Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kakvih ovde teoreticara zavere i drzave ima...ili samo imaju bujnu mastu.
A sta hoces da kazes North da drzava sa svojim pipcima u vidu RR, berza NS, zita srbije, ne rade otvoreno i direktno za izvoznicku mafiju zvanu tajkuni? Protiv seljaka i vestacki cuvajuci socijalni mir sa kiflom od 20 dinara?
 
Ne znam, nisam skolovala.
Znam da je svako ali bas svako psenicu mogao za 40 din i kukuruz za 35din da proda i tad niko nije spominjao drzavnu mafiju.
Kifle za 20din su socijalna prica kao Sojicev kruh za 3din.
 
Ne znam, nisam skolovala.
Znam da je svako ali bas svako psenicu mogao za 40 din i kukuruz za 35din da proda i tad niko nije spominjao drzavnu mafiju.
Kifle za 20din su socijalna prica kao Sojicev kruh za 3din.
Da nije bilo zabrane izvoza psenica bi bila 50 a kukuruz 45 i onda bi apsolutno svi prodali i ulozili taj novac u zemlju i masine....
 
Ne znam, nisam skolovala.
Znam da je svako ali bas svako psenicu mogao za 40 din i kukuruz za 35din da proda i tad niko nije spominjao drzavnu mafiju.
Kifle za 20din su socijalna prica kao Sojicev kruh za 3din.
Ta pšenica koju je neko prodao po 40 dinara stoji kod nekog na silosu i taj neko novi rod neće platiti više od 23 din. E sad taj neko ko je prošle godine prodao po 40, ove godine će prodati po 23. To može da bude mali problem za sve, osim za one koji su prodali po 40 i ostavili novac u banci i sada imaju viška para kao rezervu. Naravno idemo dalje sa cenama, tu je i repica koja se trguje novim rodom po 370e tona, suncokret će svakako biti manje
 
Zadnje 4 godine,cena kukuruza je imala 2 pika.
Pocetak korone i rat u Ukrajini.
Strasna cenovna pika.
Po priznanju mnogih clanova tada, zarada je BILA DUPLA u odnosu na inpute,na jedinicu povrsine.
Ne moze svake godine.
 
Гледао сам на каналу једног украјинског фармера кукуруз мало преко 3 гривне, пшеница око 5 гривни, за кг. Али то су неке цене за њихово тржиште. За извоз им траже да је све у прописаним границама. Па ту настаје разлика?
 
Bas cudno da periferne zemlje EU, u svakom smislu periferne, najvise osete i trpe rat u Ukrajini.
Poljska, Ceska, Slovacka, Bugarska, Hrvatska...
Tacno se mozes iznenaditi 8-)
 
Nazad
Vrh