Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
uvek je bilo dva sveta a sada plus jos nema radnika ni za rinfuz a kamoli za vrece.
 
Ja imam utisak da ljudi koji se bave trgovinom ili preradom kukuruza na ovim prostorima uopšte nisu svjesni koliko će faliti te robe najesen . Čudi mi da nema nikakvih reakcija niti komentara od njih ? (Pod reakcijama mislim na pojačanoj tražnji starog , punjenju skladišta po ovim cijenama , pa nema veze , nek je i uvozni ali nema neke potražnje ?)
 
Pa domace potraznje i nema, nama je stocarstvo skoro zamrlo, vecina naseg koukuruza se izvozi, a ako ga nema jednostavno ga nece ni izvoziti. Nasa cena ce pratiti svetske cene koje ce biti kao i svake godine, tako da ja licno ni ne ocekujem visoke cene kukjuruza, bez obzira sto ce rod biti mizeran.
 
Pa domace potraznje i nema, nama je stocarstvo skoro zamrlo, vecina naseg koukuruza se izvozi, a ako ga nema jednostavno ga nece ni izvoziti. Nasa cena ce pratiti svetske cene koje ce biti kao i svake godine, tako da ja licno ni ne ocekujem visoke cene kukjuruza, bez obzira sto ce rod biti mizeran.

Dodao bih da se slična situacija očekuje i sa sojom.
 
Veliki igraci to jest monopolisti preko medija stiskaju pricu o minimalnom podbacaju novog roda i u tome im svesrdno pomazu neki takozvani strucnhaci a u stvari to su podguznjaci uz svo postovanje njihovih skola i titula. .. realan rod na nivou vojvodine nece preci 40 odsto od proslogodisnjeg roda. .. a posle ovonedeljnog pakla procenat moze ici samo nize.
 
Poslednjih 7-8 godina sve sto sam proizveo je otislo za Bogojevo na barzu, tako da domaca potraznja nema uticaj na cenu. Mozda kada Toennis dodje da gaji krmad on bude pokretac i nezaustavljiv zamajac nasem prospritetu!:riba:
 
Trgovci su naučili školu i nece sebi ponoviti 2012. Nenadajte se ikakvom značajnijem skoku. Daj Bože da grešim, ali ja u našoj široj i užoj okolini nigde ne vidim da će kukuruz podbaciti. U HR ce sigurno biti odličnog kukuruza, tako i u HU I RO. O Austriji, Nemačkoj i Francuskoj da ni ne pričam. Ameri su daleko tako da oni nisu neki reper.
Setite se 2015. kad je isto bilo pakleno, a cene ledene.
 
Trgovci su naučili školu i nece sebi ponoviti 2012. Nenadajte se ikakvom značajnijem skoku. Daj Bože da grešim, ali ja u našoj široj i užoj okolini nigde ne vidim da će kukuruz podbaciti. U HR ce sigurno biti odličnog kukuruza, tako i u HU I RO. O Austriji, Nemačkoj i Francuskoj da ni ne pričam. Ameri su daleko tako da oni nisu neki reper.
Setite se 2015. kad je isto bilo pakleno, a cene ledene.

Sad sam pregledao Hrvatski i Madjarski forum..nije njima ni blizu sjajno kao sto se misli.U Madjarskoj u nekim regijama gore izgleda nego kod nas.Sve je to sareno
 
Izvoz ne ide vec dva meseca .Izvoznici ne uspevaju ni jedan ugovor da naprave zbog razlike u ceni.Jos ima starog kukuruza kako mi kaze jedan nas clan samo ide za domacu potrosnju fabrikama stocne hrane.
U prevodu "sjajna"situacija.
 
jedina sreća ove godine što sam smanjio kukuruz na 25ha sa 35 u korist soje . Bar se manje propada . Išao sam namjerno da sijem od marta do juna i razna hibride i Pion. i Dkc .Grupe od 290 do 600i nešto. Sve bi bilo dobro da suša nije baš pretjerala , od pčetka juna pa do kraja konda . Umjesto 200t očekivanih i više , biće od 50 do 80t .:sjasi:
 
Znaci 15din sa 8% pdv za proizvodjaca najvise. Ostavicu sve na lager pa kako bude, ispod 15din valjda nece biti u ovo doba sledece godine.
 
Nazad
Vrh