Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Bas jeste. Interesovalo me je njegovo predvidjanje za cenu novog roda :)
 
Jbg, šta da se radi.Zvao sam jutros njih nekoliko i može da se dobije 19 rsd sa pdv tel-kel.Imam jednu zmajevku da rešim, taman da preusmerim na harač koji je stigao ovih dana.
Ja sam pustio sve ove nedelje i lager i od kuće šta je bilo po 18,40 sa 8% pdv-om, mislim da od ponedejka pada cena zbog velike ponude ove nedelje, a nisam siguran koliko ima vremena da se ponovo vrati na ovaj nivo ili iznad, pa neću više da rizikujem, dovoljno je i ovo spram ostalih koji su ranije puštali.
 
Na berzi nzm, ali kod nas je od 18.3 do 18.8 dingosa sa pdv om.
Pošto je veći deo počeo "da se greje" odluka je pala da se taj deo proda. Ostatak ostaje, što bi bunjevci kaz'li, za josag (stoku).
 
"Вребалов аграр" Н. Бечеј, кукуруз 2019, 17,5 рсд са пдв.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Ovo da je trebalo barže da se napune i pošalju u ugovorenom roku ima logike, ali na to se ne možemo osloniti i takav scenario očekivati jer to se retko dešava.
 
Dobro si se otarasio. Ja sam po cca 16.5-17din i u tom momentu to je bila odlicna cena. Da sam znao za ovo ostavio bi jedno vozilo za pizzu, koka kolu i kiselu.
 
Ja bih imao jedno 7t da prodam.Morao sam da sačekam 2 parcele gde Adengo nije ništa uradio pa smo ponovo prskali monsunom-nismo smeli da prodajemo
 
Nazad
Vrh