Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Како би ти то израчунао? То ради једно и само Швајцарска и нико други. Зар не би тиме онда и фирме биле погођене?
Koje firme? Sta mislis da ne moze da se izracuna koliko treba srbiji brasna za recimo 10 meseci do zetve? Svakako je 90% kukuruza i psenice po silosima, mozda i vise, eto ti lako cifre za dalji plan. Zna se koliko trose domace potrebe ostavis 10% vise i miran si, ostatak izvezes....
 
U nekom slucaju ako meni ostane 100evra zarada po hektaru na 15hekatara to je 1500, ljudi koji imaju 50, 100, 500 hektara i bolju zemlju imace 20-50000eura zarade, mislim na cistu zaradu.Ja sam svakako planirao da batalim, ispoštovao sam oca koji preminuo jesenas i zbog njega sam se trudio da obradim te njive da nebi urasle kao 70% u nasem kraju, to je razlog i to nema veze sa ovom temom, cak i da ne radim ništa od zemlje ne mogu da ostanem imun na ovu nepravdu, šta je razlog niske cene?ako je zabrana izvoza, pa to je drzava sjebala narod, znaci njih treba prozivati, neka plate razliku sada, nego ljudi su cuvali na lageru cekajuci 50 dinara, to mozete naci u nekim temama od prosle godine i sta sada? Pa to je zicer za drzavu, ne mozes cuvati u zrnu kukuruz večno, pre ili kasnije mora da se proda.Nikada vlast ne radi u nasu korist.
Поента је да није само код нас цена лоша него у Европи целој је проблем. Не видим како је држава крива што је сад 25 када смо на цену од 40 динара сви чекали 50 или више. Што тад нико није кукао на забрану извоза или државу. Него чиста коцка. И јебига кад се коцкаш мораш бити спреман да лупиш од ледину.
 
Koje firme? Sta mislis da ne moze da se izracuna koliko treba srbiji brasna za recimo 10 meseci do zetve? Svakako je 90% kukuruza i psenice po silosima, mozda i vise, eto ti lako cifre za dalji plan. Zna se koliko trose domace potrebe ostavis 10% vise i miran si, ostatak izvezes....
Koje firme? Sta mislis da ne moze da se izracuna koliko treba srbiji brasna za recimo 10 meseci do zetve? Svakako je 90% kukuruza i psenice po silosima, mozda i vise, eto ti lako cifre za dalji plan. Zna se koliko trose domace potrebe ostavis 10% vise i miran si, ostatak izvezes....
Друже то у глави се чини реално на терену скоро па немогуће. Била је добра цена,коцкали се и изгубили. Неки нису и ћуте.
 
Svako u svojoj kuci zna koliko mu je potrebno hrane, tako i drzava, koliko znam svake godine na tv-u kazu ocekuje nas rekordan rod pšenice, za domace potrebe treba toliko a ostalo ide za izvoz.Svake godine, zar vam je kratko pamcenje?Sada su dali kao pomoc ljudima neki sljam od kukuruza, nije mi jasno zasto su dali kukuruz ako ga seljaci imaju u izobilju?Ovde kod mene dobili su neki zaprasen lom, ljudi nisu bas raspolozeni da ga daju stoci, jasno se vidi da su hangari i silosi pobrisani, sve neka prašina i pesak kroz kukuruz i sada tu dolazi ovaj od 22dinara i ceka se trenutak za izvoz, nisu oni bas blesavi, kod njih je i noz i pogaca.
 
Друже то у глави се чини реално на терену скоро па немогуће. Била је добра цена,коцкали се и изгубили. Неки нису и ћуте.
Sta je tu problem na terenu za normalnu zemlju koja mi nismo? Imas Robne rezerve u tvojim rukama, imas lokalne silose sa podacima o kolicinama, imas par izvoznika koje te kontrolises ( barem u normalnim zemljama).
Nervira me sto se sve u ovoj zemlji prebacuje na seljaka, kao nije drzava kriva, ma nije djavola....
 
Поента је да није само код нас цена лоша него у Европи целој је проблем. Не видим како је држава крива што је сад 25 када смо на цену од 40 динара сви чекали 50 или више. Што тад нико није кукао на забрану извоза или државу. Него чиста коцка. И јебига кад се коцкаш мораш бити спреман да лупиш од ледину.
U Jagodini je kukuruz 22dinara, u evropi retko da ima ispod 30dinara ali gledajuci njihov standard i nas, njima je to manji problem.Zasto je drzava zabranila izvoz? Vucic nije bio siguran hoce li nam stici kukuruz za nase potrebe, gde su ljudi ziveli 2021 i 2022? Katastrofalne suse, prinos prepolovljen, odakle nam kukuruz?
 
Sta je tu problem na terenu za normalnu zemlju koja mi nismo? Imas Robne rezerve u tvojim rukama, imas lokalne silose sa podacima o kolicinama, imas par izvoznika koje te kontrolises ( barem u normalnim zemljama).
Nervira me sto se sve u ovoj zemlji prebacuje na seljaka, kao nije drzava kriva, ma nije djavola....
Све си навео ал једну ствар ниси. У тим силосима стоји роба коју нико неће,не само нашу,него и Бугарску,Грчку,Немачку. Тржиште је пуно и цена је пала. Роба долази са друге стране очигледно,тј не иде тамо где треба да иде. Да ли би ти решио кукуруз који си платио 40д на 22динара? Имаш ли појма колики је то губитак на 100 вагона?Сачекај ако имаш робу и то је то,док се не отчепи лијевак и то је то.
 
