Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Jbg ,najbolje bi bilo prodavati kukuruz na plazi u Makarskoj , al neide . To moze donekle u povrtarstvu ali u ratarstvu teze . Mada nije totalno nerealno ovo sto kaze zoran ali desavalo se cesto da moj komsija ostavlja kuci u klipu , da ne daje jeftino ,pa se desi da nema kome da proda sve , pa spusti cijenu pa izadje oper isto.
 
Ja sam odustao od Srbijanaca jer te vuku za nos.Okruniću ga i lagerovati-prodati od kuće za 2000.Da ne veruješ da smo za 2 dana prodali 6m/c a imam poručeno još 8m/c.Kukuruza ima malo a u septembru kreću tovni pilići pa će otići.Ako ne,kasnije će se kruniti nov kukuruz.
 
Lepa tablica
f67253f5a4961452a16bbf2c42b55c3a.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Pa ovo je pljacka . Nastranu niska cijena za suv ali razlika po vlagi je nenormalna . Evo racunao sam kako bi bilo kod nas kad bi dovezao 25% vlagu . Kod nas nisu ovakve tablice nego naplate susenje i izbiju usukak. Recimo konkretno bi za tonu kukuruza sa vlagom 25 odbijeno 1500rsd za susenje i ususak je 130kg tj 1800rsd.
Uglavnom cijena za 25% vlage bi bila 10.55din a ovde u tablici 6 din ?
 
Задњих година сјесени су доста мале влаге па се и не бунимо пуно на те њихове таблице, да је супротно од мене не би видели ни зрна сјесени макар га морао истрести у дневни боравак , већ смо заборавили како умеју лако и лепо да отму...
 
Ovo je pljačka svjetskih razmjera.... 25 posto vlage kod nas bi isto bilo kao sto je kolega napisao oko 10. 5 dinara a ovi 6,placaju.... Jadan onaj, koji proda njima na toj bazi vlage pa taj bi na svom gruntu bio u ovoj godini u minusu
 
Zbog tih tablica u selu je poslednjih 5g podignuto smestaja za 1000kj a u narednih 5g verujem da ce sporadicno neka prikolica zavrsiti na silosima sve ce ici kucama.
 
Napravili su oni sa ovakvim tablicama i stete malo na prinosu. U smislu da zbog toga ljudi trce da posiju sto ranije a bolji kukuruz bude kada se sije u topliju zemlju. Drugo otišli ste na grupe 300 i 400. ReAlno grupe 500 i 600 ipak vise rode.
 
Teoretski bi trebalo da rode vise, ali zna da ih u oprasivanju uhvati vrucina pa da rode manje od fao 300-400. Kada bi bilo zalivanje strujom i tifonom sa susarom u avliji najbolje bi bilo fao 700 i skines ga sa xy vlagom. Tu verujem da bi moglo 9-10t/kj suvog.
 
Nazad
Vrh