Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Za kukuruz ove godine po kj:
Npk + Urea 23 000
Srme i hemija 14 000
Nafta 7000
Zetva 8000
Uk 52 000 nek je i 55 000 + zakup.
 
Mene ulaganje za 1 ha kukuruza košta oko 4 t kukuruza ( nešto radim sam a deo plaćam usluge, jesenje i prolećno đubrivo....) i bez uračunate arende.
Ove jeseni su prinosi u mojoj okolini od 3-5 t/ha, znači samo puko održavanje njiva.
 
Slična mi je struktura troškova i na ostalim kulturama, na pšenici oko 4 t/h a na soji oko 1,4 t/h, suncokret 1,3 t/h. Ove godine soja rodila 1t/ha, a pšenice 6,6 t/h, suncokret 2,5 t/h. Sve u svemu, ova godina oko nule ali pozitivne. :unsure:
 
Na 17.2 vlage me oderali, Prosecno izaslo nesto preko 30 din. A rodilo 1500 kg/kj. Ne znam sta cu sa parama...
 
Ако си у могућности уради анализу кукуруза. И опет ако си у могућности мешај са старим, растегни што више. Ово што сам до сада видео све на граници или лошије. Можда је опет у другим крајевима бољег квалитета.
 
Nemam starog, već smo krenuli u potrošnju novog, nije buđav niti kvaran samo je sitan i praši više od starog, suv k'o barut.
 
Док немаш на папиру сваки је добар. Кад стигне и видиш шта тамо пише буде чешања. Радимо на послу и проблем, барем овде. Ићи ће јечам максимално али је за то потребна друга таблица. Углавном као 2012 опет се понавља.
 
Ne radim analize, kukuruz zauzima određen deo u koncentrovanom delu ishrane životinja na farmi, ostalo čine ječam, suncokretova i sojina sačma, premiksi i ostali dodatci koje koristimo.
 
Nazad
Vrh