Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ja bi vrlo rado radio na 6-8% samo da imam halu za takve stvari. I na 5% bi radio na xy vagona robe.
 
Svi imaju trosak oko tog kukuruza i na ulazu robe i na izlazu.Isto tako postoji trosak tokom cuvanja robe.Ako ti i posle 6 meseci lagera bude dao cenu za 6-8% nizu od cene na berzi,bez umanjenja kolicine robe koju si ostavio na lager onda svaka cast skladistaru koji moze da dà takve uslove.Kod nas u okolini to niko ne nudi.Oni sto su to nekad nudili (kratko vreme) su propali zajedno sa svojim firmama...

99% ljudi ne prodaje na berzi tako da o tome ne vredi polemisati, a sto se tice cene ja nevidim da neko dobije vecu cenu od nas kada prodaje.Ima sigurno u okruženju onih kojima se naplacuje lager.Ja kazem nama se ne naplacuje koliko je uslo yusa toliko i prodajes do jeseni po ceni koju svi imaju
 
Nikola takvog skladištara što se kukuruza tiče nema nigde pa je svima čudno i neverovatno.Nemoj da pišeš kako šarmiraš mladu gazdaricu za dinar po kg više. :osmeh:
 
Mitin mlin ne naplacuje nista ukoliko se njemu proda kukuruz. A ako neko hoce trecoj strani da proda, onda se naplacuje mesecni lager, ulaz i izlaz i na kraju ti se ne isplati to sto ces dobiti dinar ili dva vise, jer je zarada gotovo nikakva....jedino resenje je praviti svoje silose i susaru, a ko za to ima tolko para....
 
99% ljudi ne prodaje na berzi tako da o tome ne vredi polemisati, a sto se tice cene ja nevidim da neko dobije vecu cenu od nas kada prodaje.Ima sigurno u okruženju onih kojima se naplacuje lager.Ja kazem nama se ne naplacuje koliko je uslo yusa toliko i prodajes do jeseni po ceni koju svi imaju
Dobro je imati takvog skladistara koji na taj nacin radi sa vama.Da li i njegova "konkurencija" radi po istim uslovima kao on ili se razlikuju?
 
Tacno je to ima ko ima malo je ti, aima ko misli da ima a nema jer je dao da mu neko kao cuva jer on nece dase mlati sacuvanjem svog kukuruza,a ovaj nazovi skladistar ce damu cuva bez naknade pa ko je ovde lud.
 
Ja trazim 17.5+pdv i dalje me ne konstatuje sa berze niko, ali imam osecaj da krajem ove nedelje mozda bude nesto.:osmeh:
 
Nazad
Vrh