Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Neka se iživljavaju na nekom drugom, izgleda da im gori čim im takve stvari padaju na pamet. Zaobići u velikom luku
 
Kod nas nose odma kukuruz izvlace kamioni, sve celije pune psenice osim jedne manje, 500 vagona psenice, bukvalno iz usipnog kosa se tovari u kamione
 
Nasi vuku u De heus fabriku stocne hrane, cuo sam sa je par ovih vecih ratara zakupilo silose tamo prevezli psenicu da oslobode podna skladišta.
 
kakve su cene na ino berzama?
Hrvatska 135 eura plus pdv, soja 360 eura plus pdv.... Koma.....
Cijena susenja kukuruza od
14.6do15% vlage oko 200 eura plus pdv
15.1 do 17% vlage 250 eura plus pdv negdje ide i do 270 eura plus pdv
Pa ti vidi kad 80% kod nas kjudi skida mokrog sta ce ostati....
Kod nekih zadruga se uspije do 5% veca cijena dobit ako imas kolicinu....
 
Kod nas su malo korigovali tablicu...bilo je deranje kože,sad još dodaju i so na ranu...
A kukuruz đubre pokvareno, na +30 sa košavom ne spušta vlagu pa bog...zakucali svi na 15 i 16 vlage
 
A da ti nije rešenje , sejati i kukuruz , pšenicu , suncokret i ostalo po potrebi SAMO ZA SEBE , i cene te ne dotiču , nije te briga jer to je ionako samo za sebe .
Biće pre da je to je neodrživ sistem , vodi u propast i državu i narod a rešenje je nešto na sasvim drugoj strani .
Decko! Sta tebi nije jasno?
Domacu robu niko nije spreman da plati! Svima je sve skupo!
Dodje mi drugar iz susednog sela za jagnje, stavimo ga na vagu 35kgx400rsd. kad ga slog nije strefio koliko je to para! Covek radi preko 2500kj zemlje (cifra u KJ je dobro napisana) posto mnogi nece da veruju, nisam ni ja!
Kazem mu brate nemoj da se sekiras odvezacu ga ako ti je velik, al manjeg nemam! Ko pogodi sta je rekao ima krem bananicu 😂😂
Od tad sam rekao nista vise ne izadje na 4 noge iz dvorista, osim za moju porodicu i drage goste!
Jedite farmsku robu punu lekova i parizere punjene g....!
 
Nazad
Vrh