Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Vani je poraslo za 10% na burzama hrana ali mi ivdje imamo situaciju slicnu kao Poljska i Rumunjska (oni su preplavljeni sa Ukrajibskom robom, a od nas Italija skoro nista ne kupuje vec od Ukrajine) pa onda ovaj rast ne osjeti nitko od nas u stvanosti.
 
Zasto ljudi i dalje misle da Ukrajinci daju dzabe robu ? Citaj Rusi jer je vrvt vise od pola te robe u stvari Ruska roba koja se samo "preregistruje" na Ukrajinsku da bi prosao izvoz.. Sankcije jbga... Kad bi se sve sabralo ispalo bi da je Ukrajina u ratnoj godini imala prinose psenice 20 t/h 😂
 
Mene fascinira stanje u našoj drzavi, znači, pšenica i kukuruz su pali za 70-80%, to je bre ozbiljna stvar, preozbiljna.Ako ovako ostane ja lično biću na gubitku i to velikom, mi koji smo sitni najebacemo najvise.Deluje da je ljudima lepo, neka bude 10 dinara, jbg, tako mora, rat u Ukraini, tako mora.Oni navodno imaju svega a dok nije izbio rat nisu se pominjali toliko, imali smo dve sušne godine gde je kukuruz podbacio preko 50% prosečno i sada nas opet jebu na drugi način, poskupela pšenica, otišao hleb na 60-70, pala pšenica ostao hleb ista cena, ko je najebao, opet mi i svi ćute, svi bi nekako da skinu gaće još malo pa da nam ga ovaj baja utera još malo, jer ima mnogo mesta, izgleda da je ostalo još dosta mesta.Nekada se za manje stvari blokiralo pola Srbije, ovo je ozbiljna stvar, pa svi mi od toga živimo.Ja više nemam snage da radim ovo što radim, ovim zavrsavam sa poljoprivredom za sva vremena, ovu godinu moram da odradim jer sam započeo ali dalje ne mogu jer samo tonem dublje a što je najgore, ne radim ništa pogrešno, trudim se da bude kvalitetno ali za koga bre?
 
Mene fascinira stanje u našoj drzavi, znači, pšenica i kukuruz su pali za 70-80%, to je bre ozbiljna stvar, preozbiljna.Ako ovako ostane ja lično biću na gubitku i to velikom, mi koji smo sitni najebacemo najvise.Deluje da je ljudima lepo, neka bude 10 dinara, jbg, tako mora, rat u Ukraini, tako mora.Oni navodno imaju svega a dok nije izbio rat nisu se pominjali toliko, imali smo dve sušne godine gde je kukuruz podbacio preko 50% prosečno i sada nas opet jebu na drugi način, poskupela pšenica, otišao hleb na 60-70, pala pšenica ostao hleb ista cena, ko je najebao, opet mi i svi ćute, svi bi nekako da skinu gaće još malo pa da nam ga ovaj baja utera još malo, jer ima mnogo mesta, izgleda da je ostalo još dosta mesta.Nekada se za manje stvari blokiralo pola Srbije, ovo je ozbiljna stvar, pa svi mi od toga živimo.Ja više nemam snage da radim ovo što radim, ovim zavrsavam sa poljoprivredom za sva vremena, ovu godinu moram da odradim jer sam započeo ali dalje ne mogu jer samo tonem dublje a što je najgore, ne radim ništa pogrešno, trudim se da bude kvalitetno ali za koga bre?
Друже немој да се љутиш ал ти ево трећу годину завршаваш са пољопривредом. Ил овде ил у теми о времену. Како мислиш ситни најабаше највише? Ти стварно мислиш да велики лако подносе ово? Па друже ти губиш 5000е,он губи 200 000е на разлици у цијени. И по чему ти је држава крива сада што је ова цијена кукуруза? Чисто ради дискусије,без неке воље да се расправљамо или слично?
 
Друже немој да се љутиш ал ти ево трећу годину завршаваш са пољопривредом. Ил овде ил у теми о времену. Како мислиш ситни најабаше највише? Ти стварно мислиш да велики лако подносе ово? Па друже ти губиш 5000е,он губи 200 000е на разлици у цијени. И по чему ти је држава крива сада што је ова цијена кукуруза? Чисто ради дискусије,без неке воље да се расправљамо или слично?
Zasto nisu dobro izracunali sta su domace potrebe za psenicom i kukuruzom do novog roda a sve ostalo napolje u izvoz po jakoj ceni? A ne nemaju pojma mestari obicni ajmo zabrana izvoza, ostalo gomila robe u zemlji sad kao sta mi mozemo....
 
