Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Do zetve ima jos dva meseca, ulazimo u nestabilan period, ko moze da predvidi kakvo ce vreme biti do zetve? Svasta moze da se dogodi.Nadam se da ce ljudi pokušati da se ujedine i da ne poklanjamo pšenicu i kukuruz jer nije našom greškom oborena cena.Ovaj rat je legao ovim na vlasti, kao budali šamar, za svaku odluku se pominje famozni rat.Od kako sam clan foruma, ne secam se da je Ukraina bila najvazniji faktor sto se zitarica tice, neka zajebu oni te njihove dezinformacije o ceni kukuruza u Ukraini i Šta sada očekivati od Rusije? Oni ako su pametni, otezace život prosečnom gradjaninu evrope a tu spadamo i mi.Jedni spas je pred zetvu totalna blokada i haos jer ako sada podvijemo rep, onda nas treba je..i još.Koji god usev bude ispod 30dinara bice totaoni debakl a na 20dinara to je baš žalostno.
 
Potencira se cena psenice u zetvi,tqj je momenat bitan otkupljivacima,jer 80 procenata kolicine se otkupi u zetvi,tu vrebaju dasto vise obore cenu

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Znaci kad su skladista vani poprilicno puna u ovo vrijeme a dolazi nova zetva i nadati se rastu cijene u 9 10.mj tesko.....
Naravno ovisi s koliko niskom cijenom izadje otkupljivac. Ako izadje sa nekorektno niskom onda cuvati ako izadje sa 200 eura ovdje kod nas ja rjesavam sve
 
30dinara nas lokalni silos prodaje kukuruz na neku količinu 2+t. Danas im je stiglo par šlepera. Živo me zanima gde ga nađoše kada ga isturaju po ovoj ceni.
 
Vec godinama unazad pratim cene na svetskim berzama i nikada nije bilo da cena kukuruza kod nas bude niza od cene na Americkim berzama...,uglavnom je bilo da smo za nekoliko dinara bili veci sa cenom u odnosu na americke berze..
A sada evo gledam za 4-5 dinara je skuplji kukuruz na Americkim berzama od naseg ..
Jel ima neko objasnjenje kako je too moguce??
 
Poremeceno je evropsko trziste, ne funkcionisu vise neki tradicionalni kanali trgovine, otvaraju se novi, takodje pravljene su nepotrebne zalihe na jednoj strani a na drugoj blokirana roba, sad je pitanje koliko ce sve to skupa trajati dok opet ne profunkcionise trgovina
 
Poremeceno je evropsko trziste, ne funkcionisu vise neki tradicionalni kanali trgovine, otvaraju se novi, takodje pravljene su nepotrebne zalihe na jednoj strani a na drugoj blokirana roba, sad je pitanje koliko ce sve to skupa trajati dok opet ne profunkcionise trgovina
Ja nesto razmisljam I padne mi na pamet da je nasa vlada I nas vodja otkupli kukuruz (naravno od svojih...) za robne rezerve po 40 din I sada posto je pala cena na svetskom trzistu ,onii se kao kockari sada vade na nama koji jos nismo prodali ,tako sto sada namernoo otkupljuju kukuruz po najnizoj ceni na svetu ...
Na svim svetskim berzama je cena veca za 4-5 din od nase cene..
 
Nazad
Vrh