Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Svejedno,sa cenom od 25+ cete profitiriati ove godine i svake one kad bude omoguceno da se izvozi.
Ali ostaju one godine,koje su do sada bila vecina,kad cete ga prodavati po 15 dinara.
A i to je upitno,kome,jer ova cena unistava ceo lanac od proizvodnje stocne hrane,preko diatribucije,radnika i njihovih porodica.Malih preduzetnika,tj trgovaca stocnom hranom i na kraju samih tovljaca svinja,goveda i zivine.
Na duzi period,ako nema izvoza,nece imati ko da kupi taj kukuruz.
Ovo je iz moje perspektive.
Iz perspektive proizvodjaca pogled je drugaciji na sve ovo. Vas brine cena vestaka,arende i semena.Tako da "kosmicki balans" ne postoji u ovom slucaju.
Trziste ce odrediti cenu.Dal ce drzava reagovati,videcemo.
 
Saša dosta nas je i ratar i stočar. Cene nam drugi kroji, ne utičemo mi sami na njih. Stočarstvo je ofavno u čabru, i to nizbrdnom :udri: . Na malo se sve manje traži kukuruz. Posledica velikog izvoza je i cena, a sigurno ce se odraziti na cenu kukuruza na malo. Moje mišljenje je tako, jesenas sam imao priliku, žena je obletala oko moje kuće dok nas nije našla. Nigde zrna starog kukuruza u selu. Kod mene ostalo 3 bureta, platila bez pogovora.
 
Svejedno,sa cenom od 25+ cete profitiriati ove godine i svake one kad bude omoguceno da se izvozi.
Ali ostaju one godine,koje su do sada bila vecina,kad cete ga prodavati po 15 dinara.
A i to je upitno,kome,jer ova cena unistava ceo lanac od proizvodnje stocne hrane,preko diatribucije,radnika i njihovih porodica.Malih preduzetnika,tj trgovaca stocnom hranom i na kraju samih tovljaca svinja,goveda i zivine.
Na duzi period,ako nema izvoza,nece imati ko da kupi taj kukuruz.
Ovo je iz moje perspektive.
Iz perspektive proizvodjaca pogled je drugaciji na sve ovo. Vas brine cena vestaka,arende i semena.Tako da "kosmicki balans" ne postoji u ovom slucaju.
Trziste ce odrediti cenu.Dal ce drzava reagovati,videcemo.
U prvoj recenici sa dijelom "....i svake kad bude omoguceno da se izvozi ... cete profitirati.." se nebih nikako slozio.
 
Da li znate pošto ide kukuruz na veliko u prodaji za izvoz ?
Izvoznicke firme su do danas placale izmedju 22.5 do maks 23 + pdv za robu dovezenu do luke ove nedelje. Sutra je poslednji radni dan u nedelji I pred drzavne praznike pa ce se trgovanje nastaviti od srede.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Izvoznicke firme su do danas placale izmedju 22.5 do maks 23 + pdv za robu dovezenu do luke ove nedelje. Sutra je poslednji radni dan u nedelji I pred drzavne praznike pa ce se trgovanje nastaviti od srede.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
ovu cijenu koju spominješ 23 dinara tel kel i kod nas ljudi dobiju ali isključivo tko ima svoje skladište (ili ako doveze robu u luku) a u zadrugama je cijena barem 10 posto jeftinija. e sad tko od vas još čeka svaka vam čast na živcima, doduše nije sad da nema nikakvih naznaka da neće više biti rasta, jel itko čitao negdje članak koliko bi zapravo Kina više hrane uvezla nego unazad godinu-dvije?
 
Немојте да се више множе, да не дочекамо да нам по атару стоји Кинез на почетку "своје" врсте кукуруза, да не може да дочека да сазри.

У вези кинеског увоза кукуруза, покупио сам негде да су Украјинци, осим кредита кога су узели од њих, имали уговоре о извозу у Кину кукуруза и сунцокретовог уља, али да су на инструкцију Амера одј..... Кинезе из већ практички завршеног посла са продајом фабрике млазних мотора "Мотор Сич", што је Кинезима било баш поприлично важно. Ако буде ту неких затезања са кукурузом и уљем, лако може да се догоди да се то одрази и на његову цену. Не могу ја да сагледам све те аспекте, али ко зна...
 
Poslednja izmena:
Али ко зна можда ти амери и нису баш тако лоши. Једино да и нама не забране извоз за Кину?!
 
Nazad
Vrh