Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Tragedija je Bojane sto je i prirodno da ljudi stare i da vreme prolazi a da kod nas nista se ne popravlja vec tone.
90- tih su za ratarstvo bile neverovatno teske godine.
Bilo je parloga po ataru kao nikad. Radili ljudi kako su mogli i kako su umeli da se snalaze. Znam kad je drugar naplatio za punu Loznicu suncokreta 10 DM, na vagi zbog vlage je dao 10 DM da mu primi suncokret, novac je dobio nakon skidanja za mesec dana i to mu je bilo to od zarade.
Sacuvaj Boze sta je sve bilo, pa se na neki nacin ponekad i plasim da nam se to ne vraca.
 
Kako ste sabrali 33€ subvencije po 1ha kukuruza??? To reče i Marjan Rističević na tv večeras a ja dobio rešenje na 2.000din za đubrivo i to je to. Nisam dobio ništa više. Gde sam pogrešio?

Marjan reče da je spušteno sa 12 na 4ooo a ja bih rekao da je bilo 14?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da sve je bilo tako samo što je zadruga bila jedna i sva roba i naplata je išla preko nje ,neko ko je bio bliže mogao je dobiti novac dok je imao još neku vrednost a nekog su zavlačili mesec i više dana,za to vreme njegovim novcem raspolagali a isplaćivali kad je već inflacija uradila svoje,za to vreme se neko pristojno bogatio dok su drugi siromašili,za njih je to bila ekonomija prosperiteta ,a za ove druge ekonomija destrukcije.
 
93 u jesen inflacija je na dnevnom nivou pravila haos.Ako me sećanje dobro služi suncokret je imao neku cenu od oko 150 DM po toni.Ujutru je kurs DM bio 100000 ,pare su na račun prebacivane oko 2 poslepodne a tada je kurs evra bio već 1000000 i nisi uspeo tog dana da kupiš DM a sutra je kurs DM bio znatno viši.Cenu DM sam napisao figurativno ,pošto se ne sećam tačne cene.Ja te godine nisam hteo da naplatim suncukret zbog problema sa kursom a naplatio sam ga u aprilu 94 kada je uveden "Avramov" dinar.
 
Očekuje se da će EU proizvodnja žitarica nastaviti sa rastom od 301mt u 2017. godini do 341mt u 2030., uglavnom zahvaljujući većoj potražnji za hranom, posebno za kukuruzom. Očekuje se da će potražnja za žitaricama u EU porasti za 10% do 2030. godine.
Što se tiče krajnjih tržišta, najveći udeo žitarica u EU još uvek se koristi na tržištu hrane za životinje u količinskom smislu, a očekuje se da će se dalje povećati zbog predviđenih povećanja proizvodnje mleka i mesa. Međutim, predviđa se da će cene ostati niske do 2030.

https://www.agroklub.rs/ratarstvo/prognoza-eu-povrsina-obradivog-zemljista-nastavice-da-pada/38565/
 
93 u jesen inflacija je na dnevnom nivou pravila haos.Ako me sećanje dobro služi suncokret je imao neku cenu od oko 150 DM po toni.Ujutru je kurs DM bio 100000 ,pare su na račun prebacivane oko 2 poslepodne a tada je kurs evra bio već 1000000 i nisi uspeo tog dana da kupiš DM a sutra je kurs DM bio znatno viši.Cenu DM sam napisao figurativno ,pošto se ne sećam tačne cene.Ja te godine nisam hteo da naplatim suncukret zbog problema sa kursom a naplatio sam ga u aprilu 94 kada je uveden "Avramov" dinar.

Sta si postigao time sto si naplatio iduce godine odnosno sta su ti rscunali?
 
Ako su tačne ove procjene onda je logično da bi cijene u okviru Evrope bile niske , jer predvidjaju porast proizvodnje za 13% a potražnje za 10% . Reklo bi se da bi povećanje proizvodnje moglo biti i veće jer Ukrajina i Rusija spadaju u Evropsko tržište a imaju orgroman potencijal a sa druge strane ako se nastave klimatske promjene moglo bi biti smanjenja proizvodnje žitarica u južnoj i jugoistočnoj Evropi. (nisam ovo nigdje pročitao pa nego onako razmišljam)
 
Zna li neko koliko se ceni kukuruz u klipu ako računam da krunjeni sad dajem po 22? Danas se neki javili valjda im treba za divlje svinje prave neki gater
 
Kod nas je jesenas bilo od 8 do 10e na 100kg, zavisi od kolicine i pogodbe. Ja sam deo prodao po 10e.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh