Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kao sto su Marko i Fendt napisali i kod mene je oko hiljadarke po jutru. Sa ovim cenama, a i potencijalnom susom propast..
 
Zar treba svi da odustanu ili da se bore?Biti svoj gazda bolje je nego nečiji sluga!
Definisi mi tvoj post? Ja sam zaposlen i radim za platu, znaci zavisim od gazde. Ti si gazda svog PG radis proizvodis i zavisis od vremena, otkupljivaca, drzave... Gde je ta razlika? I jedan i drugi sto vise, bolje rade vise ce imati?!
 
Mislim da je ključ rešenja u količini jer je jako mala zarada po jedinici površine pa ljudi idu na veće površine nebi li nešto zaradili. Ali to je kao kladionica igraš i NADAŠ se.
Kao kladionica ali sa koeficijentom 1.03 a favorit nije npr real madrid protiv nekog 4. Ligasa....
Vec ulazes novac gdje ti na ovim cijenama treba curit 10 tona kukuruza po ha da se pokrijes i to da je suh sto kod nas gledaju kao 14. 5% inace cijena ide 12 13% dolje pa ti onda treba 11.5 do 12 tona po ha a tako ce i bit jer smo kasno sijali ove godine...... koji propalitis.....
Arende dugorocno nisu odrzive na ovim cijenama, medjutim veci je problem sto ni proizvodnja na vlastitoj zemlji nije odrziva na ovim cijenama ako moras imati 10 tona po ha da bar nesto zaradis.....
 
Poslednja izmena:
Sad ako se organizuju protesti opet ce biti odziv los, sta los? Zalostan! Dal se ljudi samo prave prosti ili su stvarno blesavi, ebemliga!!!
Ja imam suprotno mišljenje, da će sada odziv biti mnogo bolji. Nikada nije bio ovako veliki ulog a najavljene cene ovako male. Ja bi sada ostavio Hrvatsku i druge banana države. Traži se cena Budimpeštanske i Pariske berze, to je jedan od zahteva. Ako je država dala nekim izvoznicima da izvoze, očigledno je da oni nisu sposobni kad ne mogu da ostvare cene kao na pomenutim berzama a i jer su u vreme zabrane, ćutali kao pi...ke, odgovornost je i na njima
 
Сви видовити у пм...Можда би требало Милана тарота питати он би могао много тога да нам прогнозира јбт....Толико је тржиште пољуљано стање се мења из дана у дан а они најављују цену за месец ипо два а ми ко телад мууу полемишемо о предпоставкама! па где је мозак јбт!
 
Nazad
Vrh