Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Kws Konfites 17%, Pionir 0704 18%, Dkc 5830 19%

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Juce merio zp 666 18,4% a pre 4 dana 19.5%, ostavio sam nekih 40ari za vrsu a ostalo sam skinuo u klipu pre 20 dana, za vikend bi trebalo da se skine i onako to nije kukuruz za zrno ali je dobro sagoreo od vrucine. Generalno mmogo tesko pada vlaga i na drugim hibridima, kisa je sve poremetila, jaka rosa do 12, stalno padne po malo i zajebe posao. Godina za zaborav kao i cena.
 
Juce merio zp 666 18,4% a pre 4 dana 19.5%, ostavio sam nekih 40ari za vrsu a ostalo sam skinuo u klipu pre 20 dana, za vikend bi trebalo da se skine i onako to nije kukuruz za zrno ali je dobro sagoreo od vrucine. Generalno mmogo tesko pada vlaga i na drugim hibridima, kisa je sve poremetila, jaka rosa do 12, stalno padne po malo i zajebe posao. Godina za zaborav kao i cena.
Sto za vrsu ne posejes neku nizu FAO grupu nego se mucis sa tim? Da si imao 427 umesto 666 skinuo bi ga pre 20 dana ako ne i vise..
 
Jutros sam išao da uzmem nekoliko klipova i izmerim vlagu.Kod komšije pored vidim isečena kukuruzovina na jednom delu uvratina, uđem u svoju parcelu i vidim da na uvratinama fali svaki drugi ili treći klip kako u kom redu.Na pravcu u brazdi ne fali koliko vidim, svejedno je planirano skidanje a saznanje da kradu je samo ubrzalo čin.
 
Kod nas 35 dinara sa pdv-om, do 16,5% vlage. Otišlo nešto da se pokriju troškovi vršidbe i nafte, nešto lager kod otkupljivača, a veći deo u mom ambaru lagerovan. Vlaga 15,4% i 15,6%.
 
Nazad
Vrh