Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Kakva je situacija sa vremenskim prilikama cena slabo napreduje. U leto 2012. u onoj katastrofalnoj suši, kakva je i ova, cene su dosta otišle gore. Mislim da će kroz desetak dana situacija biti jasnija.
Onda je bila susa sirih razmera.Svetske rezerve bile mnogo manje.Ove godine je susa naseg lokalnog karaktera sto ne moze podici svetsku cenu.O vecim svetskim rezervama da i ne govorim.Zbog stvaranja tih svetskih rezervi je i bila nesto povecana cena u rodnim godinama.Sve u svemu,kako stoje stvari,nagrabusili smo lokalno.Kao ratari i kao stocari.Mozemo samo moliti Boga da ne izgubimo izvozna trzista stecena u prethodnim godinama.
 
vidicemo paniku kad krenu kombajni u njive jos postoji nada kod seljaka i kod odkupljivaca da ce roditi kukuruz i soja tek kad kombajni krenu anda krece haos
 
Komsija je prodao jednom nakupcu iz Krupnja 10t po 20 din. Cena nije laz jer sam bio tu kada su se dogovarali oko cene. Na silosima ne prelazi 18,5 sa pdv.
 
Fakturisao danas veci deo sa lagera, da ne bih ulazio sa troskom lagera jos jedan mesec, cena 17.1 + pdv
Ostala jos jedna manja tura, za kraj Avgusta, kada ce cena biti 20 + pdv
 
Ovde nema ni 17,5 jer pederve nije nas.

- - - - - - - - - -

Kako ste mudri znadete da ce cena biti preko 20 din a ipak prodajete ispod cene i ja znam da ce do kraja godine otici do neba ali badava jer kukuruza nema niti ce ga biti svaki dan se kezi sve bolji rod.
 
Kris,ona dva vagona su se malo grejala (rata bila daleko) a ovaj današnji se baš ugrejao (rata prekosutra). Ostatak je 'ladan,ali i on će se vrv uskoro ugrejati. :)
 
Kod mene to ste se grejalo je otislo a ovo iz ambara jos uvek ceka 20din ali nikako da dodje na tu cenu.Nude mi 18+ neka para i to nemaju mesta na lageru kazu sve im puno a niko nece kukuruz...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Svi se prave prosti kao da si ih pitao bog zna sta..Niko nista navodno nezna.Ja im lepo rekao kad bude 20din javite se..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nismo daleko a takva razlika.Daj neki kontak pa da se kruni.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Dzakiran i rinfuz su dva sveta. Dzakiran mora biti skuplji zbog dodatnog posla u vidu manipulacije kao i troskova ambalaze.
 
Nazad
Vrh