Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Juce skidao drugu parcelu gde je vise led udario i prinos 4.5t po kj,dkc 5031 a vlaga 13.1

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Bio je posecen od leda ali kad smo krenuli da krunimo tek se onda videlo da oko 15-20%ima slomljenih na oko 30cm od zemlje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja izbacim u oglase dzakiranog po 25 kg. Može dosta da se proda. Samo treba uvek imati na lageru dzakiranog jer se desi da neko zove jer se vraća prazan sa kombijem ili kamionom iz pravca Beograda, pa zovu sad za sad za par tona.
Dosta sam prodao za Sjenički kraj, Arilje, Užice, itd.
Kako sipaš u džakove? Ipak je to velika količina (pogotovo kad su 25 kg) Iz prikolice kroz šuber direktno na vagu ili neki drugi način?
 
Mi smo to resili ovako, samo za sebe! 1 krmaca, 5 ovaca, 3 koze, 30 koka domacih, tovnih curaka i brojlera po potrebu! ......................
A da ti nije rešenje , sejati i kukuruz , pšenicu , suncokret i ostalo po potrebi SAMO ZA SEBE , i cene te ne dotiču , nije te briga jer to je ionako samo za sebe .
Biće pre da je to je neodrživ sistem , vodi u propast i državu i narod a rešenje je nešto na sasvim drugoj strani .
 
Obrao sam nešto malo u klipu, čisto za uzorak, prinos negde oko 5.5t/h mnogo je vetar polomio i razredio.Kukuruza ima ali retko iznad proseka, većina je od 3-5t/h imam ponudu ali nemam kako da odvezem, na 18 u klipu ali neću da ga dam za te pare, to je smejurija, čekacu pa ću dzakirati i prodaću dva vagona do nove godine, jer kukuruza kod nas nema dovoljno, jeste na otkupu 17dinara, valjda, mozda i više malo ali niko od tih ljudi neće privatno da proda po toj ceni već samo da bi razdužio repromatrijal, ne verujem da cena može biti niža od ove.20 dinra po kilogramu je razlika od prošle godine, to nije normalno
 
viber-image-2023-09-14-20-57-09-141.jpg
 
Kako sipaš u džakove? Ipak je to velika količina (pogotovo kad su 25 kg) Iz prikolice kroz šuber direktno na vagu ili neki drugi način?
Napravio sam nešto za dzakiranje kad je na gomili kukuruz. Drveni kostur i gore poleške postavljeno rasečeno bure metalno na pola, postavljeno pod padom. U to se ubacuje lopatom. Sa druge strane je klapna, kao dozer na prikolici, a ispod vaga. malo jače od 100 kila staje u to, taman se napune 4 dzaka. Kad radim sam napunim lopatom, uradim 4 dzaka, prošijem šivalicom, pored pakujem na paletu, onda opet lopatom napunim i tako u krug. Treba mi izmedju 40 i 50 min za tonu kad radim sam. Kad je ekipa, onda jedan puni košić lopatom, drugi puni i meri dzak, treći prošiva i pakuje na paletu. Tad može za 20-ak minuta da se uradi tona. Ovo je samo za dzakove od 25 kila, jer je na tu visinu napravljeno.

Da je lako nije, koštaju i dzakovi i rad, ali izvuče se veća cena, nema odbitaka za vlagu, lom, rastur itd.

Eto proletos kad je pšenica pojeftinila, ja sam ono što mi ostalo izdzakirao i prodao za 12 din više nego što se plaćalo na otkupnim mestima.
 
Danas ugovorio 5t na 18 dinara u klipu, čovek iz okoline kruševca, čuva stoku ali ne seje kukuruz, i pametan je, jeftinije mu da kupi ovako, može da bira a nema ni stresa.Dal ću doživeti jednu godinu da ne gledam u nebo i da mi se jebe šta će da padne i kada ce da padne, samo da se završi ova užasna godina.
 
Nazad
Vrh