U Jagodini je kukuruz 22dinara, u evropi retko da ima ispod 30dinara ali gledajuci njihov standard i nas, njima je to manji problem.Zasto je drzava zabranila izvoz? Vucic nije bio siguran hoce li nam stici kukuruz za nase potrebe, gde su ljudi ziveli 2021 i 2022? Katastrofalne suse, prinos prepolovljen, odakle nam kukuruz?
Човјече има си цијену од 40 и нешто?Зашто ниси продао? Та цијена је била и поред забране? Ја не знам како другачије објаснити?
 
Човјече има си цијену од 40 и нешто?Зашто ниси продао? Та цијена је била и поред забране? Ја не знам како другачије објаснити?
Ja sam prodao sve po 36, je l ti razumes , nemam na lageru ni kg, nisam ja štetio, zanima me sta ce biti u zetvi, valjda treba o tome razmisljati a ne o onome sta je bilo, na ove cene je cist gubitak.Jesenas je bilo dosta skupo ulaganje, velika je razlika.
 
Putine
Sve si upravu.Samo ima zackoljica.
Tačno je da je cena na berzi bila kod nas dobra i čak šta više najjvislja od svih u svetu.
E sad ja sam npr fakturisao po odličnim cenama ali skladistar nije uspeo da proda kako kaže i para nema ...bice...
Ja platio pdv faktički sam od moje robe trenutno samo štete imao.....
 
Putine
Sve si upravu.Samo ima zackoljica.
Tačno je da je cena na berzi bila kod nas dobra i čak šta više najjvislja od svih u svetu.
E sad ja sam npr fakturisao po odličnim cenama ali skladistar nije uspeo da proda kako kaže i para nema ...bice...
Ja platio pdv faktički sam od moje robe trenutno samo štete imao.....
Е ту је већ проблем држава и закони. Тј нефункционалност истог. Ово остало нема везе са везом. Да је само код нас таква ситуација па ајд,ил чак на Балкану па опет ајде. А овако је глобални проблем и једноставно мора се сачекати неки резултат ако је могуће. Неко мора да прода сад јефтино јер фали пара а није продао кад је била ок цена јер је био алав. Јебига.
 
Ja sam prodao sve po 36, je l ti razumes , nemam na lageru ni kg, nisam ja štetio, zanima me sta ce biti u zetvi, valjda treba o tome razmisljati a ne o onome sta je bilo, na ove cene je cist gubitak.Jesenas je bilo dosta skupo ulaganje, velika je razlika.
Да би знао шта ће бити у жетви,онда би логично знао да ће да се деси овакав пад сад у зиму. Био би видовит. Нисмо га још ни посејали. Твоје је да урадиш све што је са твоје стране а цијена у жетви ће она бити која буде тада. Па тад калкулиши. Ил једноставно батали посао и немој то радити више и готово. Ако ти сад будеш кидао живце због шта ће бити у септембру- нећеш ти дуго.
 
Ja cekam da vidim da li su silosi narasli troduplo dno ove godine.


Zavod za statistiku kaze da je proizvodnja u tonama:

Kod:
       psenica       kukuruz
2019    2.5mil         7.3mil
2020    2.8mil         7.8mil
2021    3.4mil         6.0mil
2022    3.1mil         4.5mil* procena

Na 1milion tona jedan dinar razlike u ceni je oko 8.5 miliona eura 6 miliona tona i 5 dinara razlike u ceni je 250miliona eur sami izracunajte za 10 i 15 🤣
 
Све си навео ал једну ствар ниси. У тим силосима стоји роба коју нико неће,не само нашу,него и Бугарску,Грчку,Немачку. Тржиште је пуно и цена је пала. Роба долази са друге стране очигледно,тј не иде тамо где треба да иде. Да ли би ти решио кукуруз који си платио 40д на 22динара? Имаш ли појма колики је то губитак на 100 вагона?Сачекај ако имаш робу и то је то,док се не отчепи лијевак и то је то.
Mesas neke stvari i ne razumes, u silosima sad stoji roba koju niko kao nece, u stavri hoce je ali po 16 din. A letos kad je uvedena zabrana je bilo dosta kupaca po jakoj ceni. Idealno za izvoz, aaaaali se onda umesala drzava sa stop. Ko je tu krivac? Mozda seljak? Ne pricamo o gubicima o 100 vagona to niko nije spominjao....
 
Друже не би сад да се убеђујем ту са тобом,дал разумеш или не,силоси су и пре забране и после забране могли да реше робу,него су и они као и већина чекали још бољу зараду. Велики број је и решио робу,сада су мирни,остали ће ако не прегурају моћи само банкрот. Треба гледати на јесен са ким пословати и то је то. На цијену ће утицати неке друге ствари. Забрана извоза је уведена прошле године 11.3.2022 и опет је на јесен била одлична цијена и за пшеницу и кукуруз.
 
Mesas neke stvari i ne razumes, u silosima sad stoji roba koju niko kao nece, u stavri hoce je ali po 16 din. A letos kad je uvedena zabrana je bilo dosta kupaca po jakoj ceni. Idealno za izvoz, aaaaali se onda umesala drzava sa stop. Ko je tu krivac? Mozda seljak? Ne pricamo o gubicima o 100 vagona to niko nije spominjao....
Da, drzavi se isplti da kupi po 38dinara i da zabrani izvoz pa da sada izveze po 16dinara, tu je čista zarada.Tu su dve istine, ili su se zajebali u šta ne verujem ili je ovo opipavanje pulsa i još neka mutna radnja u nizu.Ne može im se verovati, lopine su to, otkupljivaci su usko povezani sa državom, dobro znaju sta rade i kada.
 
Nazad
Vrh