Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
U aprilu bilo 3$ / busel a sad 5.7$ / busel. Skoro dupla cena . U prevodu kod nas bio recimo 15 din onda bi sad trebao da bude realno 28 din.
 
U bcm idvor 23,5 rsd za kukuruz sa lagera sa pdv, ili od kuce do 16 % vlage. Za svaki procenat vlage preko 16 ide cena dole za 0,5 rsd.
 
Ja juče svratim u jednu prodavnicu stočne hrane i pitam pošto je kukuruz, a on meni kaže 26 din. I pita me da li sam u subotu svraćao na pijac da proverim cenu jer kaže dolazili ljudi kod njega da kupuju kukuruz jer je na pijaci bio 30 din/kg. Prosto nisam mogao da verujem jer je vikend pre ovog cena bila 22 din. U subotu moram obavezno da svratim i da se uverim koja je cena.
 
Ja juče svratim u jednu prodavnicu stočne hrane i pitam pošto je kukuruz, a on meni kaže 26 din. I pita me da li sam u subotu svraćao na pijac da proverim cenu jer kaže dolazili ljudi kod njega da kupuju kukuruz jer je na pijaci bio 30 din/kg. Prosto nisam mogao da verujem jer je vikend pre ovog cena bila 22 din. U subotu moram obavezno da svratim i da se uverim koja je cena.
23 dinara je bio u subotu...nesto mi sumljivo ta cena od 30 dinara.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nije daleko dan kada ce biti 30 dinara. Ljudi prodaju na veliko za 23 dinara, nema trošak džak, pa gorivo za pijacu, tegli kao magarac dzakove, pa mali rastur kod uvrecavanja. Sve je manje kukuruza u privatnim skladistima iz dana u dan.
 
Nazad
Vrh