Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Nema.tu kompleksne situacije...kriza je u svetu, hrana se mora kupiti za sto manje novaca...mi smo budale da izvinete jer smo hteli goluba na grani umesto vrabca u ruci....jbg svako hoce sto vise da zaradi umesto da se zadovolji nekoj lepoj ceni kija uopste nije bila losa .jesenas...
 
Nema.tu kompleksne situacije...kriza je u svetu, hrana se mora kupiti za sto manje novaca...mi smo budale da izvinete jer smo hteli goluba na grani umesto vrabca u ruci....jbg svako hoce sto vise da zaradi umesto da se zadovolji nekoj lepoj ceni kija uopste nije bila losa .jesenas...
Kolega,plasim se da nisi shvatio poentu price...Kukuruz koji je trgovan u Srbiji,u jesenjem otkupu,jos uvek se nalazi uskladisten u Srbiji.Nema izvoza.
 
Da li si siguran da nema izvoza?
Sta mislis odakle nabavljaju zito okolne zemlje, pre svega BiH, CG, Siptari.
Male su to kolicine...to ide kamionima...Svi koji imaju morske luke imaju jeftiniju robu...Albancima i Kosovarima je roba na Dracu jeftinija...CG verovatno stize u Baru...BiH mala zemlja-mala potrosnja...Srbija je izvozno orijentisana,najveca kolicina ide barzama na Konstancu.
 
Postignu se velike kolicine i kamionima, duga je godina, zito je roba koja moze da stoji
Evo ovde u Gradisci jedna fabrika stocne hrane svaki radni dan uveze 10 slepera robe
Neosporavam da je poremeceno trziste zitarica ali budimo realni da je jedno vreme cijena bila daleko iznad ocekivanja i da se lijepo pokrivalo iako su bile susne godine
 
,,Velike kolicine" je relativna stvar...sta je tebi veliko to je nekome MALO!...U BiH verovatno ide roba i iz Hrvatske...Jedina dobra stvar je da roba moze da saceka...juce mi komercijalista Gebija rekao da jos uvek ima i kukuruza rod 2021...i kupuje se po jacoj ceni nego ovogodisnji zbog manjeg sadrzaja aflatoksina.
 
Nazad
Vrh