Ove probleme nama dosta pravi i ona zabrana izvoza od prosle godine, mnogi veliki igraci sa kojima smo saradjivali vise nece da rade sa nama jer nam je drzava takva kakva je i moze da joj se cefne da opet uvede zabranu izvoza i da oni opet ispuse za neke dogovorene kolicine.. (ovo sam cuo, ne znam da li je tacno ali ima logike)
 
Друже немој да се љутиш ал ти ево трећу годину завршаваш са пољопривредом. Ил овде ил у теми о времену. Како мислиш ситни најабаше највише? Ти стварно мислиш да велики лако подносе ово? Па друже ти губиш 5000е,он губи 200 000е на разлици у цијени. И по чему ти је држава крива сада што је ова цијена кукуруза? Чисто ради дискусије,без неке воље да се расправљамо или слично?
U nekom slucaju ako meni ostane 100evra zarada po hektaru na 15hekatara to je 1500, ljudi koji imaju 50, 100, 500 hektara i bolju zemlju imace 20-50000eura zarade, mislim na cistu zaradu.Ja sam svakako planirao da batalim, ispoštovao sam oca koji preminuo jesenas i zbog njega sam se trudio da obradim te njive da nebi urasle kao 70% u nasem kraju, to je razlog i to nema veze sa ovom temom, cak i da ne radim ništa od zemlje ne mogu da ostanem imun na ovu nepravdu, šta je razlog niske cene?ako je zabrana izvoza, pa to je drzava sjebala narod, znaci njih treba prozivati, neka plate razliku sada, nego ljudi su cuvali na lageru cekajuci 50 dinara, to mozete naci u nekim temama od prosle godine i sta sada? Pa to je zicer za drzavu, ne mozes cuvati u zrnu kukuruz večno, pre ili kasnije mora da se proda.Nikada vlast ne radi u nasu korist.
 
Sad su oni vratili cene žitarica na naki nivo iz 2020 ako se ne varam,neka me neko ispravi ako nije tako.Ali cene njihovih proizvoda i koncentrata se ne vraćaju na tu godinu.Cena repromaterijala,takođe.Biće vrlo interesantna ova godina.Neće samo Željko biti u takvoj situaciji.Ali bolje nismo ni zaslužili jer je većina izabrala ovu vlast.
 
Sad su oni vratili cene žitarica na naki nivo iz 2020 ako se ne varam,neka me neko ispravi ako nije tako.Ali cene njihovih proizvoda i koncentrata se ne vraćaju na tu godinu.Cena repromaterijala,takođe.Biće vrlo interesantna ova godina.Neće samo Željko biti u takvoj situaciji.Ali bolje nismo ni zaslužili jer je većina izabrala ovu vlast.
Poskupeo je život za 50+% o tome se radi, sve je otišlo gore.Zamisli da sada umanje plate u javnom sektoru za 50%.Pa sve bi stalo
 
A inace radi sve punom parom? :ROFLMAO:

Mora malo da padnu cene da se finansijski popravi ulaz od jesenas i da se izvidi koliko je cega posejano i kakva ce biti berba za koji mesec. Nije to samo kod nas mnogo veci "kontraverzni biznismeni" vode ovu igranku.
 
Pored nas proizvodjača i deo otkupljivača je u istom problemu. Otkupili za 35, 36 a prodaju sada. Samo neke stvari se nece menjati na dole, sem veštaka ostalo je poskupilo i nema nazad kao merkantila.
 
Ko nije dobro izracunai?Ko je uopste znao sta ce se desiti sa ratom u Ukrajini
Kakve veze ima rat u ukrajni sa domacom potrosnjom kukuruza i psenice? Lepo izracunas koliko ti treba +10% i ostalo sve lepo izvezes i napravis devize za svoje gradjane koji opet tu lovu trose masine i ulaganja placaju porez i budzet raste. Ali je problem sto lopovi ne znaju koliko gde ima po robnim razervama stavrno stanje, jer svi lazu i mazu. Onda se boje socijalnog nemira lepo zveknes zabranu i miran si, ziheraski potez na grbaci seljaka...
 
Zasto nisu dobro izracunali sta su domace potrebe za psenicom i kukuruzom do novog roda a sve ostalo napolje u izvoz po jakoj ceni? A ne nemaju pojma mestari obicni ajmo zabrana izvoza, ostalo gomila robe u zemlji sad kao sta mi mozemo....
Како би ти то израчунао? То ради једно и само Швајцарска и нико други. Зар не би тиме онда и фирме биле погођене?
 
Nazad
Vrh