Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Znaci npr. neki švaba koji je imao u banci na stednji 100000 dem 2000god. politikom svoje vlasti sada ima mozda realnih 30% one ulozene vrednisti?
Ma i kod nass ista stvar..
Ja se secam kod mene u gradu je pre promene 2 marke za 1 evro cena stanova bila 500 do 600 maraka po kvadratu...
A sada je 1400 evra ...
Ko razume malo matematiku neka izracunaa koliko je izgubio onaj ko je cuvao suv novac ,recimo 100 hiljada maraka za ovih 20 god...
 
Pusti nas...u postkomunistickim drzavama je normalno da propadne stednja i kapital...al u uredjenim zapadnim demokraskim kapitalistickim drzavama gde je privatna imovina svetinja to da se desi a i dalje se desava je ozbiljna stvar...
 
Pusti nas...u postkomunistickim drzavama je normalno da propadne stednja i kapital...al u uredjenim zapadnim demokraskim kapitalistickim drzavama gde je privatna imovina svetinja to da se desi a i dalje se desava je ozbiljna stvar...
Nije to nista novo . Bila je npr iveca inflacija i recesija u svijetu 1970ih godina. Povukla je cijena nafte tj Arapski embargo SADu zbog pomoci Izraelu i Americko napustanje tzv vezivanja dolara za zlato . I nije jedini put
 
..........Americko napustanje tzv vezivanja dolara za zlato ........
Ovo mi je zanimljivo , postoji li neka susteca valuta na vascelom svetu da je vezana za zlato ?
Kako to da schvajcarac već duže vreme zadržava isti odnos prema korpi najvažnijih valuta ako znamo da se od pojave korone i svetske krize besomučno štampaju dolar , evro i još po neki ?
Nešto mi se javlja da će u dogledno vreme sigurno doći do peglanja kurseva pa schvajcarac da ripne duplo.......
No nije ovo tema pa nećemo dalje....
 
Ovo mi je zanimljivo , postoji li neka susteca valuta na vascelom svetu da je vezana za zlato ?
Kako to da schvajcarac već duže vreme zadržava isti odnos prema korpi najvažnijih valuta ako znamo da se od pojave korone i svetske krize besomučno štampaju dolar , evro i još po neki ?
Nešto mi se javlja da će u dogledno vreme sigurno doći do peglanja kurseva pa schvajcarac da ripne duplo.......
No nije ovo tema pa nećemo dalje....
Ne postoji takva.
 
Nazad
Vrh