Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Da li bi pristali na 18 dinara terminski za jesen 2021?
Трчећи би потписао. Прошле године друг термински за сунцокрет му нудили 38дин. ја га питам јеси потписао ма какви друже иће то преко 40дин. Кад оно прц он међу првима косио 31 дин и некако се искукао у задрузи на 35 дин. Ја пошто сам задњи косио сунцокрет 38 дин добио.Тако и са кукурузом опет задњи косио и прошао одлично са ценом 18,5дин.
 
Mnogo jos ima do jeseni, tako da niko ne zna sta ce biti.
Jel neko mogao da veruje da ce kukuruz od pocetne cene 16 din ili soje 42 da za 3 meseca odu cene na 24 ili 63 a jos nema kraja usponu.
 
Mnogo jos ima do jeseni, tako da niko ne zna sta ce biti.
Jel neko mogao da veruje da ce kukuruz od pocetne cene 16 din ili soje 42 da za 3 meseca odu cene na 24 ili 63 a jos nema kraja usponu.
Znam čoveka koji je dao terminski kukuruz na nekih 14,5-15 din. A isto znam jednog koji je prodao soju na zeleno i dobio pare na 38 din... Ovaj naš posao je velika lutrija!

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Znam čoveka koji je dao terminski kukuruz na nekih 14,5-15 din. A isto znam jednog koji je prodao soju na zeleno i dobio pare na 38 din... Ovaj naš posao je velika lutrija!

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Dva drugara prodali letos terminski po 14,5 kao bice kukuruza i bice 12 u zetvi. Prolazili su dobro par godina kod almexa na tu foru i sad su pukli oko 100k e za jednu sezonu na kukuruzu.
 
Ovo o prici da ce da zabrane izvoz, je samo farsa jer danima nema trgovanja u nekim vecim kolicinama na berzama ,a barze su tu i cekaju na utovaru! Treba nesto uraditi i navuci proizvodjace da prodaju robu koju su do sada cuvali , ili u sopstvenim skladistima ili negde cuvaju na lager. Treba neki klik da bi se pokrenula trgovina. Robe nema a u svetu je veliki manjak za kukuruzom, dok u argentini ne stigne novi rod evo manjka na trzistu...sto bi trebalo po pravilu da povuce cenu gore. Pogledajte samo cene u americi kad je bio isti ili jako slican sa nasim cenama...NIKAD!
 
U svakom slucaju i da se zaustavljaju cene gde su sad ili cak i da padaju, nece se ni to desiti bas za jedan dan da drasticno padaju.
Tako da neki fin nivo cena vec postoji pa u slucaju blagog pada budite odmah spremni za prodaju, svi koji do sad niste okoncali prodaju.
A kao drugo, ja ne verujem da ce se zaustaviti dalji skok cene kukuruza i soje.
Ova Corona je poremetila i izludela svetsku trgovinu poloprivrednih proizvoda.
Sto se tice repromaterijala mislim da treba sto brze reagovati i snabdevati se jer je ludnica vec pocela, a tek sta ce biti na prolece.
 
Nazad
Vrh