz lagerovao kod kuće. Sa ovim trenutnim cenama ozbiljno razmišljam njive ostaviti u parlog da odmore iduće godine, a kukuruz neka kod kuće čeka neke sretnije dane.... sada ga prodati po tih najavljenih 12 dinara pa kupovati rep,materijal po astronomskim cenama (za šta bi morao ići pored svog ovogodišnjeg roda i kredit) je ludost. Kukuruz već imam u rukama samo treba sačekati cenu, u suprotnom ga moram baciti u crnu zemlju i pitati se dali ću vratiti uloženo.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas mi kum salje sliku, vuče kukuruz za NS u luku, kaze da je luka puna šlepera


Tovare se barže sve puca. Tovare se vozovi. Uskoro stiže 300 barži u Srbiju. A ovamo nikom ne treba, sve stoji... Mazanje očiju, i korišćenje momenta kampanje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Iskreno, da imam veću količinu ja BiH to ostavio pa šta bude, i ovako nema ništa ni da se izgubi....Pa,ili ili....
 
Nazad
Vrh